Darželyje kaip namie – tik su draugais

Mini darželiaiMažylis sparčiai auga ir jam reikia išmokti daugybės dalykų, kuriuos visus mamai perteikti jam sunku, nes įvairios gyvenimo sritys sparčiai vystosi, kinta ir reikalauja vis naujų žinių. Vaiko asmenybės brandai reikia bendravimo su kitais vaikais, pratintis spręsti įvairias problemas. Be to, ateina laikas, kai mama pajunta, kad metas grįžti į darbą – juk šiuolaikinei moteriai svarbu įsitvirtinti ir profesinėje veikloje. Todėl tėvai pradeda dairytis darželio. Išleisti mažylį į darželį nelengva, nes išsiskyrimas su rūpestinga mama ir pirmieji savarankiški žingsniai – sunkus išbandymas pusantrų – trejų metukų vaikui. Todėl svarbu, kad darželis pasiūlytų ne tik tėveliams patrauklią ugdymo programą, bet ir aplinką, kurioje vaikui būtų gera, saugu ir jis jaustųsi laukiamas.

Jaukus privatus darželis, bet nebrangus

Dviejų vaikų mama Miglė Šepetienė sako, kad išleidusi pirmagimį Domą į darželį vis pamąstydavo, kad ši įstaiga galėtų būtų panašesnė į namų aplinką. Žinoma, yra tokių privačių darželių, bet jų paslaugos brangios ir viduriniosios klasės atstovams neprieinamos. Jaunos mamos patirtis buvo verslo pradžios stimulas. Antrajam sūnui Markui tebuvo du mėnesiai, kai moteris ėmė ieškoti tinkamų darželiui patalpų ir kurti verslo planus.

Dabar šešiems „Mini darželiams“ vadovaujanti M. Šepetienė sako: „Norėjau įsteigti mažą ir jaukų darželį, kuriame vaiko priežiūra ir ugdymas nekainuotų taip brangiai, kaip kituose privačiuose darželiuose, bet paslaugų kokybė būtų analogiška.“ Mėnuo „Mini darželyje“ kainuoja 190 eurų, maitinimas – 2,9 eurus per dieną.

Į šį verslą vadovė pirmiausia žiūri kaip mama, o jos sūnūs taip pat eina į „Mini darželius“. „Juos į darželį išleidau nuo pusantrų metų, – sako viešosios įstaigos „Vaikų akademija” vadovė Miglė Šepetienė. – Kaip mama pajutau, kad tokio amžiaus vaikui jau reikia rimtesnių užsiėmimų, veiklos ir bendravimo su bendraamžiais.“

Ramūs tėvelių nervai

Tėveliams patogu, jeigu darželis arti namų arba darbovietės, nes vaiko vežiojimas toli sukelia papildomų rūpesčių. Kasdien tolokai vežiojamas vaikas turi anksčiau atsikelti, labiau nuvargsta. Todėl „Mini darželiai“ įkurti gausiai apgyvendintuose naujuose miesto rajonuose: Šiaurės miestelio daugiabučių komplekse ir „Ozo namų“ kvartale, esančiame prie „Siemens“ arenos. Tai nedidukai vienos grupės darželiai. Vieną grupę lanko tam tikro amžiaus vaikai.

Visi darželiai įsikūrę jaukiose 100 kv. m patalpose, kuriose vaikai kūrybiškumą lavina žaisdami su daugybe įdomių žaislų bei žaidimų. Trijuose Šiaurės miestelio darželiuose lauke mažyliai saugiai žaidžia uždarame kieme, kasdien pramogauja ir kvėpuoja grynu oru šalia esančiame pušinėlyje. Puiki vieta darželius „Ozo namų“ kvartale lankančių vaikučių žaidimams – šalia esantis parkas ir pieva. Čia jie smagiai leidžia laiką prižiūrimi auklėtojų.

Į darbą skubantiems ar namo grįžtantiems tėveliams patogu vaikus išlaipinti iš automobilio ir palydėti į darželį. Šalia kiekvieno darželio yra automobilių stovėjimo aikštelės.

Palikusiems vaiką darželyje tėveliams rūpi jo saugumas. Kiekvieną „Mini darželio“ grupę lanko iki 15 vaikų, o dvi pedagoginį išsilavinimą turinčios auklėtojos bei jų asistentės ir patalpose, ir lauke nenuleidžia akių nuo mažųjų ir puikiai moka su jais sutarti. Beje, jos nuolat tobulinasi įvairiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Lavinimas ir pramogos

Vaikams „Mini darželyje“ nuobodžiauti nėra kada. Diena darželinukams prasideda mankštele, po to jie geria arbatėlę. Vėliau mažylių dėmesį prikausto įvairūs užsiėmimai: muzika, dailė, keramika, šokiai, etikos pamokėlės. Su muzikos pasauliu vaikučius supažindina etnokultūros mokytoja, kuri groja kanklėmis, armonika ir savo rankomis iš įvairiausių daiktų padarytais muzikos instrumentais. Trejų metų vaikai jau pradeda mokytis anglų kalbos.

Visus drauge suburia įdomios pramogos: stalo žaidimai, piešimas ant šviesos stalų, ekskursijos, svečių pasakojimai. Pavyzdžiui, į darželį atėjusi stomatologė paaiškina vaikučiams apie dantukų priežiūrą, šokėjas supažindina su savo darbu, policininkas liūtukas – su policininko veikla. Vasarą vaikai pasisvečiuoja tikrame lietuviškame kaime, stručių fermoje, jaunųjų gamtininkų centre, bibliotekoje. Grįžęs namo mažylis tikrai turi ką papasakoti tėveliams. O kiek emocijų sukelia darželyje besisvečiuojantys gyvūnėliai: katės, šunys, šinšilos, žiurkėnai ir kt. Juos atneša tėveliai, kad ir kiti vaikai susipažintų su įvairiais gyvūnais bei jų veislėmis.

Darželis – gimtadienio šventei

Savaitgalį „Mini darželis“ gali virsti pasakiško gimtadienio vieta. Jo patalpose galima surengti nepaprastą vaiko gimtadienio šventę. Į Šiaurės miestelyje esančio darželio patalpas gali sugužėti 20 vaikų ir tiek pat suaugusiųjų. Šventės metu rezervuotose patalpose šeimininkauja tik mažieji svečiai ir jų tėveliai. Vaikai smagiai gali pažaisti su įvairiais žaislais, pabėgioti uždarame kiemelyje. O vaišės ir įspūdingas gimtadienio tortas – tėvelių išmonė. Taip pat tėveliai gali pasikviesti mylimiausią vaiko personažą, pavyzdžiui, Mikę Pūkuotuką, peliuką Mikį, pasakų fėją, piratą

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook