Apsižiūrėti krūtis išmokys filmukas

krutu-savityraAr mokate apsižiūrėti krūtis? Jeigu abejojate, ar padarysite tai tinkamai, dabar galite vadovautis videoklipu. Moterims, kurioms rūpi jų sveikata, padės pirmasis originalus edukacinis filmukas apie krūtų savityrą, kuriuo pasirūpino Nacionalinis vėžio institutas, Nacionalinė krūties ligų asociacija ir farmacijos kompanija „Roche Lietuva“.

Tinkamai atliekama ir reguliari krūtų savityra padeda aptikti ankstyvus pokyčius, kartais net vėžį. Deja, moterų apklausos rodo, kad tik kas trečia moteris geba savarankiškai atlikti savo krūtų patikrą.

Pirmasis edukacinis filmukas lietuvių kalba sukurtas, kad būtų galima paprastai ir suprantamai mokyti moteris taisyklingai apsižiūrėti krūtis. Jame žingsnis po žingsnio aiškinami ir demonstruojami visi krūtų savityros etapai.

Tinkamiausias metas krūtų savityrai

Krūtis apsižiūrėti reikia po menstruacijų praėjus 7-10 dienų. Jeigu menstruacijų nėra, reguliariai bet kurią pasirinktą mėnesio dieną.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

  • Į bet kokius krūties odos, formos ir dydžio pokyčius, odos susiraukšlėjimą, krūties įdubimus ar iškilimus.
  • Bet kuriuos apčiuopiamus krūties pokyčius.
  • Bet kokius spenelio pokyčius, spenelio įdubimą ar išskyras iš spenelio.

Anot Nacionalinio vėžio instituto gydytojos onkologės radioterapeutės Šarūnės Liukpetrytės, tikimasi, kad ši edukacinė priemonė paskatins moteris būti dėmesingomis savo sveikatai. „Moterys dažnai kreipiasi į onkologus pačios apsičiuopusios darinius krūtyse, – sako gyd. Š. Liukpetrytė. – Tačiau dauguma iš jų krūtų savityrą atlieka netaisyklingai. Noriai dalyvavau projekte, kurio tikslas išmokyti Lietuvos moteris nuo jaunystės taisyklingai apsičiuopti krūtis ir atlikti krūtų savityrą reguliariai.“

Šis filmukas yra šių metų spalio mėnesį pradėtos šviečiamosios kampanijos „Ar pažymėjote savo darbų sąraše pasitikrinti sveikatą?“ dalis.

Nuoroda į edukacinį filmuką: https://www.youtube.com/watch?v=VfTg2GpWX-M&feature=youtu.be

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook