Moteris mėnesinių dienomis

Kokie higieniniai įklotai geriausiMėnesinių dienos – ypatingas moters gyvenimo periodas. Tuo metu keičiasi mūsų hormoninė sistema ir tampame ypatingai pažeidžiamos. Liejasi emocijos, prastėja savijauta, greičiau pavargstame: kartais net tenka keisti dienotvarkę.

Ką reikia žinoti apie mėnesines?

Sveika moteris tomis dienomis neturėtų jausti labai stipraus skausmo – tik lengvą negalavimą. Padės paprastos priemonės: daugiau palepinkime save, venkime didesnio fizinio krūvio, dažniau ilsėkimės ir neperšalkime.

Mėnesinių kraujas – puikus maistas įvairiausiems mikrobams, todėl jie sparčiai vystosi. Tokia kaimynystė pavojinga, nes mėnesinių dienomis gimdos kaklelis kiek atvertas ir į ją lengvai gali patekti infekcijos sukėlėjai. Todėl šiomis dienomis moterims nepatariama praustis vonioje, maudytis baseine ar jūroje. Be to, kraujas gali tapti nemalonaus kvapo priežastimi. Išvengti šių nemalonumų padeda kruopštesnė negu įprasta intymi higiena ir tinkamai parinktos higienos priemonės.

Kiek kartų moteris turėtų praustis?

Praustis derėtų duše, tik į makštį neturi patekti vandens. Išorinius lytinius organus geriausia plauti su muilu be kvapiklių mažiausiai 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Ginekologai pataria praustis kaskart keičiant įklotą, t.y. kas 3 – 4 valandas. Jeigu išskyrų nedaug ir įklotas beveik švarus, vis tiek jį reikia pakeisti, nes jame jau yra mikrobų. Kai apsiprausti neįmanoma, moteris išgelbės drėgnos intymios higienos servetėlės, tačiau reikėtų rinktis bekvapes ir be parabenų.

Kokius prausiklius naudoti?

Mėnesinių dienomis prausiamės dažniau, todėl derėtų pasirūpinti tinkamu prausikliu. Įprastinio muilo šarminės medžiagos sausina tarpvietės odą, o ji dar trinama įklotų. Geriausia moterims prastis specialiu intymios higienos neutralaus PH geliu, pagamintu iš odos nedirginančių bei nesausinančių augalinių ekstraktų. Atkreipkite dėmesį į sudėtį: venkite prausiklių su natrio sulfatais, kurie etiketėse pažymėti kaip Sodium Lauryl Sulfatas (SLS) bei Sodium Laureth Sulfatas (SLES). Ši medžiaga išsausina gleivinę ir gali ją sudirginti. Jeigu nespėjote nusipirkti tokio prausiklio, tiks vaikiškas muilas: jame nėra dažiklių, kvapiųjų bei kitų alergiją sukeliančių medžiagų.

Įklotai ar tamponai?

Ginekologai pataria pirmenybę teikti įklotams. Šios taisyklės turėtų laikytis ir mergaitė, ir moteris. Pirmiausia, higieniniai įklotai daug geriau sugeria išskyras negu tamponai. Be to, laiku keičiant įklotus, minimali pratekėjimo rizika. Išskirtinė įklotų savybė, kad juos naudojanti moteris išvengia kraujo sąstovio. Higieniniai įklotai netrukdo kraujui laisvai ištekėti makšties kanalu išorėn.

Tamponai praverčia kai kuriais atvejais: aktyviai sportuojant bei maudantis baseine ar jūroje. Taigi nuolat patariama naudoti įklotus. Periodu po gimdymo, taip pat –jeigu moteris serga gimdos kaklelio ligomis, makšties uždegimais tamponai visiškai netinka.

Į ką atsižvelgti renkantis įklotus?

Higieniniai įklotai gaminami įvairių rūšių: skirtingų dydžių ir storio, įvairios dangos, su sparneliais ir be jų, su skirtingais užpildais ir kvapikliais. Kiekviena moteris ir mergina gali išsirinkti pagal kraujo kiekį, kaip dažnai patogu juos keisti ir kuriuo paros metu naudoja.

Netinkami higieniniai įklotai mėnesinių metu dirgina odą ir ji gali iššusti, parausti, niežėti, atsiranda bėrimų. Skirtingų gamintojų įklotų kokybė skiriasi. Svarbiausia, ieškokite įklotų, kurie nėra apdoroti cheminėmis medžiagomis.

Higieniniai įklotai yra trijų sluoksnių: viršutinis sluoksnis, absorbuojamasis vidinis sluoksnis ir apatinis. Renkantis reikėtų atsižvelgti į visų sluoksnių kokybę. Vidinis įklotų sluoksnis turėtų gerai sugerti kraują ir sulaikyti jį viduje. Be to, svarbu, kad jis būtų pagamintas iš malonių kūnui neutralaus PH medžiagų. Apatinis sluoksnis turi būti laidus orui, antraip įklotuose ypač sparčiai dauginsis bakterijos. Jei šis sluoksnis pagamintas iš plonytės porėtos celofano plėvelės, tokių įklotų viduje nesikaupia drėgmė ir šiluma. Be to, toks pagrindas sulaiko skystį nuo pratekėjimo išorėn. Plonyčiai kasdieniai įklotai, kurie patogūs ir besibaigiant mėnesinėms, su orui laidžiu apatiniu sluoksniu palaiko natūralią odos būklę.

Išorinis įkloto sluoksnis liečiasi su kūno oda, todėl jis turi būti kuo minkštesnis ir švelnesnis, nedirginti odos. Medvilninės medžiagos viršus su mikroskopine ventiliacijos sistema lengvai praleidžia skystį į įkloto vidų, o oda išlieka sausa.

Patogūs įklotai, kaip ir kūnas, turi priekinę ir užpakalinę puses, todėl idealiai prisitaiko prie moters judesių.

Jeigu patinka kvepiantys įklotai, kad išvengtumėte alerginės odos reakcijos, įsitikinkite, kad kvapioji medžiaga natūrali. Įklotai neturėtų dirginti odos. Jei oda sudirgsta ar parausta, jaučiamas nemalonus tempimas, tikriausiai pasirinkote netinkamus įklotus.

Naujos kartos higieniniai įklotai su anijonų juostele

Higienos, alergijos ir infekcijos problemas išsprendžia inovatyvus išradimas (kuriam suteiktas patentas) moterų higienos srityje – anijonų ir tolimųjų infraraudonųjų spindulių juostelė. Anijonai gali neutralizuoti dulkes, sunaikinti virusus ir bakterijų ląsteles. Anijonai naikina blogą kvapą, slopina bakterijų dauginimąsi įkloto viduje bei palaiko natūralią makšties PH pusiausvyrą.

Įklotai su šia juostele nealergizuoja odos ir padeda išlikti švariai ir gaiviai be jokių papildomų dezodoruojančių priedų. Tai ypač svarbu įklotus kasdien naudojančioms moterims.

Ar reikia vengti fizinio aktyvumo

Kai kurios moterys šiomis dienomis jaučiasi itin prastai. Įkyriai skausmingi kraują išstumiančios gimdos susitraukimai verčia gultis į lovą. Ginekologų nuomone, horizontali padėtis silpnina gimdos tonusą ir stiprina skausmą. Todėl mėnesinių dienomis verta kiek įmanoma judėti. Bent pavaikštinėkite bute ar kieme. Judėjimas skatina dubens organų kraujotaką, todėl susilpnėja gimdos spazmai.

Seksas mėnesinių dienomis

Mėnesinių dienos – ne pats geriausias metas lytiniams santykiams. Daugelis porų atsisako sekso šiomis dienomis higienos sumetimais. Pats mėnesinių kraujas sterilus, jame nėra bakterijų, bet gali erzinti iš makšties sklindantis specifinis kvapas. Svarbiausia, pavojus kyla dėl to, kad šiuo periodu labai pažeidžiami moters lytiniai organai: į atsivėrusią gimdą gali lengvai patekti infekcijos. Todėl tomis dienomis derėtų naudoti prezervatyvus ne tik sekso su nauju partneriu metu, bet ir su nuolatiniu. Taigi kiekviena moteris ir vyras gali pasirinkti – priimtini jiems šie momentai ar ne.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook