Gydome slogą

Rudenį vaikas dažniau peršala ir suserga sloga. Nereikia manyti, kad sloga – tik paprastas nosies varvėjimas. Tai – nosies gleivinės uždegimas, ligoniuką kankina nosies paburkimas, varvančios išskyros, čiaudulys, nosytė užsikemša ir jam sunku kvėpuoti. Kūdikiui sloga yra rimta liga, nes jo siauri kvėpavimo takai greitai užsikemša, o jis nemoka kvėpuoti pro burną ir nebegali žįsti.

Gydyti šį negalavimą reikia nuosekliai: pradėkite nuo lengvesnių priemonių, o jeigu jos nepadės, griebsitės rimtesnių vaistų. Reikia kuo dažniau pūsti ir siurbti nosį, papurškus jūros vandens. Jame yra vertingų mineralų ir mikroelementų. Jis ne tik atkimš nosį ir palengvins kvėpavimą, bet ir sudrėkins nosies gleivinę. Nosies sekretas galės lengviau nutekėti, palengvės kvėpavimas, o gleivinėje nesikaups pavojingi mikroorganizmai.

Trejų – ketverių metų vaiką išmokykite tinkamai išsišnypšti. Negalima stipriai šnypšti, nes gleivių su virusais ir bakterijomis gali patekti į vidurinę ausį ir išsivystys jos uždegimas. Iš kiekvienos nosies pusės gleivės iššnypščiamos atskirai – užspaudžiama viena šnervė ir pučiama pro kitą. Taip pat išvaloma ir kita nosies pusė. Kūdikio nosies išskyras reikia išsiurbti specialia kriaušele. Po to kriaušelę išplaukite šiltu virintu sodos vandeniu (1 arbatinis šaukštelis sodos stiklinei vandens) arba ramunėlių nuoviru. Vaistinėse gausus pasirinkimas įvairių purškalų, lašų, tablečių nuo slogos.

Tik, jei sloguoja kūdikis ar mažametis vaikas, geriausia pasikonsultuoti su savo gydytoju. Dar keletas patarimų. Pakelkime lovos galvūgalį ir miegančiam vaikui bus lengviau kvėpuoti. Siūlykime vaikui daug šiltų skysčių: pieno su medumi, aviečių arbatos. Dažniau vėdinkime kambarius, nekvieskime svečių ir venkime uždarų patalpų, kuriose gausu žmonių.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook