Kokia dovana atneša vaikui Kalėdų stebuklą?

Kokios Kalėdų dovanos nori vaikasKalėdos – svarbi šeimos šventė, kurios vaikai laukia ypatingai. Juk juos aplankys Kalėdų Senelis, kuris atneš daug linksmybių ir išpildys mažylio norus – jis gaus išsvajotąją dovaną. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse vaikai nekantraudami laukia Kalėdų stebuklo, o mama ir tėtis naršydami po parduotuves suka galvas, kaip nustebinti mažuosius. Juk nėra paprasta aptikti tą vienintelį nuostabų vaiko trokštamą daiktą, kuris padovanotų neužmirštamas vaikystės emocijas.

Surasti dovaną – pusė darbo!

Mamai ir tėčiui kiek lengviau, jeigu vaikas pasako, ko norėtų. Deja, vaikas gali ir nepasidalinti savo svajonėmis, tikėdamas, kad Kalėdų Senelis padovanos jam tai, ko trokšta. Taigi, slapukų tėveliams reikės įkalbėti mažylį rašyti Kalėdų Seneliui laišką, o jeigu vaikas jau moka rašyti, dar ir turėsite slapta jį perskaityti ar kitaip sužinoti jo turinį. Užtat, kiek bus džiaugsmo, kai stebuklas įvyks!

Dovana vaikui – nėra praktiškas daiktas, pavyzdžiui, drabužis ar batai. Nors ir nauji kasdieniai daiktai taip pat džiugina, bet juos vaikas ir be šventės gaus, o Kalėdų naktis turi išpildyti vaiko svajonę ir sukurti išskirtinės šventės atmosferą.

Dovanos paieškų verčiau neatidėkite paskutinei minutei. Dienos iki Kalėdų bėga greitai, o žmonių parduotuvėse daugėja ir pasirinkimas darosi vis menkesnis. Interneto parduotuvėse viliojančių pasiūlymų taip pat mažėja.

Pagaliau – nupirkote dovaną! Tik atsikvėpti ankstoka – tai dar pusė darbo. Pirmiausia ją reikia gerai paslėpti, kur vaikas nesuras, arba patikėti saugoti, pavyzdžiui, močiutei arba kitam giminaičiui. Stebuklas dar priklausys nuo to, kaip ją įteiksite. Vaikams patinka išpakuoti spalvingu popieriumi apvyniotas dovanas, ieškoti, kokia gi staigmena paslėpta viduje. Dar įdomiau, jeigu dovanos teks paieškoti. Galite nupiešti vaikui schemą, kaip surasti dovaną, pažymėti užuominas kelyje į tikslą. Vaikui bus įdomu dalyvauti šiame žaidime. Taip pat galite pasikviesti Kalėdų Senelį, kuris pats įteiks mažyliui išsvajotąją dovaną. O kad stebuklingojo Senelio nereikėtų toli ieškoti, juo gali tapti tėtis arba dėdė.

Ką dovanoti Kalėdoms?

Jeigu vaikas neatskleis savo norų, teks pasitelkti fantaziją mamai ir tėčiui. Ką gi dovanoti įvairaus amžiaus vaikams?

Mažylis iki metų dar menkai tesupranta, kas vyksta aplink, bet ir jis jaučia šventės atmosferą. Jį nudžiugins įvairūs lavinamieji žaisliukai pagal amžių: lavinamasis kilimėlis, kamuoliukas, muzikinė sraigė ir kiti skambantys žaisliukai, lojantis šuniukas, žaisliukas maudynėms, piramidė.

Vaikui nuo metų iki trejų jau galite dovanoti sudėtingesnius žaidimus: žaislinį mobilųjį telefoną, konstruktorių su didelėmis detalėmis, spalvingą knygelę. Berniukui galite dovanoti automobilį, traktorių, garvežiuką. Mergaitei – desertų gamybos ar kitą konstruktorių, kalbančią lėlę, žaislinį namelį.

Universalios dovanos: kūrybiniai rinkiniai, supamas arkliukas, nesudėtingos stambių detalių dėlionės, įvairūs žaisliniai muzikiniai instrumentai, grotuvai, kubeliai. Galite dovanoti minkštą žaisliuką – šuniuką, meškiuką ar lėlytę.

3 – 6 metų darželinukui patiks sudėtingesnis konstruktorius, dėlionės. Mergaitėms tinka interaktyvi lėlė, žaislinė virtuvėlė, indukų rinkinys, žaislinė buitinė technika arba tualetinis stalelis su visais grožio reikmenimis. Berniuką nudžiugins automobilio, lėktuvo arba katerio modeliukas, lenktynių trasa, geležinkelis, radijo bangomis valdomas automobilis, konstruktorius.

Universalios dovanos: knygos, įvairūs stalo žaidimai, lavinamieji žaidimai pagal amžių, kompiuteriniai žaidimai.

6 – 10 metų vaikui reikia rimtesnės dovanos. Berniukams patinka interaktyvieji dinozaurai ir robotai, sudėtingesni lenktynių automobiliai, malūnsparniai, lavinamieji stalo žaidimai. Mergaitėms –papuošalai, rankinė, muzikinė papuošalų dėžutė.

Universalios dovanos visiems – žiemos sporto inventorius: slidės, pačiūžos; mokomosios knygos, sudėtingesni konstruktoriai, interaktyvieji kompiuteriniai žaidimai, muzikos instrumentai, rankinis laikrodis, mobilusis telefonas.

Jeigu vaiko norai per dideli

Vaikas įsitikinęs, kad Kalėdų Senelis gali padaryti bet kokį stebuklą. Tik, kaip išsisukti tėveliams, jeigu pageidaujama dovana per brangi arba tiesiog nereali? Galite paaiškinti, kad Kalėdų Senelis nespės paruošti tokios dovanos arba jam bus per sunku, arba per brangu, nes dovanų laukia daug vaikų. Galbūt vaikas pasirinks kitą daiktą. Tik vaikas gali užsispirti ir mama su tėčiu niekaip neįkalbės atsisakyti trokštamos dovanos. Tuomet teks rašyti Kalėdų Seneliui laišką, ir klausti, ar jis galėtų parūpinti tokią dovaną. Vaikas gali pageidauti ir keleto dovanų, tik, žinoma, Kalėdų Senelio maišas labai sunkus ir kiekvienam vaikui po kelias dovanas jame nesutilps. Kalėdų Senelis gali ir paskambinti vaikui, paklausti, kaip jam sekėsi šiais metais ir, žinoma, ko jis norėtų dovanų. Tik skambinančiojo balso vaikas neturėtų atpažinti. Mamai ir tėčiui reikia būti išradingiems ir išsaugoti vaiko tikėjimą stebuklu.

Jeigu namuose keli vaikai, dovanos kiekvienam turi būti lygiavertės – kad nė vienas nesijaustų nuskriaustas (o galbūt ir labai prasikaltęs, kad negavo geros dovanos) ir nenusiviltų. Tėvelių fantazija ir gudrybės padės vaikui pajusti tikrą Kalėdų stebuklą ir gauti dovanų ne paprastą daiktą iš parduotuvės, o šventinę staigmeną.

 

Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook