Kaip pasirūpinti, kad namai džiugintų ir vaikus, ir tėvelius?

Daugėja namų, kuriuose po vienu stogu gyvena dvi ar daugiau kartų. Dėl sparčiai augančių būsto kainų ir senėjančios visuomenės vis daugiau vaikų ilgiau lieka namuose, o pagyvenę tėvai grįžta pas savo suaugusias atžalas. Štai ką reikia žinoti, jei renovuojate ar projektuojate namą galvodami apie visus, ir mažiausius, šeimos narius.

Planavimas

Apsvarstykite, kam reikia pritaikyti būstą, ir ar įmanoma pertvarkyti esamą išplanavimą. Siekite sukurti zoną, kurią visi šeimos nariai galėtų vadinti sava.

Tarkim, nuosavas daugiaaukštis namas gali būti tinkamas privačioms zonoms kurti, tačiau svarbiausias veiksnys yra prieiga. Vyresnio amžiaus giminaičiams gali būti sunku įveikti laiptus, todėl viršutinio aukšto renovacija gali būti netinkama. Kita vertus, viršutinį aukštą galima paskirti suaugusiems vaikams. Reikia išsiplėsti? Geriausia būtų apsvarstyti galimybę pastatyti priestatą pirmame aukšte, jei turite nuosavą namą.

Net ir bendroje erdvėje norisi turėti nuosavybės ir privatumo jausmą. Skirtinguose kampuose išdėstykite kiekvieno daiktus. Šviesus medis ir balta tekstilė prie tamsių sienų suteikia kambariui suaugusiųjų dievinamą šiuolaikišką išvaizdą ir ramybės jausmą mažiesiems.

Atskirtis

Ypač paaugliams ir suaugusiems šeimos nariams pasistenkite įrengti atskirą miegamąjį ir vonios kambarį. Tačiau yra keletas dizaino gudrybių, galinčių padėti maksimaliai išnaudoti mažesnį plotą vyresniems paaugliams ir vaikams, pavyzdžiui, įrengti antresolės miegamąją platformą arba įmontuoti sieninę lovą.

Jei auginate mažus vaikus, paruoškite bendrą žaidimų zoną pabuvimui kartu. Rinkitės suaugusiųjų dydžio rašomąjį stalą, kuriuo galėtų pasinaudoti ir vaikas, sėdėdamas ant aukštesnės kėdės. Sieną parenkite taip, kad būtų galima ant jos piešti kreida.

Saugumas

Reikia pagalvoti ir apie praktinius aspektus. Nepamirškite, kad šaltuoju metų laiku seneliui gali reikėti šiltesnio kambario nei kitiems namiškiams, todėl galbūt norėsite įrengti šildymo sistemą, leidžiančią nustatyti skirtingą temperatūrą skirtingose zonose. Geras apšvietimas, neslidūs paviršiai, turėklai, svirtinės durų rankenos ir čiaupai – tai tik keletas dalykų, palengvinančių ir padarančių saugesnį tiek pagyvenusių, tiek labai jaunų asmenų gyvenimą. 

Vaiko kambariui apsvarstykite tokį apšvietimą, kuris ne tik palengvins žaidimus bei skaitymą, bet ir kartu sukurs saugumo jausmą, ypač pabudus vidury nakties. Vaiko miegamajam paskirkite kambarį priešais savo, kad lengvai pasiektumėte vienas kitą.

Interjeras

Patenkinti skirtingų kartų įsivaizdavimą, koks yra gražus interjeras, gali būti sudėtinga, ypač jei močiutė trokšta perkelti savo mėgstamų antikvarinių baldų kolekciją į minimalistinius, skandinaviško stiliaus namus. Ruošiant atskiras zonas, bus lengviau atsižvelgti į stiliaus skirtumus, bet jei dalinsitės bendromis erdvėmis, leiskite visiems pareikšti savo nuomonę. Formuoti interjerą padės dekoracijos iš formadore.lt. Jei visiems namiškiams patinka gražūs daiktai, leiskite kiekvienam išsirinkti bent keletą stilingų akcentų. Tokiu būdu visi jausis prisidėję prie namų kūrimo.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook