Pirmoji žiema: kada keliauti į lauką?

Kada naujagimį vežti į laukąPasivaikščiojimai lauke yra labai svarbi kūdikio dienotvarkės dalis bet kuriuo metų laiku. Tačiau žiemą situacija sudėtingesnė, ypač jeigu vaikelis gimė šį šalčiausią metų periodą. Kada pirmąkart naujagimį galima išvežti į lauką, kiek turėtų trukti pirmasis pasivaikščiojimas? Kaip aprengti mažylį kandžiojantis šaltukui?

Kada galima pirmą kartą išeiti į lauką su naujagimiu?

Viskas priklauso nuo oro ir kūdikio sveikatos. Šaltuoju metų laiku einant pasivaikščioti su naujagimiu reikia būti atsargiems. Dažniausiai, jei kūdikis visiškai sveikas, pirmą kartą žiemą pasivaikščioti lauke galima praėjus maždaug 2 savaitėms po gimimo, tačiau tada, kai oras nėra labai šaltas ir žvarbus. Jei vaikas serga kokia nors liga arba gimė neišnešiotas, dėl išėjimo į lauką pasitarkite su mažylį prižiūrinčiu pediatru.

Į lauką einama tik tą dieną, kai oro temperatūra ne žemesnė kaip 5 laipsniai šalčio. O kai lauke temperatūra žemesnė nei 10 laipsnių šalčio, nepatariama vežti į lauką visų kūdikių iki vienerių metų. Dar reikėtų atsižvelgti į tai, kad pagal temperatūrą ne visada galima spręsti apie oro sąlygas. Jeigu lauke drėgna, pučia stiprus vėjas ar siaučia pūga, nors ir termometras rodys 0 laipsnių, jausime gerokai didesnį šaltį. Todėl tokiu oru geriau kūdikio į lauką nevežti.

Kiek laiko galima praleisti lauke, kur geriau pasivaikščioti su mažyliu?

Pratindami kūdikį prie lauko šaltuoju metų periodu, galite jį pamigdyti įstiklintame balkone arba šiltai aprengę palaikyti kambaryje atvėrę langus.  

Pirmasis pasivaikščiojimas su kūdikiu žiemą turi trukti ne ilgiau kaip 10–15 minučių. Vėliau šį laiką kasdien laipsniškai ilginkite dar po 5–10 minučių. Kai mažylis įpras prie kelionių į lauką, ore galėsite praleisti daug daugiau laiko – nuo pusantros iki dviejų valandų.

Pasivaikščiojimams reikėtų rinktis ramias vietas, kuriose nedaug žmonių, toliau nuo kelių, kur oras nėra užterštas. Geriausia mažylį vežioti miške arba parke. Jei tai neįmanoma, stenkitės pasirinkti jaukų, uždarą kiemą, kur mažiau mašinų ir erzinančių garsų, galinčių pažadinti ar išgąsdinti mažylį.

Kokiais drabužėliais pasirūpinti?

Žiemai naujagimiui reikia nusipirkti šiltą kombinezoną su pėdutėmis ir rankyčių movomis ar vokelį, po kuriais jį renkite laisvesniais kelių sluoksnių drabužiais. Ant medvilninio ar vilnonio siaustinuko užvilkite šliaužtinukus, jeigu oras šaltesnis – dar ir megztinį. Žvarbiu oru uždėkite mažyliui gerai prie galvos priglundančią šiltą kepurę, kakliuką apriškite šaliku. Tik neuždenkite juo veido, nes šiltas iškvepiamas oras sudrėkins audinį ir šalikas sušaldys vaiko veidelį. Likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką, žvarbesnę dieną patepkite vaiko skruostukus nuo šalčio apsaugančiu kremu.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook