Kosulį medus gydo geriau nei cheminiai vaistai

Medus gydo vaiko kosulįApie medaus teigiamas savybes mes jau ne kartą rašėme. Tačiau iki šiol jį minėdavome kaip puikų maisto priedą ir pagalbininką susirgus. Tačiau pasirodo, medus yra ir puikus vaistas, netgi gebantis nukonkuruoti cheminius preparatus. Paskutiniai tyrimai įrodo, jog medus nekenkdamas organizmui sugeba efektyviau gydyti vaikų kvėpavimo takų uždegimus nei jau tradicinėmis tapusios įvairios mikstūros ar vaistai. Šiuos tyrimus atliko Pensilvanijos universiteto medicinos fakulteto (Penn State University College of Medicine) mokslininkai. Tyrimu metu vaikai su viršutinių kvėpavimo takų infekcija (ne ilgesne kaip 7 dienos) prieš miegą vartoję nedidelį grikių medaus kiekį žymiai mažiau kentėjo nuo naktinio kosulio (sumažėjo tiek „aštrumas“ tiek ir dažnumas), apskritai pagerėjo jų bendra savijauta ir miegas tapo ramesnis.
Kitoje grupėje vaikai prieš miegą vartojo įvairius sirupus nuo kosėjimo su aktyvine dekstrometorfano medžiaga (kosulį mažinantis preparatas), tačiau jokių žymesnių pokyčių vaikų savijautai nebuvo. Panaši situacija buvo ir trečioje grupėje, kurioje nebuvo vartojami jokie preparatai.

Tai nėra labai stebinantys rezultatai – tyrimui vadovaujantis specialistas Ian Paul, kuris taip pat yra Pensilvanijos universiteto medicinos fakulteto pediatrijos docentas, su kolegomis dar 2004 metais įrodė, jog cheminiai kosulį slopinantys preparatai yra visiškai neveiksmingi. Kitaip tariant, vaikai beprasmiškai girdomi chemija – na, čia jau vaistų reklamos rezultatas.

Gi dabar gauti nauji tyrimų duomenys dar kartą patvirtina JAV Maisto ir medikamentų kontrolės centro (FDA) rekomendaciją neduoti vaikam iki 6 metų kosulį slopinančių vaistų dėl jų menko efektyvumo ir galimų šalutinių poveikių (spazmai, nevalingi raumenų susitraukimai ir t.t.)

Laikoma, jog medaus negalima vartoti tik mažyliams iki vienerių metukų amžiaus, o visais kitais atvejais jo naudojimas yra visiškai pateisinamas. Paskutiniame tyrime dalyvavo 105 vaikai ir paaugliai, kurių amžius svyravo nuo 2 iki 18 metų bei jų tėvai, naktimis stebėję vaikų savijautą.

Prieš pirmą naktį vaikai negavo jokių preparatų ir po jos tėvai turėjo atsakyti į penkis klausimus apie kosėjimą ir jų miegą (kaip vaikų, taip ir tėvų). Prieš antrą naktį dalis vaikų likus valandai iki miego gavo natūralaus medaus, kitas dalis – dekstrometorfano sirupo su medaus kvapu, o kita dalis ir vėl nieko negavo. Po to tėvai vėl atsakinėjo į tuos pačius klausimus.

Tyrimo metu nei tėvai, nei medicinos personalas nežinojo, kokie preparatai bus girdomi konkrečiam vaikui. Po atsakymų sulyginimo gauti anksčiau paminėti rezultatai ir tik nedidelė dalis tėvų užsiminė apie nežymų medaus pašalinį poveikį – padidėjusį hiperaktyvumą.

„Mūsų tyrimo rezultatai labai pravers pediatrams, kurie dabar galės pasiūlyti sergantiems vaikams natūralų ir labai naudingą preparatą kaip alternatyvą cheminiams vaistams, aišku, jei vaikas neturi alergijos medui“, – pasakoja Ian.

Tyrimai aprašyti žurnale Archives of Pediatrics and Adolescent Medicine išspausdintame straipsnyje, kuris internetu prieinamas nemokamai.

Taigi, medus visais atžvilgiais labai naudingas produktas. Apie tai, jog jis mažina stresą ir įtampą, mes jau rašėme. Deja, nerimą kelia tik paslaptingas bičių dingimas – ar nebus taip, jog natūralus medus ateityje taps deficitu?

Plačiau: Honey Works Better Than Cough Medicine

Šaltinis: www.technologijos.lt

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook