Kaip aprengti vaiką, kad nesušaltų ir nesukaistų?

Kasdieniai pasivaikščiojimai svarbūs bet kokio amžiaus vaikams ir visais sezonais. Įsibėgėjus rudeniui – su lietumi, šaltais vėjais ir tik retkarčiais pažvilgčiojančia saule, vaikui taip pat reikia pabūti lauke. Kaip tinkamai aprengti mažylį tokiu permainingu oru? Šį galvosūkį mamos sprendžia kasdien, nes jeigu mažyliui bus per šilta, jis suprakaituos ir pūstelėjus vėjui sušals. Per šaltai aprengti vaiką taip pat negerai.

Kūdikio apranga

Kūdikius reikėtų aprengti šilčiau nei vaikus, kurie jau vaikšto ar aktyviai juda. Tačiau patariama per daug neapmuturiuoti net gulinčių kūdikių, geriau pasiimti šiltą pledą ar antklodę, kurią užklosite, jeigu pasirodys per šalta. Taip pat turime atsižvelgti į tai, kad ta pati temperatūra skirtingomis oro sąlygomis skirtingai jaučiama. Pavyzdžiui, daug šalčiau, kai pučia stiprus vėjas. Tuomet saulėtas oras gali būti apgaulingas

Priklausomai nuo oro temperatūros, kūdikiui galite apvilkti medvilninį smėlinuką, megztinuką, užmauti šiltesnes kojinytes, reikės rudeninio kombinezono arba vokelio, kepurytės. Ir, žinoma, atsargai pasiruošiame antklodę, jei mažyliui pasidarytų vėsu.

Norint suprasti, ar kūdikiui bei vaikui nešalta lauke, reikėtų tikrinti kaklą, o ne rankas ar nosį: jei kakliukas palietus šiltas, vaiko drabužiai tinkami. Tačiau jeigu suprakaitavęs – vaikas aprengtas per šiltai.

Drabužiai po metų

Mažo vaiko organizmo termoreguliacija dar ne visiškai susiformavusi ir jis prasčiau prisitaiko prie temperatūros pokyčių negu suaugusysis. Jei vaikas sušlampa kojas arba gausiai prakaituoja, gali neapsisaugoti nuo peršalimo ligos. Dvejų–trejų metų mažyliai dažniausiai būna labai aktyvūs, todėl itin svarbu juos aprengti taip, kad neperkaistų.

Drabužius sluoksniuokite: apatinis – ploniausias sluoksnis, pavyzdžiui, marškinėliai, ir vidurinis (megztukas) turėtų būti iš natūralaus pluošto (vilnos ar medvilnės). Gali prireikti ne tik kojinių, bet ir pėdkelnių. Viršutinis – lauko drabužis, apsaugantis nuo vėjo ir lietaus, gali būti demisezoninis kombinezonas arba striukė su kelnėmis. Šaltesniu oru pravers pirštinės. Šiltesnę saulėtą rudens dieną gali užtekti megztuko su gobtuvu.

Kepurė – svarbus daiktas vaiko garderobe, kai oras vėjuotas ir vėsus. Praktiškas pasirinkimas kepurė-šalmas, tuomet nereikės šaliko ir vaikas jausis patogiai. 

Būtinai įsitikinkite, kad apavėte vaikui tinkamus batus. Per maži batukai gali nuspausti ir ilgai avimi deformuoti pėdą. Per dideli taip pat nepatogūs, su jais sunkiau vaikščioti, vaikas gali užkliūti ir pargriūti

Lietingu oru pravers neperšlampamas lietpaltis, kurį apvilksite ant storesnio megztinio. Taip pat – guminiai batai braidymui po balas. Kai gana šalta, galite nusipirkti šiltus įdėklus. Tik ilgai vaikščioti su guminiais batais vaikui nederėtų, nes jie nepraleidžia ne tik vandens, bet ir oro.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook