Atostogų kelionė su mažu vaiku

Vaikas kelionėje su tėvaisVisos šeimos kelionė – ne tik puikus būdas praleisti vasaros atostogas, bet ir proga pasimėgauti tėvų ir vaikų bendravimu. Tik kelionė su mažais vaikais gali tapti ne tiek maloniu užsiėmimu, kiek streso šaltiniu. Kelionėse mažyliai dažniausiai pavargsta, todėl tampa irzlūs ir nepatenkinti. Išeitis paprasta – kelionę vaikui pasistenkite paversti smagiu nuotykiu ir žaidimu.

Ruošiantis keliauti su vaikais, reikia numatyti, kuo kelionėje užimsite mažuosius nenuoramas. Jiems sunku ilgai išsėdėti vienoje vietoje, užuot laksčius ir kitaip pramogavus. Taigi, išvykai su vaiku ruošiamės iš anksto, kad malonaus vasaros poilsio nesugadintų pašliję nervai.

Renkamės viešbutį

Poilsiui su mažais vaikais tiks ne kiekvienas viešbutis. Geriau vengti triukšmingų vietų, į kurias atvažiuoja labai daug žmonių. Patogiausia, jeigu viešbutis bus netoli jūros, kurios paplūdimys nėra akmenuotas, o jūra prie kranto negili,– būsite ramesni dėl mažylio saugumo. Taip pat derėtų pasidomėti specialiu valgiaraščiu bei pramogomis vaikams. Kai kurie viešbučiai siūlo įvairias užimtumo programėles vaikams, taigi tėveliams sumažėja papildomų rūpesčių ir jie gali daugiau skirti laiko savo poilsiui. Šias paslaugas dažniausiai teikia 3–5 žvaigždučių kategorijos viešbučiai.

Vaistinėlė ir skiepai

Ruošdamiesi ilgai lauktoms šeimos atostogoms nepamirškite sukomplektuoti kelionių vaistinėlės. Vaikas gali pargriūti, susižeisti, įsipjauti, gali sutrikti virškinimas. Tai įprastos vaikučių problemos, kurios gali sugadinti poilsį svetur. Kai kuriems į kelionę vežamiems vaistams būtinas gydytojo leidimas. Todėl iš anksto pasidomėkite konkrečioje šalyje galiojančiomis medikamentų įvežimo taisyklėmis.

Prieš kelionę į egzotišką šalį sužinokite, kokie skiepai privalomi ir suaugusiesiems, ir vaikams. Į gydymo įstaigą dėl skiepų reikėtų kreiptis prieš 7–8 savaites iki išvykimo, nes imunitetas įgyjamas ne iš karto. Reikės pasirūpinti ir visais reikalingais dokumentais, taip pat Europos sveikatos draudimo kortelėmis, kurias išduoda teritorinės ligonių kasos.

Krauname kelionės mantą

Geras tėvelių pagalbininkas poilsiavietėje – vežimėlis, kuriame pavargęs mažylis jausis puikiai ir tolimesniuose pasivaikščiojimuose kurorte. Taigi, jeigu dar neišsiverčiate be šios vaikiškos transporto priemonės, puikiai pasitarnaus – sulankstomas vežimėlis, kuris neužims daug vietos ir automobilyje, ir traukinio ar lėktuvo bagaže.

Drauge keliaujančiam kūdikiui įdedame sauskelnių, higieninių servetėlių, taip pat termosą ir žindukų. Mažajam poilsiautojui prireiks ir maisto šildymo prietaiso. Vaikui iki penkerių metų pravers naktinis puodelis, nes naudotis viešu tualetu jam nehigieniška. Kelionėje vaikui reikės higieninių servetėlių bei vienkartinių nosinių. Karštą dieną mažylį atgaivins odelės drėkinimui skirtas purškiamasis terminis vanduo. Įdėkite į lagaminą po vieną vaiko drabužių komplektą kiekvienai išvykos dienai. Vaikiški drabužėliai neužims daug vietos, o mamai nereikės skalbti kelionėje.

Maloniam mėgavimuisi paplūdimio ir jūros malonumais nepamirškite nuo saulės saugančių kremų. Vaikiško kremo apsaugos nuo ultravioletinių saulės spindulių faktorius turi būti maksimalus. Pajūryje ar prie ežero vaikui būtinai uždėkite kepurę ir akinukus nuo saulės. Stebėkite, kad jis neperkaistų, nuolat apšlakstykite vėsiu vandeniu.

Vaikas turėtų avėti paplūdimio šlepetes. Bėgioti basomis smėliuku, žinoma, maloniau, bet smėlyje gali būti stiklo šukių ir kitų įvairiausių aštrių daiktų. Patikrinkite, ar nėra šių pavojų, jeigu vaikas bėgioja basas.

Jeigu ketinate važiuoti traukiniu, pasiimkite stalo žaidimų, knygelių, popieriaus ir pieštukų. Užsiėmęs mėgstamais žaidimais vaikas nenuobodžiaus ir nepatirs susierzinimo dėl ilgos kelionės monotonijos, o jūs išvengsite streso. Puikiai tinka ir nešiojami DVD grotuvai su vaikiškais filmukais ir žaidimais. Kūdikiui kelionė neprailgs, jeigu paimsite keletą jo mylimiausių žaisliukų.

Kelionės transportas

Rinkdamiesi transporto priemonę kelionei, įvertinkite visas aplinkybes. Švariame, vėsiame lėktuvo salone, kuriame pastovi temperatūra ir nėra skersvėjų, kelionė vaikui išties lengva. Dar vienas pliusas – minimali kelionės trukmė. Tokios kelionės bėda, kad lėktuvui kylant arba leidžiantis mažyliui gali užgulti ausytes. Kūdikiui padėsite, jeigu duosite vandens arba sulčių, o vyresniam vaikui tiks čiulpiamas saldainiukas.

Kelionė lėktuvu mažyliui gali būti labai įspūdinga, bet gali sukelti įtampą. Mažylį erzina jam neįprastas priverstinis nejudrumas, todėl reikėtų pasirūpinti jo pramogomis. Rankiniame bagaže turėkite pačių reikalingiausių mažyliui daiktų: maisto, vandens, higienos priemonių.

Keliaudami automobiliu, visus vaikui reikalingus daiktus laikykite salone. Nepamirškite specialios vaikiškos automobilinės kėdutės ir saugumo diržų. Naudokite automobilio apsaugas nuo saulės, nes vaikas gali greitai perkaisti. Kad mažylio nesusuptų, kelionėje maitinkite jį lengvai virškinamu maistu ir gerai vėdinkite automobilį. Prieš kelionę gydytojas galėtų patarti, kokį preparatą vaikui galima duoti nuo supimo. Vyresniems kaip trejų metų tinka gaivūs ledinukai arba kramtomoji guma. Dar vienas būtinas daiktas kelionėje – polietileno paketas, kurio prireiks, jeigu vaikas imtų vemti.

Salone gerai turėti antklodę ir keletą drabužėlių, nes kelionės metu gali pasikeisti oras. Keliaujant automobiliu reikės dažniau nei įprasta sustoti: vaikas geriau jausis galėdamas palakstyti, išlieti susikaupusią energiją ir ramiai pavalgyti. Maitinti vaiką važiuojančiame automobilyje pavojinga, nes stabdant jis gali užspringti arba susižeisti indais ar šaukšteliu.

Keliaujant traukiniu, vaikas gali daugiau judėti. Neigiami kelionės traukiniu momentai – skersvėjai, triukšmas ir tvankumas. Bet jų galima išvengti nusipirkus visas kupė vietas.

Kelionėje aprenkite vaiką patogiais drabužiais bei apaukite lengvais batukais.

Keliaujančio vaiko maistas

Saugiausia maistą laikyti šaltkrepšyje, antraip kelionės metu geriau atsisakyti dešros gaminių, varškės ir sūrio. Šių produktų galiojimo laikas labai ribotas net laikant šaldytuve, o karštyje jie greitai tampa pavojingi. Todėl, pavyzdžiui, neįveikto vaiko sūrelio nedėkite atgal į šaltkrepšį – suvalgykite patys arba išmeskite. Žuvies patiekalų į kelionę nedera imti, nes jie labai greitai genda. Daržoves rinkitės kietesnes, kurios nesusimaigys. Pieno produktus geriausia apriboti pasterizuotu pienu ir rūgštaus pieno produktais. Atidarius pakuotę, juos galima vartoti ne ilgiau kaip dvi valandas.

Vaiko maistą geriausia laikyti specialiose plastmasinėse dėžutėse arba stiklainiuose. Jokiu būdu nedėkite maisto į polietileno maišelius, nes juose produktai greitai šunta. Antrąją dieną iš naminio maisto gali likti tik sausainiai, saldainiai ir džiovinti vaisiai. Juos galima papildyti greitai ruošiamomis vaikiškomis košėmis ir konservuotu maistu.

Į kelionę reikia pasiimti daug geriamojo vandens, sulčių ar kitų gėrimų. Vietinio vandens duoti vaikui nepatariama, nes gali sutrikti virškinimas. Tai atsitinka ir dėl neįprasto maisto – ypač pavojingi įvairūs padažai ir majonezai. Galima apsinuodyti egzotiniais augalais ir jūros gyvūnų patiekalais. Todėl svečioje šalyje kontroliuokite, ką vaikas valgo ir geria.

Saugios maudynės

Rimtas pavojaus šaltinis vaikui – nesūraus chloruoto vandens baseinai. Tokie baseinai dažniausia yra pigiuose viešbučiuose. Vaikui iki trejų metų nedera maudytis tokiame vandenyje, nes neįstengsite sužiūrėti, kad jo neparagautų. Geriausia maudytis jūroje. Kai kuriuose viešbučiuose yra jūros vandens baseinai – juose galėsite drąsiai leisti vaikui pliuškentis.

Prie vandens telkinio nė minutei nepalikite vaiko be priežiūros. Nepasikliaukite pripučiamais vandens žaislais ir plaukymo reikmenimis. Jie nėra saugūs mažam vaikui ir bet kuriuo netikėčiausiu metu gali atsitikti nelaimė.

Kelionė drauge su vaikais neprailgs dainuojant, piešiant, klausantis vaiko mėgstamos muzikos, žaidžiant ir žiūrint filmukus. O poilsis, kurio visomis detalėmis pasirūpinta iš anksto, nebus apkartintas nemalonių netikėtumų. Atostogos drauge su vaikais gali būti nuostabi šeimos patirtis.

Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook