Ką moteris turi pasiimti į kelionę?

Moters kelionės vaistinėlėKą pasiimti į kelionę, ypač vasarą, kai bent trumpam vis kur nors važiuojame, – tikras moters galvos skausmas. Staiga užklupusios mėnesinės gali apsunkinti ir ramų poilsį paplūdimyje, ir aktyvesnio poilsio pramogas. Kaip išvengti šių nepatogumų? Ginekologijos klinikos gydytoja Ingrida Kravčenkienė pataria, kad tereikia į kelioninį krepšį susidėti visas reikalingas priemones.

Pasak medikės, moterys kreipiasi į gydytojus patarimų, kaip nutolinti arba atvirkščiai – paspartinti mėnesines, kad jos neužkluptų atostogaujant. I. Kravčenkienė pataria vengti dirbtinai reguliuoti ciklą ir teigia, kad šiuolaikinės priemonės leidžia įprastai ilsėtis net ir mėnesinių dienomis. Kokios svarbiausios priemonės turėtų būti poilsiaujančios moters rankinėje?

Higieniniai paketai ir įklotai. Pasak I. Kravčenkienės, vykstančios į tolimas keliones moterys kartais pamiršta, kad Lietuvoje įprastų daiktų gali nebūti svetur. Taigi medikė pataria iš anksto nusipirkti svarbiausius higienos reikmenis, kad svečioje šalyje netektų gaišti laiko ir nesėkmingai ieškoti.

Tamponai. Net ir higieninius paketus naudojančioms moterims ginekologė pataria į kelionę pasiimti tamponų. Užklupus mėnesinėms atostogaujanti moteris nebegali patogiai ilsėtis prie jūros, ežero ar baseine. Mėgautis vandens pramogomis kiekviena moteris gali pasitelkusi šiuolaikines higienos priemones.

Drėgnos servetėlės. Kelionėje moteris ne visuomet gali nusiprausti po dušu, bet padės drėgnos servetėlės. Žinoma, tai nėra pilnavertis pakaitalas ir geriausia naudotis dušu, kai galime.
Pasak I. Kravčenkienės, svarbu pasirinkti tinkamas higienos priemones, kurios nedirgina odos, neprisotintos kvapiklių.

Dezinfekuojantis rankų skystis. Moters higiena ypatingai svarbi mėnesinių metu, bet ilgai keliaujant arba stovyklaujant ji ne visada įmanoma. Jeigu moteris vyksta ten, kur geriamo vandens naudojimas ribotas, I. Kravčenkienė pataria pasiimti dezinfekcinio skysčio. Juo dezinfekuoti rankas derėtų prieš ir po kiekvieno apsilankymo tualete: išvengsite bakterijų ir infekcijų.

Vaistai nuo skausmo. Pagal savo mėnesinių ciklą kiekviena moteris gali įvertinti, kiek ir kokių medikamentų gali prireikti kelionėje. Įprastų nuskausminamųjų į kelioninę rankinę turėtų įsimesti net ir moterys bei merginos, kurios paprastai nesiskundžia mėnesinių skausmais. I. Kravčenkienės teigimu, kelionės įspūdžiai ir stresas gali itin sutrikdyti moters biologinį ritmą. Todėl sutrinka ir mėnesinių ciklas.

Patogūs apatiniai. Net ir išsiruošusioms į vėsesnio klimato šalis ginekologė pataria pasiimti tik natūralių audinių apatinius, kurie leis odai kvėpuoti. Tai svarbu ypač per mėnesines. Nuo sintetinių audinių gali išberti, juose lengviau kaupiasi bakterijos.

Vanduo. Atostogaujant labai svarbu gerti daug vandens. Jei keliaudama moteris mažai geria vandens, ji tampa pasyvesnė, irzli, gali dar labiau sustiprėti mėnesinių skausmai.
Sveiki užkandžiai. Jei per mėnesines moteris dažniau užkandžiauja, šio įpročio ji neturėtų atsisakyti ir kelionėje. Negavęs reikalingų maisto medžiagų organizmas gali patirti šoką, todėl atsiras nepageidaujami mėnesinių simptomai. Taigi į kelionės krepšį įsidėkite sveikų užkandžių, pavyzdžiui, riešutų arba vaisių.

Skrybėlė. Pasak I. Kravčenkienės, skrybėlė arba kitas galvos apdangalas – būtinas kelionės atributas. Gydytojos teigimu, tikimybė patirti saulės arba šilumos smūgį mėnesinių metu didesnė, todėl reikėtų vilkėti natūralių medžiagų drabužius ir saugoti galvą nuo saulės spindulių.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook