Daugiavaikės mamos glėbyje – ir šeima, ir nuosavi verslai

Geriau būti mama, kuri save realizuoja, nei ta, kuri užauginusi vaikus supranta, kad gyvenimas tiesiog pralėkė…

Klaipėdoje gyvenanti verslininkė Reda Zavadskė keturių vaikučių mama. Vyresnėlei Laisvei aštuoneri, Vyčiui jau tuoj septyneri, Gintui treji, o mažylei Meilei dveji metukai. Būdama daugiavaikė mama Reda spėja dar ir dirbti savo sukurtuose versluose. O jų taip pat jau keturi! Kaip jai tai pavyksta?

Papasakokite, kaip vaikams sugalvojote tokius nuostabius simbolinius vardus?

Kai laukėmės pirmagimės, gimdymo terminas buvo numatytas vasario 20 d. Tad su vyru rinkdami vardus svarstėme pavadinti Frėja, bet jei dukrytė gims Vasario 16-tąją, jos vardas bus Laisvė. Taip ir nutiko. Šį vardą dukra neša kaip vėliavą. Ji negali būti varžoma, nes tada iškart kils maištas. O kai gimė antrasis sūnus, vardą derinome prie Laisvės, tad jam išrinkome Vyčio vardą. Trečiojo vardas taip pat labai lietuviškas – Gintas, nes reikia ginti tautą, o mažiausioji – Meilė, nes ji viską sujungia ir ji tikrai tokia, visiška meilė…

Kaip randate laiko visiems keturiems vaikams, užsiimdama savo verslais? Juk kiekvienas individualus, su savais poreikiais ir kiekvienam reikia mamos dėmesio.

Esu tikrai labai aktyvi mama. Keturi vaikai ir nei karto nesusipažinau su tikromis motinystės atostogomis, nes visada dirbau. Kiekvienas vaikas į mano gyvenimą atnešė vis kitą veiklą. Šiuo metu vadovauju „Hi‘story verslo komunikacija“ komandai, dėstau dirbtinį intelektą, esu verslių moterų klubo „Start4networking“ Turmalino padalinio kokybės vadovė bei nesenai įkūriau auklių agentūrą „Daugiavaike.lt“

Kadangi tiek aš, tiek vyras turime darbus, kuriuos deriname pagal save, viską gražiai susidėliojame. Vyras labai padeda, ir kai man reikia kažkur išvykti ar ilgiau padirbėti, jis pabūna su vaikais, o nuo rudens visi vaikai jau ugdymo įstaigose.

Visi mūsų vaikai buvo ramūs leliukai, tai daug darbų darydavau tiesiog su vaiku. Tokia jau esu, jog negaliu sėdėti tarp keturių sienų. Pasitaikė etapas, kai vyro šalia nebuvo, bet ir tada susitvarkiau, nes viskas yra įmanoma. Nesakau, kad lengva, bet įmanoma.

Yra mamų, kurios nenori niekam palikti savo vaikų, nes bijo būti tos „blogos mamos“, bet galiu pasakyti labai nuoširdžiai: jei vaikas pabus dvi, tris valandas su mylinčia aukle, jam nieko blogo neatsitiks. Geriau būti mama, kuri save realizuoja, nei ta, kuri užauginusi vaikus supranta, kad gyvenimas tiesiog pralėkė…

Taip pat yra mamų, kurios nori būti su vaiku ir apie darbus negalvoja – viskas gerai, mes visos skirtingos. Svarbiausia, jaustis laimingai ir nebūti ta nusivylusia namų šeimininke.

Vaikams laiko randu visada, net pačioj įtempčiausioj dienotvarkėj. Rytas, vakaras, visi savaitgaliai ir atostogos yra mūsų laikas, kurį aš vertinu, branginu ir visada jo laukiu. Taip pat turiu tokią tradiciją – kartą per mėnesį pasikviečiu į pasimatymą po vieną savo vaiką ir skiriu dėmesį tik jam. Kadangi vaikai keturi, tai ir pasimatymai per mėnesį yra keturi. Jie neprivalo būti labai prabangūs. Kartais nueiname į filmą, bet kartais užtenka ir tiesiog pasivaikščioti dviese.

Sakoma, kad vieną vaiką auginti sunkiau negu du, o kaip auginant dar daugiau? Juk rūpesčių nemažėja – atsiranda naujų: darželis, mokykla, būreliai…

Nemanau, kad yra koks receptas, kuriame būtų aiškiai parašyta kiek vaikų auginti lengviau. Kartais vienas vaikas šeimoje gali atstoti tris, o trys prilygti vienam. Žinoma, mano vaikai pykstasi vienas su kitu, apsižodžiuoja, bet džiaugiuosi, kad muštynių namuose neturim. Dažniausiai jie žaidžia vienas su kitu, padeda vienas kitam ir todėl nėra taip sunku, kaip iš šono gali atrodyti.

Didelė šeima turi ir nemažai pliusų, nes mano vaikai labai savarankiški, komunikabilūs ir drąsūs.

Taip, nelengva vaikus vežioti į skirtingus būrelius, kurie vyksta tuo pačiu metu. Pasiimti iš mokyklos ir darželio užtrunka nemažai laiko… Na, bet Laisvė jau didelė, pati pareina namo ir tikiu, kad paaugus kitiems to vežiojimo vis mažės, nes tikrai taksiste būti ne taip paprasta.

Na, gal dar vienas sunkumas auginant daug vaikų yra ligos, nes kai suserga vienas, visi kiti – iš paskos ir namai tampa ne namais, o privačia ligonine. Bet tai neilgas laiko tarpas (dažniausiai žiemą), tad net ir tada stengiamės išlikti pozityvūs.

Visus keturis vaikus nuo vystyklų prižiūrėjo jūsų vyras, kaip jis susidorojo su tokia ilgai trukusia buities rutina?

Nebuvo taip, kad prižiūrėjo tik jis. Nemažai laiko namuose praleidom abu, o būdama namuose pasidarydavau keletą darbų. Tik paaugus vaikams išėjau į biurą. Tiesiog vyras su visais vaikais buvo tėvystės atostogose, kadangi aš tokių gauti negalėjau, nes nedirbau jokiam samdomam darbe, o visada užsiėmiau tik savo verslais.

Vyras labai daug prisideda prie vaikų auginimo ir džiaugiuosi, jog nesam stereotipinė šeima, kurioje moteris prižiūri buitį, o vyras tik uždirba pinigus.

Ar kasdienių darbinių ir buitinių rūpesčių gausybėje randate laiko sau, taip pat – pabūti dviese su vyru?

Nelengva, bet, kaip minėjau anksčiau – įmanoma. Nesenai, prieš keletą savaičių skyriau ilgiausią įmanomą laiką sau po daug metų – keliavau savaitei į Italiją be šeimos. Graužė sąžinė, neslėpsiu, vis susimąstydavau: kaip gaila, kad jų nėra šalia. Bet kaip galiu būti pozityvi mama, jei pati savęs nepakraunu? Visada buvau už tai, kad pirma skirtume laiko sau, pripildytume save ir tada galime dalinti kitiems.

Santykiai su vyru… buvo ir tokių laikotarpių, kai atrodė, jog vienas kitą pametėme, atrodė, kad stovime ir ant skyrybų slenksčio. Bet laiku susizgribome. Dabar turime aukles, tad randame laiko pabūti tik dviese – einame į pasimatymus.

Kaip sugebėjote išauginti tiek verslų, kas pastūmėjo, kokia buvo pradžia?

Manau, puikus giminės pavyzdys. Augau tarp verslių žmonių, tad turbūt šias savybes perėmiau. O šiaip esu žmogus, kuris visada stengiasi viską padaryti iki pabaigos ir nuoširdžiai, o tai versle yra svarbiausia. Pradžią man davė tinklinis marketingas, kuriame išmokau begalės dalykų: nuo šaltų skambučių, kai dažnai girdi – ne, iki pristatymų vedimo viešuose renginiuose. Taip pat tinkliniam marketinge reikėjo telkti savo komandą, tapti lydere, tad šie įgūdžiai puikiai pravertė kuriant savo pačios verslą.

Jūsų specialybė – režisūra, o verslų sritys – ne pagal išsilavinimą. Veikiausiai jums pačiai teko semtis papildomų žinių?

O taip, niekada nenustojau mokytis. Visada vis ieškau, kokiuose mokymuose, konferencijose galiu sudalyvauti ir papildyti savo bagažą. Kadangi daug mokau kitus, akivaizdu, kad negalėčiau to daryti, jei pati nesimokyčiau bei neturėčiau tam kompetencijos. O režisūra yra toks mokslas, kuriame gauti įgūdžiai tikrai padeda begalėje gyvenimo ir darbo sferų.

Kuri iš jūsų veiklų mieliausia širdžiai?

Šiuo metu su dideliu malonumu dėstau dirbtinį intelektą užimtumo tarnybos studentams, mokymų organizatoriams, įmonių vadovams ir kitiems, kurie tuo domisi. Ir, žinoma, auginamas verslas – auklių agentūra „Daugiavaike.lt“, kuriai atiduodu ne tik širdį, bet ir sielą.

Patikėti mažą vaiką svetimam žmogui baisoka. Ką gali pažadėti tėvams, kuo išskirtinė jūsų auklių agentūra?

Taip, tikrai sunku susirasti gerą, kompetentingą auklę. Pati ne kartą buvau susidūrusi su situacija, kai iš pirmo žvilgsnio žmogus atrodo labai malonus ir geras, bet po kurio laiko vaikai sako, kad nebenori su ja pasilikti. Arba – palieku vaikus su aukle, bet nežinau, ką ji su jais veikia…

Tad mūsų auklių agentūra „Daugiavaike.lt“ ir išskirtinė tuo, kad kruopščiai atrenkame ir apmokome aukles, kurios gali kokybiškai užsiimti su vaiku per ugdomąsias veiklas. Be to, ir tėvai, ir auklė žino, kad ji yra stebima vaizdo kamerų.

Atrinkdama aukles netgi testuoju su savo vaikais, kad įsitikinčiau, jog tikrai šis žmogus žino, ką daro, ir ras ryšį su skirtingo amžiaus vaikais. Nors mūsų paslaugos tikrai nėra pigios, bet darbai labai greitai įsibėgėjo, tad panašu, kad tokios paslaugos poreikis didžiulis. Auklių agentūra veikia Klaipėdoje ir Palangoje, o dabar startuoja ir Kaune bei Vilniuje.

Kalbėjosi Neringa Grabauskienė

Fotografavo Vilma Zalanskaitė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook