Itin jautrus vaikas: patarimai, padėsiantys pratinti miegoti atskirai savo kambaryje

Tik tėveliai, auginantys emociškai jautrius vaikus, gali suprasti, kaip tam tikri pokyčiai gali paveikti jų vaikų vidinį pasaulį. Tokie vaikai gali parodyti didesnį emocinį reagavimą, kas apsunkina integraciją naujoje aplinkoje. Be bandymo pripratinti vaiką prie darželio ir naujos socialinės aplinkos, tėveliai taip pat suka galvą, kaip perkelti vaiko miegamąjį į atskirą kambarį. Visgi itin jautrių vaikų tėvams perėjimas prie miego vieniems savo kambaryje gali būti sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Tad šiame straipsnyje atsakysime:

  • nuo ko pradėti;
  • kaip kalbėtis su itin jautriu vaiku;
  • kaip sukurti vaikui patrauklią aplinką?

Pirmas žingsnis

Užuot tikėjęsi greitų pokyčių, leiskite vaikui pamažu pažinti savo atskirą erdvę. Pradėkite nuo vis dažnesnio laiko leidimo vaiko kambaryje: kartu žaiskite, užsiimkite edukacine veikla, skaitykite. Kurdami kūrybiškumą ir vaizduotę lavinančią aplinką, jūs leidžiate savo vaikui jaustis saugiai. Itin jautrūs vaikai dažnai yra apdovanoti turtingu vidiniu pasauliu, todėl jiems gali patikti su menu ar muzika susijusi veikla, kuri paskatins saviraišką ir emocinį saugumą.

Antras žingsnis

Nepamirškite pozityviai kalbėtis su savo vaiku apie pokyčius – paklauskite, kaip jis jaučiasi, o atsakydami į jo emocijas leiskite suprasti, kad jausti nerimą ar baimę yra normalu. Reaguokite empatiškai ir supratingai, pabrėždami miegojimo savo kambaryje privalumus, ir išreikškite pasitikėjimą vaiko gebėjimu susidoroti su šia nauja patirtimi.

Trečias žingsnis

Kalbant apie vaiko kambarį, leiskite jam prisidėti prie savo erdvės kūrimo. Pavyzdžiui, pasiūlykite jam išsirinkti patalynę ar pižamą su savo mėgstamais herojais, pasisiūlykite paskaityti vaiko pasirinktą pasaką prieš miegą, suteikdami jiems kontrolės ir nuosavybės jausmą. Taip pat leiskite vaikui prisidėti prie tvarkos taisyklių kūrimo, pavyzdžiui, susitarkite, kada laikas žaislus padėti į šalį ir ruoštis poilsiui. Prieš miegą įtraukite raminančių užsiėmimų, pavyzdžiui išsimaudykite šiltoje vonioje, kad padėtumėte vaikui atsipalaiduoti ir jaustis lengviau.

Tačiau nepamirškite, kad siekiant pripratinti vaiką miegoti savo kambaryje neturėtumėte daryti nuolaidų ir kitaip laužyti nusistovėjusios rutinos ir taisyklių. Būtent nuoseklus tvarkos laikymasis padės jūsų vaikui greičiau jaustis saugiai savo naujoje miego aplinkoje.

Kaip sukurti jaukią aplinką?

Baimę ir nepasitikėjimą taip pat galite sumažinti paversdami savo vaiko kambarį jaukia ir patrauklia erdve, papuošdami jį pažįstamais ir „guodžiančiais” daiktais, tokiais kaip mėgstami pliušiniai žaislai, spalvingi paveikslai ar šviečiančios sienų dekoracijos. Ypač verta apsvarstyti naktinį apšvietimą: pavyzdžiui, dekoratyvi gyvūnėlio formos lempa sušvelnins atmosferą ir padės įveikti tamsos baimę. Nuo patrauklių šviestuvų ir kokybiškų patalynės komplektų iki žaismingų vaiko kambario dekoracijų ieškokite FORMADORE parduotuvėje, siūlančioje itin kruopščiai atrinktus produktus jūsų vaiko svajonių kambariui.

Būkite kantrūs

Be šių patarimų, nepamirškite nuolat parodyti savo vaikui, kad jis yra saugus ir mylimas, net ir miegodamas kitame kambaryje. Ypač jautrūs vaikai gali susigalvoti įvairių baimių, kurių negali iškomunikuoti tėvams, dėl to svarbu išlikti kantriems ir supratingiems viso pratinimosi proceso metu. Praneškite vaikui, kad esate šalia, jei jiems ko nors reikia, ir įvertinkite jo pastangas – pagirkite vaiką ir padrąsinkite. Būtent jūsų kuriamas ryšys suteikia didžiausią pasitikėjimą, kuris itin jautriam vaikui padės įveikti visus iššūkius.

Partnerio turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook