Kuo ginsimės nuo gripo?

A doctor does injection child vaccination baby
A doctor does injection child vaccination baby

Vėlyvą rudenį atšalus orams prasideda ir gripo sezonas. Todėl verta prisiminti paprastus apsaugos nuo šios nemalonios ligos būdus. Medikai perspėja, kad gripo komplikacijos kelia didelį pavojų sveikatai. VŠĮ Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinės poliklinikos vedėja, vaikų ligų gydytoja dr. Marija Marengolcienė tvirtina, kad gripas labiausiai puola vaikus – į ligoninę mažylių visada patenka daugiau nei suaugusiųjų.

Patikimiausia apsauga – skiepai

„Tėvams primygtinai siūlau nerizikuoti savo ir vaikų sveikata, o skiepytis. Tai vienintelis ir pats efektyviausias ginklas prieš virusą. Tegul jis ir neapsaugo nuo ligos šimtu procentų, bet parengia organizmą kovai su virusu, todėl išvengsite sunkių ligos pasekmių, daug greičiau pasveiksite, labai sumažės komplikacijų pavojus”, – gydytoja neabejoja skiepų nauda.

Gydytoja perspėja, kad pirmieji susirgimai gripu registruojami jau lapkritį. Lietuvoje valstybės lėšomis sezoninio gripo vakcina skiepijamos nėščiosios, taip pat – 65-erių metų ir vyresni, gyvenantys socialinėse įstaigose žmonės, sergantieji kai kuriomis lėtinėmis ligomis, sveikatos priežiūros specialistai.

Pavojingiausios vietos, higiena ir maistas

Kai kas priklauso ir nuo mūsų pačių. Primiausia – mažiau vaikščiokite ten, kur lankosi būriai žmonių – patalpose, renginiuose, prekybos vietose. Geriau nelipkite į sausakimšą autobusą ar troleibusą. Jeigu šalia esantis žmogus ima čiaudėti ar kosėti, prisidenkite nosį ir burną nosine arba šaliku ir greitai nueikite tolyn. Pavojingiausia vieta – poliklinika, nes susirgę gripu žmonės dažnai nekviečia gydytojo į namus, o atkeliauja patys.

Kaskart sugrįžę namo nusiplaukite rankas su muilu, nepamirškite rankų higienos ir prieš valgį. Virusai nuo sergančiojo rankų patenka ant durų rankenų, turėklų viešajame transporte ir t.t., o iš ten parsinešite jų į namus. Dar prieš plaudami rankas pasėsite virusus savo namuose – nešvariais pirštais liesdami durų rankenas ir kitus paviršius. Taigi tie virusai vėl pateks ant švarių rankų, o po to – su maistu ir ant gleivinių.

Apsisaugoti padės dar keletas taisyklių. Prieš valgydami būtinai nuplaukite vaisius. Duoną, bandeles ir kitus miltinius produktus pirkite tik pakuotėse. Jeigu jūsų šeimos narys susirgo gripu, nevalgykite iš tų pačių indų. Stiprinkite imunitetą, vėdinkite kambarius, pasitarkite su gydytoju, kokius preparatus jums ar vaikui geriausia vartoti profilaktiškai.

Dar keletas gydytojos patarimų

Jeigu vis dėlto gripas jus pakirto, sąžiningai gydykitės lovoje ir vykdykite visus gydytojo nurodymus. Gripas nebus pavojingas, jeigu tinkamai jį sutiksite. Skiepytis gydytoja M. Marengolcienė pataria nedelsiant, nes apsauga susiformuoja tik po 2 savaičių.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook