Peršalimo ligų sezoną aplink mus sklando daugybė virusų, tarp jų ir pavojingiausi – gripo ir COVID-19. O kai kuris iš jų ima ir paguldo į lovą, suprantame, kad daug ką…
Skaityti visąKategorija: Ligos
Kada refliuksas pavojingas?
Refliuksas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių virškinamojo trakto sutrikimų, kai nurytas maistas iš skrandžio grįžta atgal į stemplę. Kartais ištinkantis refliuksas sveikam žmogui didelių problemų nesukelia. Tačiau šiam reiškiniui kartojantis…
Skaityti visąProf. V. Urbonas apie dažniausias vaikų virškinimo ligas
Pasak gydytojo profesoriaus dr. Vaidoto Urbono, gastroezofaginio refliukso liga (GERL) ir vidurių užkietėjimas (obstipacija) yra vieni iš dažniausių virškinimo sistemos susirgimų, būdingų vaikams. Kaip šios vaikų ligos pasireiškia ir kokios…
Skaityti visąStaiga užklupo viduriavimas
Vaikai viduriuoja dažniau, tačiau su šiuo nemalonumu gali susidurti ir suaugusieji įvairiais gyvenimo momentais – namuose ar kelionėje. Tai pagrindinis žarnyno infekcijos simptomas, taip pat šį nemalonumą gali sukelti žarnyno…
Skaityti visąGeležies trūkumo pavojus – anemija
Jėgų stoka, nuolatinis nuovargis, silpnumas pavasarį dažnai nurašomas vitaminų trūkumui po žiemos, bet tai gali būti ir dėl geležies stokos anemijos. Mažakraujystė dažnai nustatoma būtent pavasarį, kai pritrūkstame mikroelementų bei…
Skaityti visąKaip gelbėtis nuo pavasarinės alergijos?
Kartu su pavasariu alergiškus žmones pradeda kamuoti klasikiniai šienligės (alergijos žiedadulkėms) požymiai – bėganti nosis, čiaudulys, ašarojančios akys. Prasidėjęs ankstyvą pavasarį, alergizuojančių augalų žydėjimo periodas tęsiasi iki pat vėlyvo rudens.…
Skaityti visąKaip atpažinti depresiją po gimdymo?
Vaiko gimimas – didžiulis įvykis kiekvienos moters gyvenime. Tačiau jis gali sukelti nerimą, nuovargį ir neviltį. Paprastai tokie nemalonumai trunka neilgai, bet jeigu užsitęsia, gali tekti kreiptis į specialistą. Ką…
Skaityti visąGydytojas A. Vingras. Mažakraujystė (anemija)
Tai liga, kai kraujo nesumažėja, o jis tampa nevisavertis, dažniausiai dėl geležies stokos organizme. Kai organizme pritrūksta geležies, sutrinka raudonojo kraujo pigmento hemoglobino, esančio raudonuosiuose kraujo kūneliuose (eritrocituose), gamyba. Kai…
Skaityti visąKodėl kamuojant dirgliosios žarnos sindromui prireikia probiotikų
Pilvo skausmai, spazmai, kiti nemalonūs pojūčiai, nuolatiniai tuštinimosi sutrikimai verčia griebtis įvairių priemonių, tačiau jos padeda tik laikinai. Dažna panašių simptomų priežastis – dirgliosios žarnos sindromas (DŽS). Kas lemia šį…
Skaityti visąVaikų ir moterų dažnai tykantis pavojus – geležies stoka
Pavargstate nuo menkiausio darbelio, esate nuolat mieguista, išblyškusi? Tai gali būti anemijos požymiai, o dažniausia šios ligos priežastis geležies stoka. Blogiausia, kad šio mikroelemento trūkumo galite ilgai nė neįtarti –…
Skaityti visąProf. Nadišauskienė apie skiepus nuo COVID-19
Lietuvoje jau kurį laiką prasidėjusi vakcinacija nuo COVID-19 infekcijos. Ar saugu skiepytis nėščiosioms ar planuojančioms nėštumą, ar gali skiepytis žindančios moterys? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Kauno klinikų Akušerijos…
Skaityti visąAtsargiai – antibiotikai
Antibiotikai yra išsigelbėjimas susirgus sunkia bakterine infekcija, bet gali net labai pakenkti, jei šiais vaistais sugalvosime gydytis lengvą negalavimą. Gydytojai baiminasi, kad antibiotikai greitai nebegalės įveikti ligų: daug žmonių neatsakingai…
Skaityti visąKas svarbiausia gydant vaiko bronchitą?
Kai siautėja peršalimo ligos ir gripas, didžiausias pavojus susirgti taip pat ir bronchitu, kuris dažnai kamuoja mažus vaikus. Tai bronchų gleivinės uždegimas, o jam geras sąlygas sudaro siauri mažylio kvėpavimo…
Skaityti visąAtmintinė tėvams – ką daryti pakilus temperatūrai?
Pakilusi temperatūra – dažnai nerimą tėvams keliantis vaiko ligos požymis. Tačiau karščiavimas yra apsauginė organizmo reakcija, rodanti, kad jis kovoja su virusine ar bakterine infekcija. Tėveliai turėtų stebėti vaiko būklę…
Skaityti visąKaip atpažinti šalčio dilgėlinę?
Žiemą oda dėl sauso patalpų oro išsausėja, o nuo šalčio ji gali parausti, niežėti ir paburkti. Šiuos į alergiją panašius simptomus šalčiui jautriems žmonėms sukelia žema temperatūra, bet tokia reakcija…
Skaityti visą