Grūdinamės nuo pirmųjų savaičių

Dažna tėvelių klaida, padaroma iš didelės meilės, taip pat ir baimės peršaldyti mažylį, kad jis per šiltai auginamas. Užgrūdintas vaikas atsparesnis įvairioms nepalankioms sąlygoms – skersvėjui, drėgmei, šalčiui ir t.t.  Grūdinimo procedūros stiprina visą organizmą ir imunitetą. Pradėti jas reikia nuo pat kūdikystės ir bet kokiu metų laiku. Žinoma, nedera aplieti vaiko lediniu vandeniu, tinkamas grūdinimas atliekamas po truputį mažinant oro ar vandens temperatūrą, ilginant buvimo nepalankiomis sąlygomis laiką. Be to, vandens procedūros vaikui tai turi būti ne prievarta, o malonumas, suteikiantis tik teigiamas emocijas.

Oro vonios, mankšta ir apranga

Naujagimiui pirmąjį gyvenimo mėnesį grūdinimo procedūra– oro vonios. Perrengdamos mažylį palikite jį keletui minučių nuogą. Po drabužėliais yra šilčiau negu aplinkoje, o jeigu per šiltai aprengsite naujagimį ar kūdikį, susidarys didelis kūno ir aplinkos temperatūrų skirtumas ir gali atsirasti tokių odos pažeidimų kaip iššutimas ar prakaitinė.

Nuo pirmųjų savaičių naujagimį būtina mankštinti. Pratimai atliekami išvėdintame kambaryje, esant ne žemesnei kaip 20 laipsnių temperatūrai. Kūdikiui naudinga ištiesti ir sulenkti, praskėsti ir suglausti kojytes, pakelti ir nuleisti rankutes, paguldyti kniūbsčią.

Vandens procedūros

Grūdinimą vandeniu pradedame nuo aptrynimų. Kūdikį galite aptrinti drėgnu minkštu rankšluosčiu arba pirštine. Iš pradžių juos suvilgome 35 laipsnių vandeniu ir kas savaitę mažiname jo temperatūrą po vieną laipsnį (iki 27 ribos). Vandens procedūros atliekamos kelis kartus per dieną, po jų kūdikio oda nusausinama.

Vėliau prie vėsesnio vandens galima pratinti kojytes. Apipilkite jas vandeniu, retsykiais sumažindami temperatūrą po vieną laipsnį, pradėdami nuo 36 – iki 28.

Stipresnė vandens procedūra  –  kojų vonios. Pirmiausia panardiname kojytes į 37 laipsnių temperatūros vandenį, po to –  į 3-4 laipsniais šaltesnį. Vanduo turi jas apsemti iki pusės blauzdų. Šiltame vandenuke kojytes palaikome 1-2 minutes, o vėsesniame – 5-10 sekundžių. Tokios kontrastinės vonelės kartojamos keletą kartų per dieną. Vėsesnio vandens temperatūra kas savaitę mažinama po laipsnį – iki 18, o buvimas jame ilginamas iki 20 sekundžių.

Po maudynių visą kūdikį galite apipilti truputį vėsesniu vandeniu.  Iš pradžių vandens temperatūra turi būti 36 laipsniai, kas keletą dienų ji mažinama po vieną – iki 28 ribos. Po procedūros kūdikis nušluostomas, kad paraustų odelė.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook