4 dietologės patarimai formuojant vaikų mitybą

Dietologės Vaidos Kurpienės nuomone, neužtenka pagaminti vaikui sveiką patiekalą – mitybos įpročiai formuojasi pagal tėvų pavyzdį. Dietologė siūlo pasinaudoti 4 patarimais.

1. Valgykite kartu su vaikais.

Bent kartą per dieną su visa šeima susėskite prie pietų ar vakarienės stalo. Neskubėkite, mėgaudamiesi valgiu, dalinkitės dienos įspūdžiais, teigiamomis emocijomis.

2. Patys valgykite taip, kaip skatinate vaiką.

Jeigu vaikui aiškinsite, kad tam tikrus produktus valgyti nesveika, o patys jais smaguriausite, sveikai maitintis vaiko neišmokysite. Vaikai vadovaujasi ne suaugusiųjų žodžiais, o jų veiksmais.

3. Nelepinkite vaiko menkaverčiais produktais,

tokiais kaip bulvių traškučiai, kramtomoji guma, saldainiai. Visiškai nebeduoti vaikui skanėstų dietologė nesiūlo, bet ragina dažniau juos pakeisti sveikesniais produktais: uogomis, vaisiais, namuose gamintais užkandžiais be maisto priedų ir dažiklių.

4. Gaminkite drauge su vaiku.

Leiskite jam nuspręsti, ką valgys, bet pasirinkti vaikas turėtų iš lygiaverčių alternatyvų, pavyzdžiui, keptą ar troškintą žuvį, kriaušę ar obuolį. Nuo mažumės aiškinkite vienų ar kitų produktų naudą, pavyzdžiui, kad vertingiausia yra visagrūdė duona, ir tokia, kurioje mažiausiai cukraus.Drauge skaitykite etiketes parduotuvėje.

Mitybos specialistės nuomone, nedera vaiką versti valgyti tai, kas jam nepatinka. Sveika mityba turi kelti teigiamas emocijas. Be to, nemėgstamą produktą galima pakeisti kitu, panašios vertės.
V. Kurpienė siūlo išbandyti šiuos sumuštinius su organizmui naudingais produktais.

VISAGRŪDĖS DUONOS SUMUŠTINIS SU SŪDYTA LAŠIŠA
Sudėtinės dalys:
• visagrūdė bemielės duonos riekė (pavyzdžiui, „Vilniaus duonos“ kepyklos visagrūdė dalių ruginė duona be pridėtinio cukraus);
• avokadas (galima naudoti sviestą);
• pomidoras;
• sūdyta lašiša.
Šakute sutrinkite avokado minkštimą, užtepkite jį ant duonos. Supjaustykite pomidorus, sūdytą lašišą ir uždėkite juos ant trinto avokado.

VISAGRŪDĖS DUONOS SUMUŠTINIS SU AVOKADU, GRAŽGARSTĖMIS IR POMIDORU
Sudėtinės dalys:
• visagrūdės bemielės duonos riekė;
• avokadas (galima naudoti sviestą);
• gražgarstės, jei norisi švelniau – mėgstami salotų lapai;
• pomidoras arba ridikėliai, pastarieji tinka ir su paprastais salotų lapais.
Šakute sutrinkite avokado minkštimą, uždėkite kelis gražgarstės lapelius, pomidorą, išpjovus skystąją jo dalį. Jei vaikai mėgsta, galite pabarstyti ožkos ar kietuoju sūriu, tinka ir mielių dribsniai.

Pagal pranešimo spaudai informaciją

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook