Kodėl kūdikis atpila?

kūdikis atpilaVienas dažniausių tėvų skundų pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais yra atpylimas. Šis reiškinys, kartais vadinamas nekomplikuotu refliuksu, atsiranda, kai skrandžio turinys nevalingai išmetamas į burnos ertmę. Atpilti gali sveiki naujagimiai ir kūdikiai, taip pat – ir žindomi, ir maitinami pieno mišiniais. Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais virškinimo sistema dar nėra brandi ir skrandžio turinys lengviau sugrįžta į stemplę, t. y. kūdikis atpila. Tai yra natūralus fiziologinis reiškinys, kurį lemia mažylių anatominės ypatybės: trumpa stemplė, maža skrandžio talpa ir kt.

Sveiko vaiko savijauta dėl to nenukenčia ir jis normaliai priauga svorio. Maždaug po pusmečio kūdikiai nustoja atpylinėti, nes jau gali sėdėti ir mažiau guli, taip pat pradeda valgyti tirštesnį maistą.

Pagrindinės priežastys: prarytas oras, permaitinimas ir alkis

Dažniau atpila netaisyklingai maitinamas mažylis. Netinkamai apžiojęs spenelį kūdikis maitinimo metu praryja daug oro, todėl po maitinimo jis nerimauja, po to stipriai atsirūgsta ir atpila. Dirbtiniais mišinukais maitinamas kūdikis oro praryja su nedideliu pieno kiekiu, esant netinkamai buteliuko padėčiai arba netinkamam žindukui.

Atpylinėja ir godžiai valgantys peralkę kūdikiai, nes ir tuomet mažyliai praryja daug oro. Kad kūdikis nespėtų labai išalkti, dažniau jį žindykite. Jo skrandukas mažas, todėl per didelis pieno kiekis nebetelpa ir perteklių mažylis atpila.

Permaitinamas vaikas nuolat atsirūgsta, atpila, atsiranda virškinamojo trakto sutrikimų, dėl kurių kamuoja diegliai. Dėl neišsivysčiusio žarnyno neišnešioti kūdikiai atpila dažniau. Norint išvengti šio reiškinio ar sumažinti į burną atgal patenkančio apvirškinto pieno kiekį, bet kokiu atveju būtina vengti permaitinimo ir laikytis maitinimo taisyklių.

Padeda vertikali padėtis

Po maitinimo nepamirškite palaikyti kūdikį vertikaliai apie pusvalandį ir šiuo metu neatlikite aktyvių manipuliacijų, pavyzdžiui, nekeiskite sauskelnių, nevartykite mažylio ir stenkitės, kad jis pabūtų ramiai. Kad atsirūgimų ir atpylimų sumažėtų, maitinkite mažylį taip pat vertikalesnėje padėtyje, o nerimaujantį, sudirgusį mažylį valgydinkite tik nuraminusi. Pavalgiusio kūdikio negalima iškart guldyti ant nugaros, nes atpiltam pienui patekus į kvėpavimo takus vaikas gali užspringti.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook