Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais ypatingai svarbi švari kūdikio aplinka, tačiau reikia turėti ir saiką. Kalbame būtent apie švarą, o ne sterilumą. Sukūrus sterilią aplinką, vaikai nebekontaktuoja su daugeliu mikrobų. Tuomet besiformuojantis…
Skaityti visąKategorija: Priežiūra
Pilvuko bėdos pritrūkus gerųjų bakterijų
Ne tik pilvuko negalavimų, bet ir rimtesnių bėdų gali atsirasti tada, kai pakinta žarnyne esančių bakterijų sudėtis, t. y atsiranda disbiozė. Tai yra įvairių priežasčių pasekmė, kuriai būdingas žarnyno mikrofloros…
Skaityti visąPagalba dieglių kamuojamam pilvukui
Pirmaisiais mėnesiais kūdikio tėvai susiduria su daugybe sunkumų, vienas iš kurių yra pilvo diegliai.Stiprų mažylio pilvo skausmą sukeliantys diegliai laikomi nemaloniu, bet natūraliu fiziologiniu reiškiniu, tik reikalauja didelės tėvų kantrybės.…
Skaityti visąKodėl kūdikis atpila?
Vienas dažniausių tėvų skundų pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais yra atpylimas. Šis reiškinys, kartais vadinamas nekomplikuotu refliuksu, atsiranda, kai skrandžio turinys nevalingai išmetamas į burnos ertmę. Atpilti gali sveiki naujagimiai ir…
Skaityti visąEteriniai aliejai kūdikiams – kokius ir kaip naudoti
Nuo pat gimimo mus supa įvairiausi kvapai. Malonūs aromatai gerina nuotaiką, padeda atsipalaiduoti, ramina. Aromatiniai aliejai, išgauti iš natūralių augalų: žolelių, medžių ir gėlių; turi dar daugiau naudingų savybių. Kai…
Skaityti visąKaip apsaugoti gležną kūdikio odelę
Kūdikio oda, nuo pirmųjų gyvenimo dienų pradedanti prisitaikyti prie išorinės aplinkos, yra svarbi apsauga nuo žalingo jos poveikio. Bet švelni ir plona odelė dar lengvai pažeidžiama ir sunkiai pasipriešina mikrobams,…
Skaityti visąUžkimšta kūdikio nosytė – didelė bėda
Bėganti nosis kūdikiui ne visada reiškia slogą, kurią sukelia infekcija,– priežasčių gali būti gerokai daugiau. Todėl, pastebėjus iš nosies tekantį sekretą, ne visada prireikia gydytis. Tačiau bet kuriuo atveju nosies…
Skaityti visąEterinių aliejų aromatai – patiems mažiausiems
Eteriniai aliejai yra puiki priemonė gydomiesiems masažams, įtrynimams, vonioms, atpalaiduojančiai kvapų terapijai. Vieni aliejai ramina nervų sistemą, o kiti stimuliuoja organizmą, pasitarnauja kaip viena iš ligų prevencijos priemonių. Kai kuriuos…
Skaityti visąKaip padėti kūdikio odelei?
Oda kūdikystėje gali sukelti nemažai problemų – ji ypatingai jautri, greitai sudirginama. Dėl to kūdikį kamuoja ne tik diskomfortas, skausmas, bet ir odos infekcijos, nuo kurių apsaugo sveika oda. Išsausėjimas,…
Skaityti visąVaikas verkia – ką daryti?
Gamtos dovanotas signalas Kai jūsų vaikas bus vienerių, jis ištars vieną kitą žodį, dvejų metų jau atsimins jų keliolika ar net kelias dešimtis, trimetis džiugins nesudėtingais sakiniais, septynerių pradės lankyti…
Skaityti visąĮ kelionę – su kūdikiu
Vaiko gimimas pakeičia įprastinį šeimos gyvenimą – tėvams tenka atsisakyti kai kurių pomėgių, o, artėjant atostogų sezonui, ramybės neduoda dilema – važiuoti į kelionę su kūdikiu, ar likti namuose. Bijantys…
Skaityti visąTinkama odelės priežiūra – nuo vystyklų dermatito
Gležną kūdikio odelę gali sudirginti ir karštis, ir drėgmė, ir įvairios cheminės medžiagos. Labiausiai nukenčia su sauskelnėmis besiliečiančios kūno vietos: sėdmenų, lytinių organų sritys, apatinė pilvo dalis, vidinis šlaunų paviršius.…
Skaityti visąPirmieji kūdikio desertai – vaisiai ir uogos
Vaisiai ne mažiau svarbus kūdikio primaitinimo produktas, nes jie turi daug skaidulų, kurios padeda virškinimui. Vaisiuose daug pirmaisiais gyvenimo metais būtinų vitaminų ir mineralų. Juose yra karotino (vitamino A), B…
Skaityti visąKūdikio odelės priežiūros taisyklės
Švelni ir gležna kūdikio odelė skiriasi nuo suaugusiųjų odos ir specifinės fiziologinės savybės lemia tai, kad ji itin pažeidžiama. Kūdikio oda dar galutinai nesusiformavusi, bet turi atlikti daug svarbių funkcijų,…
Skaityti visąKūdikis žagsi – ar kas nors negerai?
Žagsi dauguma kūdikių – kai persivalgo arba per godžiai čiulpia mamos krūtį, tai pat – kai pasidaro žvarboka. Tik labai reta žagsėjimo priežastis yra kokia nors liga. Augdamas kūdikis žagsi…
Skaityti visą