Apetito netekimas

Jeigu mažylis staiga neteko apetito, reiškia, kad jis susirgo ir būtinai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Apetito netenkama dėl įvairių priežasčių: nekokybiško ir neskanaus maisto, nešvaros, burnos gleivinės uždegimo ir pažeidimo, dantų skausmo, virškinimo sistemos organų ligų, sutrikus skonio jutimui. Nuolat prastas apetitas gali būti vienintelis silpno lėtinio uždegimo požymis, pavyzdžiui, inkstų infekcijos. Ypač tėvai turėtų susirūpinti, jei nevalgaus vaiko svoris daug mažesnis negu kitų bendraamžių.

Dažniausiai prastesnis apetitas neįtakoja normalaus vaiko svorio. Normalus – nereiškia vidutinio svorio. Vienų vaikų svoris daug didesnis už vidutinį, o kitų – atvirkščiai. Daug kas priklauso vaiko ūgio ir sudėjimo. Gydytojas nustatys, ar jūsų vaiko svoris pakankamas pagal jūsų sudarytą grafiką (Vaiko svoris). Jeigu vaikas pakankamai priauga svorio, nesvarbu, kad jis skiriasi nuo vidutinio.

Valgyti atsisako infekcinėmis ligomis sergantys vaikai, jeigu trūksta vitaminų, pavyzdžiui, B1, B12,PP arba jų per daug , pavyzdžiui, A ir D, apsinuodijus cheminėmis medžiagomis, užsikrėtus kirmėlėmis.

Apetito stoka gali atsirasti ir dėl emocinių pergyvenimų.

Požymiai.

Apima silpnumas, nuovargis, išsenka organizmas, mažėja darbingumas, nedidėja kūno svoris, užkietėja viduriai.

Jei vaikas ilgai neturi apetito, reikia būtinai kreiptis į gydytoją.

Keletas maitinimo patarimų

Neverskite vaiko valgyti kišdami į burną šaukštą arba jį gąsdindami.

Neverta įkalbinėti vaiką valgyti ir žadėti jam dovanų už tai, kad jis sudoros tam tikrą jūsų nustatytą maisto kiekį. Jeigu nuolat valgio metu nukreipsite vaiko dėmesį arba naudosite seną metodą: „už mamą, už tėtį“, ateityje kils didesnių problemų.

Neleiskite vaikui graibyti kąsnelių tarp pagrindinių valgymų. Taip pat negerai,  jei vaikas renkasi iš pasiūlyto meniu, ką jis valgys, o ko – ne. Vaikas įpranta būti dėmesio centre ir išmoksta  naudotis šia privilegija.

Vargu ar alkanas vaikas ištvers nevalgęs sėdėdamas už patiekalais nukrauto stalo. Jeigu vis dėlto vaikas kelias paras beveik nevalgo, kreipkitės į gydytoją.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook