Vasarinė sloga – ne tokia paprasta, kaip atrodo

Sloga vaikui vasarąNors peršalimo ligos asocijuojasi su šaltuoju metų laiku, nepalieka jos ramybėje ir vasarą. Kai visi pliuškenasi vandenyje ir džiaugiasi gamta, mėgaujasi ledais, sirgti vaikui itin apmaudu. Net paprasčiausia vasarinė sloga sukelia nemažą diskomfortą ir reikia saugotis galimų komplikacijų.

Vasarą greitai susargdina temperatūrų skirtumai

Kad ir kaip būtų keista, tačiau tikimybė peršalti vaikui vasarą yra ne mažesnė nei šaltuoju metų laiku. Mažo vaiko imuninė sistema silpnesnė, gali užtekti bėgiojant perkaisti arba per ilgai pasimaudyti, ir jis suserga. Mažylis greitai persišaldo dėl staigaus temperatūros pokyčių, pavyzdžiui, jeigu išsimaudęs šaltame jūros vandenyje pažaidžia karštame pajūrio smėlyje.

Per karščius išėję į gatvę atsiduriame tarsi pirtyje. Gaivinamės šaltu vandeniu ar ledais, o grįžus į namus norisi nusistatyti kuo žemesnę oro kondicionieriaus temperatūrą. Arba atidaryti visus langus, kad tvankius kambarius greitai pravėdintų skersvėjis.

Dar prisideda stresas, kurį vaiko organizmui sukelia klimato zonos ir vietovės pokyčiai: judėjimas iš vienos vietos į kitą, skrydžiai su besikeičiančiomis laiko juostomis. Visa tai paveikia imuninę sistemą ir susilpnina jos apsaugines funkcijas.

Kad vaikas prisitaikytų prie naujų gyvenimo sąlygų, jam reikia iki dviejų savaičių. Tai yra vadinama aklimatizacija, ir kuo mažesnis vaikas, tuo šis periodas trunka ilgiau, o tuo metu vaikas yra pažeidžiamas. Todėl atostogauti su mažu vaiku patariama mėnesį, kad liktų užtektinai laiko maloniam poilsiui. 

Būtent dėl ​​aklimatizacijos pirmoji poilsio savaitė turėtų būti ramesnė – reikia tiesiog atsipalaiduoti be varginančių ekskursijų ir ilgų maudynių jūroje. Pirmomis dienomis atėjus į pajūrį geriau pabraidyti, kad kojos įprastų prie šalto vandens, neskubėti maudytis dar neįšilusiame vandenyje, o tik apsišlakstyti.

Paskubėję galime sulaukti nemalonių peršalimo pasekmių: ima perštėti gerklę, atsiranda sloga ir kosulys, pakyla temperatūra. Šiuo atveju svarbiausia nepalikti visko savieigai ir gydytis.

Vasarinė sloga kelia daugiau pavojų

Peršalimo ligos vasarą turėtų būti gydomos taip pat rimtai kaip ir šaltąjį sezoną.  Net užpuolus paprasčiausiai slogai poilsis sukelia nemažai problemų tėvams. Be to, užsitęsusi vasarinė sloga gali komplikuotis į sinusitą ar ausų uždegimą. Todėl net paprastos slogos nedera palikti savieigai, manant, kad būnant paplūdimyje ji praeis savaime.

Verta prisiminti, kad sloguojančiam vaikui nedera nardyti, nes šis negalavimas gali greitai komplikuotis, pavyzdžiui, į prienosinių ančių (sinusų) uždegimą sinusitą. Pirmasis sinusito požymis – iš vienos ar abiejų šnervių išsiskiriantis tirštas pūlingas sekretas.

Didelių bėdų gali atsirasti ir skrendant lėktuvu, nes kylant ir leidžiantis staiga padidėjus ar sumažėjus atmosferos slėgiui užgula ausis. Ausyse atsirandantis skausmas kintant slėgiui ypač sustiprės užsikimšus nosytei ir dėl to sloga gali komplikuotis į ausų uždegimą. Todėl, jei vargina sloga, ruošiantis skristi, vertėtų į nosį sulašinti atkemšančių lašų.

Beje, peršalimo slogą tėveliams gali būti nelengva atskirti nuo alerginės, kuri atsiranda įvairių augalų žydėjimo laikotarpiu.O atskirti būtina, nesalerginės slogosgydymas skiriasi, ir svarbu vengti ją sukeliančių alergenų.

Peršalus nosies gleivės iš pradžių būna skaidrios, po to gali pasidaryti gelsvos ar žalsvos, gali būti pūlingos. Prisideda čiaudulys, kosulys, parausta gerklė, pakyla temperatūra, gali skaudėti galvą.

Skirtingai nuo peršalimo, alerginė sloga dažniausiai prasideda staiga, nėra jokių peršalimo požymių – gerklės perštėjimo, kosulio ir karščiavimo. Alerginei slogai būdingas akių ašarojimas, perštėjimas, niežulys ir paraudimas. Alergine liga susirgęs vaikas nuolat čiaudi, iš nosies teka skaidrios ir skystos išskyros.

Greita pagalba vaikui – inhaliacijos

Vasarinė sloga trukdo mažam vaikui normaliai kvėpuoti pro nosį, valgyti, mažylis neramus, prastai miega. Įtampos kupinos atostogos apkarsta ir tėvams, ir vaikams. Todėl svarbi užduotis – greičiau nuslopinti vaiką kamuojantį nosies užgulimą ir sumažinti slogos keliamą diskomfortą.

Greitai palengvinti sloguojančio vaiko kvėpavimą padeda inhaliatorius. Vaikus auginančioms šeimoms pravartu turėti tokį mažiesiems tinkantį prietaisą. Inhaliatorius padės greičiau įveikti įvairias kvėpavimo takų ligas ir palengvinti ne tik slogos, bet ir kosulio ar gerklės skausmo kamuojamo mažylio būklę.

Inhaliacijos yra veiksmingas ir saugus vaikų peršalimo ligų simptomų slopinimo būdas. Procedūra padeda greitai palengvinti kosulį, sudrėkinti nosiaryklės gleivinę ir pašalinti skreplius. Galima įsigyti net mažiausiam vaikui tinkantį inhaliatorių, tokie prietaisai gaminami žaismingo dizaino, kad procedūra mažylio nebaugintų, o būtų panaši į žaidimą.

Inhaliatoriuje yra talpa, kurioje skystis paverčiamas mikroskopinėmis dalelėmis, daug greičiau ir lengviau pasiekiančiomis kvėpavimo takus. Vaisto dalelės pasklinda uždegimo pažeistoje vietoje mažindamos patinimą ir skausmą. Skystis inhaliatoriuje tampa aerozoliu ir reikia užsidėti specialų antgalį – kaukę ir įkvėpti purškalo.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook