Vaikų ligų gydytojas prof. Vytautas Usonis akcentuoja, kad vakcina vaikams nuo COVID-19 nebėra nauja ir eksperimentinė, nes išsamūs klinikiniai tyrimai jau yra užbaigti, o realaus gyvenimo duomenys yra įtikinantys. Be…
Skaityti visąKategorija: Žiema
Prof. V. Usonis apie vaikų skiepijimą nuo COVID-19
Lietuva pradėjo atsakingą ir ilgai lauktą vaikų ir paauglių apsaugos nuo COVID-19 ligos etapą – jų vakcinaciją. Greičiausiai nerasime šeimos, kurioje nevyktų tėvų ir senelių diskusijų apie atžalų skiepijimą ir…
Skaityti visąSvarbus vitaminas siautėjant virusams
Vitaminas D kartu su kai kuriais kitais stiprina organizmo gynybines galias puolat virusams, o tai ypač svarbu dabartinėmis COVID-19 ir gripo grėsmės sąlygomis. Medikai įsitikinę, kad vitaminas D yra susijęs…
Skaityti visąTrūkstant saulės – neturime ir vitamino D
Puikiai žinome, kad vitaminas D yra būtinas ir vaikams, ir suaugusiesiems – tvirtiems kaulams. Šio vitamino trūkstant vaikams gali netaisyklingai formuotis kaulai, atsirasti rachitas. Suaugusiesiems gresia kaulų retėjimas (osteoporozė) ir padidėja…
Skaityti visąAtsilaikyti prieš virusus padės sveika mityba
COVID-19 pandemijos metu labai svarbu sveika mityba, kuri turi įtakos organizmo gebėjimui atsispirti infekcijai, kovoti su ja ir atsigauti po ligos. Žinoma, vien maistas ir maisto papildai negali apsaugoti nuo…
Skaityti visąProbiotikai – apsauga nuo žarnyno virusų
Žiemą suaktyvėja visokiausi virusai, taip pat ir tie, kurie sukelia viduriavimus, itin dažnai jie atakuoja vaikus. Žarnyno infekcijomis susargdinantiems virusams plisti yra palankios uždaros patalpos, kuriose šaltuoju sezonu vaikai praleidžia…
Skaityti visąKaip atpažinti šalčio dilgėlinę?
Žiemą oda dėl sauso patalpų oro išsausėja, o nuo šalčio ji gali parausti, niežėti ir paburkti. Šiuos į alergiją panašius simptomus šalčiui jautriems žmonėms sukelia žema temperatūra, bet tokia reakcija…
Skaityti visąDar vienas žiemos pavojus – alergija šalčiui
Žiemą kai kuriuos vaikus išberia, o kalta dėl to alergija šalčiui. Ši liga, kitaip vadinama šalčio dilgėlinė, yra organizmo reakcija į žemą temperatūrą. Tai panašu į įprastą alergiją: vaikui atsiranda…
Skaityti visąKada žiemos šaltukas nebaisus
Grynas oras būtinas nuo pat mažumės, jis grūdina, aktyvina medžiagų apykaitą, gerina maisto pasisavinimą, miegą. Bet žiemą, užklupus šalčiui, dauguma tėvų baiminasi, kad lauke vaikas nesušaltų. Kaip mažylį aprengti, kad…
Skaityti visąRenkame vaikui žieminę kepurę
Svarbi garderobo dalis žiemą – kepurė, apsauganti galvą nuo šalčio, drėgmės ir vėjo. Žieminės kepurės pasirinkimą dažnai lemia viršutiniai drabužiai. Jei žieminė striukė neturi gobtuvo, vaikui reikės dviejų kepurių: šaltam…
Skaityti visąGripas: svarbu nedelsiant pradėti gydymą
Gripu vaikai serga dažniau ir sunkiau negu suaugusieji ir mažiesiems ši liga pavojingesnė, nes neretai prisijungia komplikacijos. Todėl gripo negalima palikti savieigai, laukti, kol praeis savaime arba gydyti patiems, pavyzdžiui,…
Skaityti visąNegydomas peršalimas gali būti pavojingas
Vaiko peršalimas – įprastas reiškinys, prie kurio tėvai įpratę. Juk peršalimo ligomis vaikai pradeda sirgti nuo ankstyvo amžiaus. Ikimokyklinio amžiaus mažyliai persišaldo maždaug 6 kartus per metus, o moksleiviai –…
Skaityti visąKuo ypatinga vaiko mityba žiemą
Šaltuoju metų periodu organizmui reikia daugiau energijos – šilumai palaikyti, prisitaikyti prie temperatūros pokyčių ir atsilaikyti prieš virusus. Energijos suteikia maiste esančios medžiagos, todėl žiemą turėtume laikytis ypatingų mitybos taisyklių.…
Skaityti visąKaip reaguoti į mažo vaiko temperatūrą?
Orų pokyčiai, drėgmė ir silpnas vaiko imunitetas palankūs dažniems peršalimams ir virusams. Vaiko ligos šaltuoju metų sezonu tėvams ne staigmena, bet ką daryti, jeigu vakare staiga pakilo temperatūra, o mažylis…
Skaityti visąAlergija šalčiui – ar galime nekreipti dėmesio?
Apie alergiją dažniausiai prisimename pavasarį, kai pradeda žydėti įvairūs augalai ir medžiai, daugeliui gerai pažįstami ir maisto bei visokie namų alergenai. Žiemą alergenu, nors ir netikru, gali tapti šaltis. Ši…
Skaityti visą