Kūdikio kraitelis: kokias prekes verta įsigyti?

Vaiko gimimas – neapsakomai džiugus gyvenimo tarpsnis, kuris nestokoja ir iššūkių. Nuo šiol reikės didžiąją laiko dalį paskirti tam, kad kūdikis augtų sveikas ir laimingas. Tiesa, situaciją lengvina tai, jog dabar galima rasti daugybę prekių, kurios užtikrina patogesnę ir paprastesnę atžalų priežiūrą. Šį kartą aptarsime tuos gaminius, apie kuriuos formuodami kūdikių kraitelį turėtumėte pagalvoti pirmiausiai.

Miegui skirtos prekės
Savaime suprantama, kad pirmiausiai naujagimiui reikės lovytės ir prie jos derančio čiužinuko. Jis turės įtakos kūdikio miegui ir taisyklingam stuburo vystymuisi, tad reikėtų rinktis kokybišką, natūralaus pluošto čiužinį. Natūralioms medžiagoms pirmenybę reikėtų teikti ir tuomet, kai rinkite atžalėlėms antklodę ir užvalkalus. Tiesa, pravartu atsižvelgti ir į sezoniškumą: šiltuoju sezonu vaikams pakaks plonesnio užkloto. Atkreipkite dėmesį, kad kūdikiams iki 1-2 metų pagalvė nėra reikalinga – tokiame amžiuje ji gali sukelti papildomų problemų, kurių tikrai norėtųsi išvengti.

Higienos reikmenys
Labai svarbu apsirūpinti sauskelnių atsargomis – jų mažyliams tikrai prireiks. Patariama iš karto įsigyti tiek naujagimiams, tiek šiek tiek ūgtelėjusiems vaikams skirtų jų modelių. Keičiant sauskelnes, pravers drėgnos servetėlės, neperšlampi paklotai ir vystymo lentos. Kartais jos iš karto komplektuojamos kartu su komodomis – jų stalčiuose galėsite laikyti visus reikalingus vystymo reikmenis.

Kūdikius dažniausiai patariama maudyti specialiose vonelėse – siekiant užtikrinti maksimalų saugumą, jos turėtų turėti neslystantį pagrindą. Galiausiai prireiks ir smulkių higienos reikmenų. Užapvalintus kampus turinčios žirklės, nosies aspiratoriai, higieniniai vatos pagaliukai – tai tik keletas iš jų. Daugelį tokių priemonių galima įsigyti bendruose kūdikių priežiūros rinkiniuose.

Maitinimo priemonės
Nors tikėtina, kad iš pradžių kūdikį maitinsite krūtimi, jau dabar galima pagalvoti apie papildomas priemones, kurias bus galima pritaikyti netolimoje ateityje. Priklausomai nuo situacijos, gali praversti buteliukai, jų sterilizatoriai, pieno ir maisto šildytuvai ar maitintuvai. O kai pradėsite atžalas mokyti savarankiško valgymo, puikiai tiks silikoniniai indai vaikams. Ši medžiaga yra draugiška aplinkai, puikiai tinkanti sąlyčiui su maistu ir visiškai saugi Jūsų atžaloms. Indeliai bus minkšti, lengvi ir lankstūs, tad mažyliai turėtų pakankamai greitai įgusti jais naudotis.

Judėjimo prekės
Vienas svarbiausių pirkinių šioje kategorijoje yra automobilinė kėdutė – tik turėdami ją saugiai parsivešite mažylį į namus. Būtent saugumui ir reikėtų skirti daugiausiai dėmesio: atsižvelkite į rekomenduojamą amžių, pasidomėkite gamintojų pritaikytomis technologijomis ir įsitikinkite, kad sutampa kėdutės ir automobilio tvirtinimo sistemos.

Tuomet reikės pagalvoti apie vežimėlį, kuris pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais tampa pagrindine transporto priemone. Dėl to svarbu įsitikinti, kad jis ne tik atitiks mažylio svorį, bet ir bus pritaikytas Jūsų gyvenimo būdui. Itin palankiai yra vertinami aukštą komforto lygį užtikrinantys Cybex vežimėliai, tačiau apsižvalgę Pigu.lt el. parduotuvėje, rasite ir daugiau patikimų gamintojų.

Drabužėliai
Dažniausiai norisi kūdikius aprūpinti pačiais gražiausiais drabužėliais ir kuo didesniu jų kiekiu, tačiau šiuo atveju reikėtų nepersistengti. Prisiminkite, jog vaikučiai gana greitai auga, tad didelė tikimybė, kad kai kurių rūbelių net nespėsite uždėti. Iš pradžių apsirūpinkite keliais kokybiškų, maloniai prie odos besiliečiančių šliaužtinukų, smėlinukų, kelnyčių komplektais ir pagrindiniais aksesuarais – kepurytėmis ir kojinėmis, iš kurių kelios poros turėtų būti vilnonės. Ar prireiks vokelių ir kombinezono, priklausys nuo sezono.

Nors kūdikiams prireiks kur kas daugiau priežiūros priemonių, apsirūpinus tokiu kraiteliu, bus galima ramiai laukti vaikučio gimimo. Kuo anksčiau pradėsite jį formuoti, tuo daugiau laiko turėsite tinkamiausių prekių paieškoms – visais atvejais daugiausiai dėmesio reikės skirti kokybei ir saugumui.

Partnerio turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook