Nepaisant žindymo naudos, sparčiai augančiam kūdikiui prireikia daugiau maistinių medžiagų, negu jam suteikia mamos pienas. Nuo šešių mėnesių ar net anksčiau motinos pieno nebeužtenka ir į mitybos racioną būtina įtraukti…
Skaityti visąKategorija: Žindymas
Žindymo aversija – žindymo džiaugsmo vagis
„Mane apima tokie pojūčiai, kurie, atrodo, išvarys iš proto! Ne, tai ne skausmas, tai kur kas blogiau. Tikrai taip, man atrodo skausmą ištverti būtų lengviau… Aš myliu savo vaiką labiau…
Skaityti visąŽindymas: jeigu pieno per daug
Paklausos ir pasiūlos dėsnis Pieno gamyba žindančių motinų krūtyse paprastai priklauso nuo pieno poreikio. Natūralus pieno prašytojas/užsakovas yra žindantis kūdikis arba mažas vaikas. Žindymo metu vaiko burnai dirginant spenelį, signalai…
Skaityti visąGydytojas K. Vitkauskas: žindyti negalima, ar tikrai?
Labai gaila, bet išties būna tokių situacijų. Vieniems vaikams visiškai negalima duoti motinos pieno, kitiems motinos pienas būtų pats geriausias maistas, tačiau jie negali žįsti krūties. Paprastai tos aplinkybės susijusios…
Skaityti visąŽindomo kūdikio pilvelio bėdos
Jaunos mamos dažnai išgirsta: būtinai po maitinimo palaikyk kūdikį stačią, antraip jis atpils… žinok, žindomi naujagimiai viduriuoja… nevalgyk obuolių – mažajam skaudės pilvuką… Kodėl tiek daug gąsdinimų? Juk, pasikliaujant gamta,…
Skaityti visąKodėl kūdikis atpila?
Vienas dažniausių tėvų skundų pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais yra atpylimas. Šis reiškinys, kartais vadinamas nekomplikuotu refliuksu, atsiranda, kai skrandžio turinys nevalingai išmetamas į burnos ertmę. Atpilti gali sveiki naujagimiai ir…
Skaityti visąŽindymas po Cezario operacijos
Gamta sukūrė natūralųjį gimimą kūdikio perėjimui iš jo mažojo pasaulėlio motinos įsčiose į šį didelį pasaulį po saule. Deja, ne visiems tai sklandžiai pavyksta. Žmonės išrado genialų būdą, kuris daugeliu…
Skaityti visąŽindymo atnaujinimas
Tai tikrai įmanoma. Moteris, kuri jau buvo nustojusi žindyti, gali atnaujinti savo pieno gamybą savam ar įvaikintam kūdikiui maitinti. Moksliškai tai vadinama relaktacija. Poreikis atnaujinti žindymą gali atsirasti daugeliu atvejų,…
Skaityti visąŽindančios mamos mityba – be didelių tabu
Iš mamos pieno kūdikis gauna visas augimui ir vystymuisi reikalingas maistines medžiagas. Todėl žindančiai mamai ypatingai svarbi tinkama mityba. Kokio maisto reikėtų atsisakyti maitinant krūtimi, kas, priešingai, turi būti racione,…
Skaityti visąMotinos pieno kariuomenė
Ruduo – mūšių su virusais ir bakterijomis metas. Kas apgins mažą kūdikėlį? Jau mūsų proseneliai sakydavo: „Motinos pienas – ne tik maistas, bet ir vaistas.“ Dabar tai patvirtina ir šiuolaikinis…
Skaityti visąMotinos Pienas – tobulas kūdikio maistas
Gamtos paskirtas Žindymas dar vadinamas natūraliu maitinimu, nes būtent tokį būdą aprūpinti kūdikį visada šviežiu, šiltu ir švariu maistu sukūrė ir milijonus metų tobulino pati gamta. Motinos pienas yra tobulas…
Skaityti visąPatarimai, kaip išsirinkti pientraukį
Žindymo pradžia nėra lengva. Šiuo periodu dažnai moterys susiduria su pieno gausa, jo trūkumu, mastitu ar pažeistų spenelių problema. Tokiais atvejais labai praverčia pientraukis. Pientraukis tiesiog būtinas, kai mama grįžta…
Skaityti visąPrisegtas liežuvis
Žindyme aktyviai dalyvauja du žmonės: mama ir kūdikis. Mama pieną pagamina, kūdikis jį pasiima. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, abu veikėjai savo darbą privalo atlikti gerai. Svarbiausias darbininkas Kūdikiui žindant,…
Skaityti visąŽindymas ir miegas naktį
Pagal gamtą Geriausias maistas kūdikiui – gamtos šiam tikslui išrastas – yra motinos pienas. Šis maistas nuostabus tuo, jog yra labai lengvai (ir greitai) suvirškinamas ir labai lengvai (irgi greitai)…
Skaityti visąŽindymas tandemu
ŽINDYMAS TANDEMU – taip vadinamas naujagimio ir vyresnėlio vaiko maitinimas iš krūties vienu metu – praktiškai beveik neįmanomas be prieš tai buvusio ŽINDYMO PER NĖŠTUMĄ. Žindyti nėštumo metu – gal…
Skaityti visą