Kokybiškas laikas su vaiku – veiklos, kurias verta išbandyti!

Šiais laikais dažni tėvai susiduria su itin greitu gyvenimu tempu. Dėl jo turime vis mažiau ir mažiau laisvo laiko, kurį galėtumėme skirti patiems artimiausiems žmonėms, savo šeimai. Tai tampa vis didesne problema, kadangi šeimos laikas kartu daro didelę tiesioginę įtaką vaiko socialinei ir emocinei raidai. Norint išreikšti dėmesį vaikui, visai nebūtina tam skirti brangių kelionių ar šaunių dovanų, viskas, ko labiausiai trokšta vaikas, tiesiog kokybiško laiko kartu su savo tėvais. Tad, šiame straipsnyje pateiksime 5 skirtingas veiklas, ką galite nuveikti visi kartu.

Susidarykite ryto rutiną

Rytai yra geriausias laikas praleisti kokybišką laiką su šeima. Atsidėkite papildomas 10 ar 15 minučių kiekvieną rytą, per kurias galėtumėte nuveikti kažką dviese su savo vaiku. Tai gali būti bet kas – sulankstyti antklodes, išplauti indus ar ką nors sutvarkyti kambaryje. Tokie nuobodūs namų ruošos darbai gali virsti smagia jūsų ir jūsų vaiko kasdienybe. Taip pat galite šį laiką išnaudoti mankštinantis ar ruošiant pusryčius kartu. Nors iš pažiūros tai gali pasirodyti smulkmenos, tačiau patikėkite – visa tai išliks jūsų vaiko prisiminimuose dar ilgam.

Tyrinėkite gamtą

Leisdami laiką kartu su vaiku gamtoje, galite sustiprinti judviejų emocinį ryšį. Keliaukite į mišką ir supažindinkite vaiką su jį supančiu pasauliu. Net jei gyvenate bute ir negalite greitai ištrūkti į gamtą, galima rasti alternatyvų – čia mišką puikiai atstos miestuose esantys parkai. Tuo tarpu, jei gyvenate name ir galite džiaugtis nuosavu kiemu, pasodinkite kartu su vaiku medelį ar kokį kitą sodinuką. Skatinkite mažylį rūpintis aplinka, kadangi tai – nepaprastai svarbus požiūris, kurį galite perduoti savo atžalai. Beje, laikas gamtoje būtinas ir tuomet, kai vaikas dar visai mažas. Grynas oras lemia sėkmingą jo vystymąsi, stiprina imuninę sistemą bei turi teigiamą įtaką kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemoms. Tiesa, tokiam pasivaikščiojimui būtinas kokybiškas vežimėlis, leidžiantis pravažiuoti per bet kokią dangą. Jeigu kaip tik tokio ieškote, didelį pasirinkimą rasite čia – https://www.varle.lt/vezimeliai/.

Gaminkite kartu

Jums maisto gaminimas šeimai gali būti varginanti užduotis, tačiau jūsų vaikui, trokštančiam praleisti daugiau laiko su jumis, tai gali būti ypatingas užsiėmimas. Be abejo, kartais gali pasirodyti, jog paprasčiau ir greičiau tai padaryti būtų pačiam, tačiau jei gaminsite kartu, jūsų vaikas išmoks daug naudingų įgūdžių, kuriuos tikrai sėkmingai panaudos ateityje. Taip pat galite lavinti vaiko kūrybiškumą ir leisti jam sugalvoti, ką jis norėtų pagaminti. Tokiu būdu ne tik išmokysite naujų įgūdžių, bet ir padėsite atrasti naujų skonių.

Skaitykite

Nėra nieko, kas galėtų nugalėti klasikinę pasaką prieš miegą, kai norite kokybiškai praleisti laiką su vaiku. Visai nesvarbu, ar tai būtų jūsų vaiko išsirinkta knygelė, ar kažkas, kas nutiko jūsų pačių vaikystėje, skaitymas / pasakojimas prieš miegą yra būtent tai, kas sukurs gilų ir daug glaudesnį ryšį tarp jūsų ir vaiko. Be viso to, tai dar skatina vaikų norą skaityti daugiau. Beje, kadangi vaikams skirtų knygų yra išties labai daug, knygą rinkitės kartu su vaiku – tai bus ir pramoga jam, ir palengvinimas jums, nes tiksliai žinosite, ko nori jūsų mažylis. Daug įvairiausių knygų geriausiomis kainomis rasite čia – https://www.varle.lt/knygos/.

Žaiskite stalo žaidimus

Vietoj to, jog duotumėte savo telefoną ar planšetę vaikui tuomet, kai jis nuobodžiauja, geriau susėskite kartu ir išmokykite jį žaisti pasirinktą stalo žaidimą. Stalo žaidimai visuomet sujungia visą šeimą ir net tampa dažnos šeimos tradicija. Galbūt ir jūs bendru nutarimu kiekvieną penktadienio vakarą skirsite būtent šiam tikslui? Tai puikus būdas ne tik suartinti šeimos narius, bet ir ugdyti vaiko loginį mąstymą. Šiuo metu rinkoje galima rasti pačių įdomiausių žaidimų, skirtų atitinkamų amžiaus grupių vaikams. Nors iš pradžių gali atrodyti, jog stalo žaidimai tinkami vaikams tik nuo mokyklinio amžiaus, iš tiesų yra daugybė jų, skirtų ir patiems mažiausiems darželinukams. Tikimės, jog šios idėjos padės atrasti tokią veiklą, kuri suartins ir pradžiugins net ir pačiomis niūriausiomis dienomis!

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook