Negyvosios jūros mineralai – pagalba atopinei odai

Atopinis dermatitas labai nualina vaiko odelę. Jos barjerinė funkcija susilpnėja, todėl greičiau praranda drėgmę ir išsausėja. Tokia oda yra labiau pažeidžiama išorinių veiksnių (dulkių, alergenų, cheminių medžiagų, mikroorganizmų), o tai dar labiau apsunkina ligos eigą. Atopinis dermatitas – lėtinė odos liga, kurios neįmanoma iki galo išgydyti, tačiau galima susilpninti itin kamuojančius simptomus. O tam didelę reikšmę turi tinkama priežiūra, padedanti atkurti drėgmę ir sustiprinti epidermio barjerą

Priemonės, padedančios atkurti apsauginį barjerą

Oda sudaro barjerą, apsaugantį organizmą nuo žalingų išorinės aplinkos veiksnių. Šis barjeras saugo ir iš vidaus – neleidžia pasišalinti per daug vandens. Atopinis dermatitas pažeidžia ir vidinį, ir išorinį odos barjerą, todėl padidėja infekcijų pavojus.

Sergant šia liga pažeidžiama epidermio raginio sluoksnio tarpląstelinių lipidų struktūra. Be to, odoje išsiskiria mažiau antimikrobinių peptidų, atliekančių cheminio barjero funkciją ir veikiančių kaip natūralūs antibiotikai. Todėl dažno sergančiojo odą apninka auksinio stafilokoko bakterijos, kurios gali sukelti pūlingą uždegimą.

Atopinio dermatito varginama oda netenka daugiau vandens, todėl nuolat kamuoja niežulys bei tempimo jausmas. Pažeistos išsausėjusios odos vietos parausta, pleiskanoja, patinsta, gali atsirasti žaizdelių, skysčio pripildytų pūslelių.

Sergant atopiniu dermatitu būtina kreiptis į gydytoją. Dažniausiai skiriami receptiniai preparatai, kovojantys su uždegimu, patariama vengti ligą provokuojančių veiksnių.

Sušvelninti negalavimus, atkurti pažeistą odos barjerą, apsaugantį nuo išorinių dirgiklių, ir išvengti ligos paūmėjimų padeda specialios atopinės odos priežiūrai pritaikytos priemonės. Todėl kartu su gydytojo skirtais vaistais labai svarbu naudoti tinkamus kremus ir prausiklius. Prausikliuose neturi būti muilo, konservantų, kvapiųjų medžiagų.  Atopinei odai skirta kosmetika drėkina ir minkština odą, slopina niežulį ir uždegimą, padeda atkurti reikiamą lipidų kiekį. Kremai gali būti naudojami taip dažnai, kaip reikia, kad nuramintų pažeistą odą ir padėtų išlaikyti jos apsaugines savybes.

Negyvosios jūros mineralų galios

Negyvoji jūra yra unikali vieta, esanti tarp Palestinos, Jordanijos ir Izraelio. Tai ežeras, į kurį įteka Jordano upė, bet vanduo iš šio ežero neišteka. Jūra jis pavadintas dėl sūraus vandens, primenančio jūros vandenį, o negyvąja todėl, kad dėl itin didelės druskų ir mineralų koncentracijos čia nėra nei žuvų, nei augalų.

Negyvojoje jūroje yra susikaupę daug mineralų. Jos turtai magnis, natris, kalcis, kalis, bromas, geležis, siera, fluoras, manganas, jodas ir kiti mineralai. Tai tik dalis naudingų junginių, randamų iš Negyvosios jūros išgautame purve, vandenyje ir druskoje.

Šie mineralai labai naudingi visam organizmui ir odai, turi antialerginį, uždegimus slopinantį ir raminamąjį poveikį. Negyvosios jūros mineralai stiprina natūralų odos barjerą, kuris neleidžia prarasti drėgmę. Taigi, padeda normalizuoti vandens balansą, kad oda būtų tolygiai sudrėkinta.

Magnis dalyvauja odos ląstelių medžiagų apykaitoje, skatina gijimą. Kalis reguliuoja vandens balansą ląstelėse, gerina apykaitos procesus, ląstelių atsinaujinimą. Kalcis stiprina ląstelių membranas, pasižymi atpalaiduojančiu ir raminančiu poveikiu, mažina niežulį. Jodas turi antiseptinį poveikį, skatina odos žaizdelių gijimą. Natrio chloridas reguliuoja vandens balansą, pasižymi dezinfekuojamuoju poveikiu.

Cinkas skatina ląstelių augimą ir atsinaujinimą, stimuliuoja kolageno ir elastino sintezę. Tai puikus antioksidantas, neutralizuojantis laisvuosius radikalus. Taip pat jis pasižymi uždegimą slopinančiomis savybėmis, kaip ir siera, kuri turi antibakterinį poveikį, mažina odos pleiskanojimą, minkština.

Kiti mineralai taip pat padeda gerinti odos būklę, jos valymąsi ir medžiagų apykaitą. Jie turi maitinamąjį poveikį, padeda sureguliuoti riebalų kiekį, pašalinti toksinus, pagerinti odos kraujotaką.

Negyvosios jūros mineralai, druska, purvas ir vanduo yra vertingi odos priežiūros priemonių komponentai ir nuo seno naudojami kosmetikoje. Teigiamas jų poveikis odai patvirtintas daugybės mokslinių tyrimų. Šie ingredientai padeda sumažinti odos uždegimą ir ją prižiūrėti gydant dermatologines ligas.

Iš Negyvosios jūros išgauti mineralai naudojami gaminant įvairius tepalus, kremus bei prausiklius, tinkamus įvairių odos problemų kamuojamai odai. Dėl antialerginių, uždegimą mažinančių ir raminamųjų savybių šių mineralų yra atopinės odos priežiūrai skirtos kosmetikos sudėtyje, taip pat ji tinka sergantiems diateze, dilgėline, neurodermitu ir kitomis ligomis.

Kosmetika su Negyvosios jūros komponentais tinka ne tik probleminei odai prižiūrėti. Ji gali būti naudojama visų tipų odai, net labai jautriai ir gležnai, pavyzdžiui, vaikų ir kūdikių odelei.

Parengė sveikos gyvensenos edukologė Ieva Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook