Kodėl neramu būsimai mamytei?

Kodėl neramu būsimai mamyteiNėščia moteris – nenuspėjama. Nežinai , ko iš jos tikėtis: nėštumas sąlygoja įvairiausius kaprizus. Jos nuotaikos svyruoja, ji greitai gali įsižeisti, dažnai kankina alkio jausmas ir apskritai ji gali nežinoti, ko nori…Kodėl pasikeičia būsimoji mamytė? Nėštumo metu organizme vyksta hormoniniai pokyčiai, įtakojantys moters fizinę ir psichologinę būklę. Mažas žmogutis jos viduje diktuoja , ką ir kada jai valgyti, kokios muzikos klausytis ir kaip elgtis…. Keičiasi nėščiosios įpročiai, skonis, emocijos ir figūra. Dėl šių pokyčių dažnai moteris pasijunta nemaloniai ir net patiria gėdos jausmą. Nėščia moteris sielojasi beveik dėl visko, ją lengva pravirkdyti, greitai įsižeidžia, dažnai ją kankina nemiga, keičiasi valgymo įpročiai ir kiekiai.

Kodėl keičiasi nėščiosios psichologija?

Būsimos mamos psichologinius sutrikimus, be hormoninių sutrikimų, sukelia įvairios baimės ir nerimas. Ji nerimauja, kad mažylis būtų sveikas, gerai vystytųsi, gimtų reikiamu laiku be komplikacijų. Kaip tyčia nėštumo metu jos akiratin patenka vaikai invalidai, į kuriuos būsimoji mama negali ramiai reaguoti…

Nerimą ir nepasitenkinimą savimi kelia nuolat pilnėjantis kūnas. Moteris baiminasi tapti nepatraukli vyrui, neramina mintis, kad gimus vaikui nebesusigrąžins ankstesnės figūros. Dažnas noras ką nors pakramtyti tampa didele grėsme, ypač kruopščiai puoselėjančioms savo kūno linijas. Jausdamasi kaip besaikė ryjikė, moteris negali savęs pakęsti tokioje situacijoje ir dėlto nervinasi.

Dažnai neramina mintys, kad dabar teks tapti namų šeimininke ir atsiriboti nuo visuomenės. Darbo ir bendravimo ilgesys gali sukelti depresiją. Net menkniekis nėštumo metu gali sukelti isterijos bangą. Viena vertus, tai yra suprantama, bet pavojinga, nes negatyvios emocijos perduodamos būsimam kūdikiui.Taigi, kaip jas slopinti?

Kaip įveikti nėščiosios psichologinius sunkumus?

Nėščioji jaučiasi atsakinga už būsimą kūdikį ir būtent motinystė stabdo jos neigiamas emocijas. Tai yra pirmoji geriausia priemonė nuo streso. Vienas geriausių būdų atitrūkti nuo negatyvių minčių ir susikoncentruoti į pozityvias – atsipalaidavimas. Nusiraminti padeda rami muzika, poilsis, gardus desertas, pokalbis su mažyliu arba artimu žmogumi .

Būsimai mamai pravartu išmokti koncentruotis į pozityvias emocijas, nepaisant įvairių baimių. Taigi, garsiai ištark sau, kad tavo mažylis sveikas, puikiai vystosi, kad gimdymas nebus sunkus….

Tikėjimas ir vylimamsis gerų dalykų tikrai nepakenks.

Apie visus neraminančius dalykus vertėtų pasikalbėti su vyru. Mylintis vyras būtinai nuramins , paguos ir palaikys. Drauge su vyru pasivaikščiokite ir abu dalyvaukite echoskopijos procedūrose, drauge pirkite daiktus būsimam naujagimiui, surenkite sau šventę. Pasimėgauk SPA procedūromis, palepink veido odą, valgyk viską, ko geidi, ir jokiu būdu nekaltink savęs ir nekritikuok. Tai tik laikinas tavo gyvenimo periodas. Jauskis miela, patrauklia, vyro mylima, būsima mamyte.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook