Kada kūdikis gali išmokti plaukti

Kūdikis, mama it tėtis baseineMedikai pataria plaukimo pamokas pradėti nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo savaičių. Anksti išmokęs plaukti vaikas šio gebėjimo nepamirš visą gyvenimą. Vasara – puikus metas pradėti plaukimo pamokas, be to, paplūdimyje su tėvais praleistas laikas sustiprins šeimos ryšį.

Vanduo – natūrali, kūdikiui gerai pažįstama terpė. Šeimos gydytoja Aušra Urbutienė sako, kuo anksčiau vaikas išmoksta plaukti, tuo geriau jam tai sekasi ateityje ir patiria daugiau plaukimo privalumų.

Medikė pataria tinkamai įvertinti kūdikio būklę ir rasti geriausią laiką jo draugystės su vandeniu pradžiai. Ką pataria gydytoja mokyti plaukti kūdikį ketinantiems tėvams.

Ir mažiausias kūdikis gali daug

Svarbiausių savisaugos ir išgyvenimo taisyklių vaikas gali išmokti labai anksti. A. Urbutienė pataria tėveliams nesibaiminti, kad kelių mėnesių kūdikis per mažas mokytis plaukti. Jau šešių savaičių naujagimis turi imunitetą infekcijoms, adaptuojasi prie aplinkos ir gali mokytis plaukti. Tik mama ir tėtis turėtų atsakingai įvertinti baseino būklę, ar jame pakankamai šiltas vanduo.

Pirmosios plaukimo pamokos

A. Urbutienė sako, kad svarbu laikytis nuoseklaus tvarkaraščio, mokyti kūdikį taisyklingai kvėpuoti ir stebėti jo pažangą. Pratimus vandenyje atliekame 10 minučių, tuomet leidžiame kūdikiui pailsėti, vėliau pratimų trukmė ilgesnė. Pertraukas reikia daryti, nes kūdikis turi pailsėti, be to, ilgai būdamas vandenyje vaikas gali sušalti. Todėl labai svarbi optimali vandens temperatūra. Anot gydytojos, mažiausi plaukikai (iki 6 mėnesių kūdikiai) turėtų mokytis plaukti ne vėsesniame negu 32 laipsnių temperatūros vandenyje.

Tėvų ir kūdikio ryšys

Gydytoja sako, kad pirmaisiais gyvenimo metais kūdikis daug ko mokosi reaguodamas į tėvų prisilietimus. Nuolat mokydami kūdikį plaukti mama ir tėtis su juo smagiai praleidžia laiką. Tėvų mokomas plaukti baseine kūdikis įgunda reaguoti į tėvų žodžius, be to, dėl mamos ir tėčio artumo bei rūpesčio jaučiasi saugus ir mylimas. Kūdikio plaukimo pamokėlėms turėtų pasirengti ir tėveliai: jie turėtų pasitikėti savimi, atsipalaiduoti ir nebijoti pirmųjų vaiko bandymų vandenyje. Mat tėvų patiriamas stresas persiduos ir mažyliui, kūdikis bus susikaustęs ir mokytis plaukti nesiseks.

Fizinė ir psichologinė kūdikio raida

A. Urbutienės nuomone, plaukimas yra puikus kūdikio fizinio aktyvumo pradžiamokslis. Vandenyje vaikas jaučiasi laisvas, nevaržomais judesiais treniruojami raumenys. Kūdikio fizinis aktyvumas svarbus jo psichinei raidai ir sveikatos ateityje pamatas. Kūdikis reaguoja į pakitusią aplinką, teigiamų emocijų sukelia tėvų palaikymas, mažylio nervų sistema apdoroja daug naujos informacijos.

Pirmieji vaiko socializacijos žingsniai

Gydytoja pastebi, kad baseine su kūdikiu tėvams drąsiau kartu su draugais ar giminaičiais, auginančiais mažus vaikus. Drauge treniruodamiesi baseine, tėvai gali pasitarti bei pasidalinti savo kūdikių pasiekimais. Turkšdamasis baseine drauge su kitais panašaus amžiaus vaikais, kūdikis pradeda bendrauti, taigi įgyja pirmuosius socializacijos įgūdžius. Tai puiki vaiko socialinės raidos pradžia.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook