Kokie akinukai geriausiai apsaugo vaiko akis?

Akiniai nuo saulės vaikuiSaulės akinių vaikams galima rasti įvairių formų, su žaismingais spalvotais rėmeliais. Tačiau svarbiau nei grožis yra tai, ar akiniai kokybiški ir iš tikrųjų apsaugos vaiko akis. Saulės spinduliai vargina akis, vaikas turi prisimerkti, todėl įsitempia raumenys. Akinukai apsaugo ne tik nuo žalingų saulės spindulių, bet ir nuo dulkių bei alergiją sukeliančių žiedadulkių. Geri akiniai nuo saulės apsaugo ir odą aplink akis.

Akinukus gali nešioti ir kūdikis

Vaiko akys jautresnės negu suaugusiųjų: akies lęšiukas į tinklainę praleidžia daugiau ultravioletinių spindulių. Pavojingesnis šių kenksmingų spindulių neigiamas poveikis vaiko akies lęšiui ir tinklainei. Be to, UV spindulių poveikis tinklainei yra susijęs su kataraktos (lęšiuko drumstėjimas) ir geltonosios dėmės degeneracijos vystymusi ateityje, o tai labai pablogina regėjimą. Žalingas UV spindulių poveikis ilgainiui didėja, todėl saugoti vaikų akis nuo saulės reikia nuo kūdikystės.

Akinukus nuo saulės galima uždėti jau kūdikiui, jeigu jis nesipriešina, jų nenuima, nenumeta. Pavėsio, kad apsisaugotume nuo saulės spindulių, neužtenka, nes akis veikia nuo apšviestų ar blizgančių paviršių atsispindinti saulė. Vanduo ir smėlis, taip pat ir sniegas, ryškiai saulės apšviesti daiktai atspindi dar daugiau ultravioletinių spindulių.

Jeigu vaikas turi regėjimo sutrikimų ir jam reikia nešioti specialiai gydytojo parinktus akinius, jam reikia korekcinių saulės akinių.

Kas svarbiausia renkantis akinius?

Pirkdami vaikui akinius turguose ar gatvėse galite įsigyti falsifikatą, kuris neatliks svarbiausios funkcijos – apsaugoti vaiko akis. Todėl ieškokite akinių optikos salonuose. Išrinkti akinius nuo saulės vaikui padės šios taisyklės.

  • Geriausi akiniai blokuoja 100 % UVA, UVB ir UVC spindulių. Rinkdami saulės akinius atkreipkite dėmesį į tam tikrus žymėjimus. Dažniausiai ant vidinės kojelės pusės esantis CE ženkliukas reiškia, kad akiniai yra sertifikuoti ir kokybiški. Užrašas UV 400 reiškia, kad jie sulaiko 100 proc. UV spindulių.
  • Bėgiodami, žaisdami aktyvius žaidimus, vaikai dažnai nugriūna, susitrenkia. Jų akiniai nuo saulės turėtų atitikti tokias ekstremalias sąlygas. Todėl rinkitės akinius su atsparesniais smūgiams ir įbrėžimams lęšiais, tinkamiausias nedūžtantis plastikas. Rėmeliai turi būti iš lanksčios ir patvarios medžiagos.
  • Geriau didesni akinių lęšiai, dengiantys daugiau odos. Tokie akinukai nesiaurina regėjimo lauko ir neleidžia saulės spinduliams patekti pro jų kraštus. Taip pat įsitikinkite, kad akiniai tvirtai priglunda prie vaiko veido.
  • Geriausia, kad vaiko akiniai nuo saulės būtų be papildomų papuošimų, nes jis, vis bandydamas į juos žvilgtelėti pro kamputį, pradės žvairuoti.
  • Akinukus nešios vaikas, o ne jūs, todėl leiskite jam pasirinkti. Akinukai turi būti jam gražūs, patogūs, nespausti smilkinių ir nosies, gerai laikytis. Vaikai (ypač vyresni ir paaugliai) yra linkę nešioti pačių pasirinktus akinius.
  • Nuolat apžiūrėkite akinius, ar mažasis nenuorama nesubraižė lęšių, ar nėra kitų matymą iškreipiančių trūkumų. Įbrėžimai ne tik pablogina matymą, bet per juos prasiskverbia ultravioletiniai saulės spinduliai. Akiniai net su smulkiausiais įbrėžimais nebetinkami, taigi reikia pirkti naujus.
  • Vaikai sparčiai auga, o per maži akiniai gerai neapsaugos, todėl nepamirškite patikrinti, ar mažylis neišaugo akinių.

 

Papildoma apsauga nuo saulės gali būti plačiabrylė skrybėlė – jos kraštai padės apsaugoti ir akis, ir veidą, ir kaklą. Buvimas šešėlyje intensyviausios saulės valandomis (10–16 val.) suteikia dar vieną papildomą apsaugą.

 

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook