Renkame vaikui žieminę kepurę

Svarbi garderobo dalis žiemą – kepurė, apsauganti galvą nuo šalčio, drėgmės ir vėjo. Žieminės kepurės pasirinkimą dažnai lemia viršutiniai drabužiai. Jei žieminė striukė neturi gobtuvo, vaikui reikės dviejų kepurių: šaltam ir vėjuotam orui – labai šiltos, dviejų sluoksnių, gerai paslepiančios ausytes, ir lengvesnės.

Kepurės ir gobtuvo derinys

Viršutinis drabužis su gobtuvu yra itin patogus – jis ne tik papildomai apsaugo galvą, bet ir neleidžia vėjui pripūsti už kaklo. Gobtuvas ir kepurė turi derėti tarpusavyje ir vienas kitą papildyti. Dauguma vaikiškų žieminių striukių ir kombinezonų turi pašiltintą gobtuvą. Jis patogus dar ir todėl, kad nereikia turėti antros – šiltesnės kepurės, užtenka vienos, pavyzdžiui, vilnonės. O paspaudus didesniam šalčiui ar pūstelėjus stipriam vėjui, ant jos galima uždėti gobtuvą.

Prie viršutinio drabužio su gobtuvu tinka po smakru užrišamos vilnonės kepurės su ausytėmis, galite rinktis šalmuką, kuris pridengs ir kaklą, todėl nereikės šaliko.

Kad gobtuvą būtų patogu uždėti ant kepurės, ji neturėtų būti su bumbulais, kutais ar kitokiomis puošmenomis, kurios sumažins vietos po gobtuvu. Rinkdami vaikui kepurę, būtinai patikrinkite, ar nespaudžia galvytės ant jos uždėtas gobtuvas, ar mažyliui patogu.

Kūdikiui ir darželinukui

Kūdikis turėtų dėvėti šiltą, visiškai ausis uždengiančią kepurę, kurios audinys leistų kvėpuoti odai ir nepraleistų drėgmės. Mažyliui bus patogi minkšta, švelni kepurė-šalmukas, galvytė nesušals su vilnone kepuryte, į kurios vidų įsiūtas medvilninis pamušalas. Vadinamieji šalmukai, dengiantys ne tik galvą, bet ir apsaugantys kaklą, yra itin populiarūs. Ausis gerai apsaugo nuo vėjo kepurės su įsiuvais ties jomis.

Svarbu, kad po kepure neprakaituotų vaiko galva, nes jis gali peršalti. Jei pastebėsite, kad vaikui per karšta, pakeiskite kepurę į lengvesnę. Galva gali sukaisti dėvint iš oro nepraleidžiančių sintetinių medžiagų pasiūtą kepurę, taigi verčiau rinkitės iš natūralių medžiagų. Prakaituoti vaiko galva gali tiesiog dėl to, kad per šiltai jį aprengėte, ir kepurė nieko dėta.

Darželinukui rinkitės tokią kepurę, kurią jis be vargo galėtų pats užsidėti. Pavyzdžiui, šalmuką, neturintį nei raištelių, nei jokių susegimų. Paprasta užsidėti tradicinio modelio vilnonę kepurę, kuri gerai priglunda ir apgaubia mažylio galvą.

Nuo šalčio ir vėjo puikiai apsaugos aviatoriaus stiliaus kepurė su atvartu priekyje ir ausimis, pasiūta iš natūralaus arba dirbtinio kailio.

Vaiko kepurės pasirinkimą nulemia kelionės automobiliu, apsipirkimai su vaiku ir pan., kai reikia greitai nurengti viršutinį drabužį, nurišti šaliką ir nuimti kepurę. Tada tinkamiausia kepurė su patogiu, paprastu susegimu arba be jo.

Parengė Dalia Petrutytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook