Peršalimo ligų sezoną aplink mus sklando daugybė virusų, tarp jų ir pavojingiausi – gripo ir COVID-19. O kai kuris iš jų ima ir paguldo į lovą, suprantame, kad daug ką…
Skaityti visąKategorija: Medicina
Kada refliuksas pavojingas?
Refliuksas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių virškinamojo trakto sutrikimų, kai nurytas maistas iš skrandžio grįžta atgal į stemplę. Kartais ištinkantis refliuksas sveikam žmogui didelių problemų nesukelia. Tačiau šiam reiškiniui kartojantis…
Skaityti visąProf. V. Urbonas apie dažniausias vaikų virškinimo ligas
Pasak gydytojo profesoriaus dr. Vaidoto Urbono, gastroezofaginio refliukso liga (GERL) ir vidurių užkietėjimas (obstipacija) yra vieni iš dažniausių virškinimo sistemos susirgimų, būdingų vaikams. Kaip šios vaikų ligos pasireiškia ir kokios…
Skaityti visąVaikų chirurgas apie dažniausias traumas
Vasaros atostogos neretam vaikui prasideda gydymo įstaigoje- nuo traumos, o pasveikti prireikia beveik visos vasaros. Respublikinės Šiaulių ligoninės Vaikų chirurgijos, ortopedijos-traumatologijos centre dirbantis vaikų chirurgas gydytojas rezidentas Benediktas Jonuška pastebi,…
Skaityti visąNet nedidele žaizdele reikia tinkamai pasirūpinti
Vasarą, kai vaiko rankų ir kojų neapsaugo drabužiai, dažniausiai jos ir nukenčia. Nubrozdinti mažylio keliai ar alkūnės – tėveliams ne naujiena. Tai dažniausiai gana lengvi sužalojimai, tačiau nereikėtų pamiršti, kad…
Skaityti visąStaiga užklupo viduriavimas
Vaikai viduriuoja dažniau, tačiau su šiuo nemalonumu gali susidurti ir suaugusieji įvairiais gyvenimo momentais – namuose ar kelionėje. Tai pagrindinis žarnyno infekcijos simptomas, taip pat šį nemalonumą gali sukelti žarnyno…
Skaityti visąGeležies trūkumo pavojus – anemija
Jėgų stoka, nuolatinis nuovargis, silpnumas pavasarį dažnai nurašomas vitaminų trūkumui po žiemos, bet tai gali būti ir dėl geležies stokos anemijos. Mažakraujystė dažnai nustatoma būtent pavasarį, kai pritrūkstame mikroelementų bei…
Skaityti visąKaip gelbėtis nuo pavasarinės alergijos?
Kartu su pavasariu alergiškus žmones pradeda kamuoti klasikiniai šienligės (alergijos žiedadulkėms) požymiai – bėganti nosis, čiaudulys, ašarojančios akys. Prasidėjęs ankstyvą pavasarį, alergizuojančių augalų žydėjimo periodas tęsiasi iki pat vėlyvo rudens.…
Skaityti visąProf. V. Usonis: vaikai vakciną nuo COVID-19 toleruoja geriau
Vaikų ligų gydytojas prof. Vytautas Usonis akcentuoja, kad vakcina vaikams nuo COVID-19 nebėra nauja ir eksperimentinė, nes išsamūs klinikiniai tyrimai jau yra užbaigti, o realaus gyvenimo duomenys yra įtikinantys. Be…
Skaityti visąKaip atpažinti depresiją po gimdymo?
Vaiko gimimas – didžiulis įvykis kiekvienos moters gyvenime. Tačiau jis gali sukelti nerimą, nuovargį ir neviltį. Paprastai tokie nemalonumai trunka neilgai, bet jeigu užsitęsia, gali tekti kreiptis į specialistą. Ką…
Skaityti visąGydytojas A. Vingras. Mažakraujystė (anemija)
Tai liga, kai kraujo nesumažėja, o jis tampa nevisavertis, dažniausiai dėl geležies stokos organizme. Kai organizme pritrūksta geležies, sutrinka raudonojo kraujo pigmento hemoglobino, esančio raudonuosiuose kraujo kūneliuose (eritrocituose), gamyba. Kai…
Skaityti visąVaikui iš nosies bėga kraujas: ką daryti?
Jei vaikui iš nosies pasirodo kraujas, išsigąsta visi – ir mažylis, ir jo tėvai. Priežasčių daug, ir nustatyti jas ne visada paprasta, bet dažniausiai kraujavimas nebūna intensyvus, nekelia grėsmės ir…
Skaityti visąKada atliekamas pagalbinis apvaisinimas?
Maždaug 1 iš 6 porų Lietuvoje susiduria su sunkumais norėdamos susilaukti vaikų. Vis dažniau tokios poros svarsto apie pagalbinį apvaisinimą. Pasak Kauno klinikų Reprodukcinės medicinos centro vadovės doc. dr. Eglės…
Skaityti visąAnafilaksinis šokas: pavojus vaiko gyvybei
„Apie itin sunkias alergines reakcijas ir skubią pagalbą joms ištikus turime žinoti visada. Tačiau pavasarį turėtume būti itin dėmesingi: prasideda medžių žydėjimas, ima skraidyti vabzdžiai, taigi alergijas sukeliančių veiksnių padaugėja“,…
Skaityti visąKodėl kamuojant dirgliosios žarnos sindromui prireikia probiotikų
Pilvo skausmai, spazmai, kiti nemalonūs pojūčiai, nuolatiniai tuštinimosi sutrikimai verčia griebtis įvairių priemonių, tačiau jos padeda tik laikinai. Dažna panašių simptomų priežastis – dirgliosios žarnos sindromas (DŽS). Kas lemia šį…
Skaityti visą