Baletas, vandens sportas ir kitos trimetės mažylės pramogos

Medicinos auditorė Justina Jasinskienė dvejus metus augino dukrelę namuose. Bet šis laikas neprailgo: tarp keturių sienų abi nesėdėjo, todėl nuobodu nebuvo. Tuojau švęsianti 3 metų gimtadienį Amelija jau pramoko anglų kalbos ir šoka baletą, o užsiėmimai baseine taip įpratino prie vandens, kad mergaitė drąsiai jame jaučiasi.

Kas buvo sunkiausia tuos dvejus metus namuose, o kas smagiausia?

Tai nebuvo sunkumai, o tiesiog naujos patirtys, su kuriomis mes patys nesame susidūrę.  Prisiminimuose yra likę tik smagiausios akimirkos: pirmoji šypsena, pirmieji žingsniai, pirmieji dantukai, žodžiai. Augame kartu: aš kaip mama, o ji kaip asmenybė.

Kaip išrinkote dukrelei vardą?

Dukrelei vardą turėjau išrinkusi jau tada, kai dar tik svajojau apie mergaitę. Berniukui irgi turiu vardą… Susidūriau su tam tikrais sunkumais, todėl Amelija man yra Dievo dovana, tai ir yra viena iš vardo reikšmių.

Nors dukrelei dar bus tik treji, ji jau išbandė keletą veiklų, kas labiausiai patiko?

Kol kas sunku pasakyti, kas labiausiai patinka, stebiu dukrelę ir jos nuotaikas. Noriai ji eina į baletą, taip pat aktyviai dalyvauja anglų kalbos pamokėlėse. Noriu išnaudoti kiekvieną progą, kol galiu, o ji vėliau pasirinks pati.

Pagrindinis užsiėmimų tikslas yra socialiniai įgūdžiai. Mes namuose bendraujame lenkų kalba, darželis irgi lenkiškas, o man svarbu, kad ji gerai mokėtų daugiau kalbų. Baletą pasirinkome todėl, kad jis lavina lankstumą, taisyklingą laikyseną, koordinaciją, muzikalumą, moko improvizacijos meno.

Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas, dienotvarkė, įpročiai dar nėštumo metu?

Turbūt, kad niekas nepasikeitė, juk nėštumas nėra liga. Tiesa, nėštumo metu lankiau baseiną, gelbėdamasi nuo nugaros skausmų. Dirbu sėdimą darbą, turiu kraujotakos problemų, todėl baseinas man buvo kaip išsigelbėjimas ir, žinoma, malonus laiko praleidimas.

Ar pratinate dukrelę prie sveikos mitybos?

Stengiuosi… manau, kad geriausias pavyzdys vaikams – tai mes, tėvai. Todėl jeigu man labai norisi ko nors nesveiko, suvalgau Amelijai nematant. Daug kalbam apie tai, kas sveika, o kas ne, dažniausiai žaidimo forma. Naudojame edukacines priemones, kalbamės parduotuvėje. Manau, kad labai svarbu su vaiku daug kalbėti: apie viską, ką darai, kodėl pasirenki tam tikrus produktus, ką iš jų gaminsi, kas tai valgys.

Su mityba kol kas neturime problemų, o dėl saldumynų susitariame. Susitarimas labai paprastas: saldainiai po pagrindinio maisto ir ribotai. Pavyzdžiui, jeigu tai šokoladinis kiaušinis, tai tik vieną pusę per dieną. Stebiuosi, kad Amelija turi tokią stiprią valią: pati palieka gabaliuką rytdienai. Ryte būtinai pasižiūri, ar jis tikrai vietoje.

Nuo dvejų jau keliaujate į darželį, ar lengvai dukrelė įprato prie naujo gyvenimo būdo?

Nebuvo lengva nei man, nei jai. Džiaugiuosi tik tuo, kad tuomet dar nebuvo karantino ir leido užeiti į grupę, pabūti su dukrele. Ir, žinoma, prie adaptacijos prisidėjo mūsų nuostabios auklytės. Buvo visko, bet daugiausia ašarų ir liūdesio. Dar ir dabar pasitaiko liūdnų akimirkų, bet paaiškinu, kad mama turi dirbti, o dukrelės darbas yra darželis, įvairiais būdais motyvuoju. Dabar lengviau, nes dukrelė jau supranta, kad yra pareigos, kurias mes privalome vykdyti.

Paprastai darželinukai dažnai serga, gal turite kokį stiprybės receptą?

Bijau apie tai kalbėti, turbūt kiekviena mama supras kodėl… Paprasčiausiai stengiamės daug laiko praleisti lauke. Turime Vakarų Škotijos baltąjį terjerą – tai vyro dovana man gimtadienio proga.  Šuniuko vedžiojimas yra mūsų kasdienybės rutina, nesvarbu kokiu oru. Mažylė labai prisirišusi prie šuniuko. Jeigu kartais paliekame ją pas tėvus, būtinai turime kartu palikti ir šuniuką: matyt, ji jaučiasi saugiau. Šuniukas – mūsų šeimos narys: švenčiame ir jo gimtadienį, kartu perkame jam žaisliukus.

Ar mažylę dažnai aplanko ožiukai, ir kaip su jais tvarkotės?

Tokiais atvejais stengiuosi pati būti labai rami ir bandau pažinti dukrelės emocijas. O jeigu labai sunku susikalbėti, tiesiog leidžiu jai pabūti vienai su savo nuotaikomis, stengiuosi nekreipti dėmesio, o vėliau apkabinu, ir viskas tą kartą susitvarko. Dabar yra emocijų metas, aplanko dažnai, bet suprantu, kad ir jai nelengva.

Kaip tėtis įsitraukia į dukrelės priežiūrą?

Tėtis yra Amelijos superherojus. Kol mama gamina, jis žaidžia su dukrele, dažniausia – su lėlėmis. Vieną dieną leidau jai išsirinkti žaislą, kaip paskatinimą už gerą elgesį, ir stebėjau dukrelę žaislų parduotuvėje. Ilgai nesvarstydama ji išsirinko mašinėlių trasą, teigdama, kad žais su tėčiu.

Kokios jūsų šeimos laisvalaikio tradicijos?

Mūsų laisvalaikio pomėgiai labai skiriasi: tėtis mėgsta motociklus, mama vandens sportą, todėl derinamės. Pavyzdžiui, kai tėtis žvejoja, mes tuo metu tyrinėjam gamtą.

Pastebėjau, kad mano mergaitė labai drąsi: nebijo nei su tėčiu, nei su mama plaukioti irklente. Aišku, laikantis visų saugos reikalavimų. Mūsų savaitgalis visada yra skirtas pramogoms, stengiamės kur nors išvažiuoti.

Kalbėjosi Neringa Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook