Kūdikis vasaros karštyje

Karštomis dienomis mažus vaikus gali greitai ištikti šilumos smūgis, nes organizmas dar nepajėgia tinkamai reguliuoti šilumą. Gležnutė mažylio odelė itin neatspari saulės spinduliams, todėl kaipmat nudeginama. Kaip apsaugoti mažą vaiką nuo kaitros?

Vėsus oras namuose

Karštomis vasaros dienomis įkaista ir oras bute, atrodo, nuo alinančio tvankumo nėra kur pasislėpti. Galime atsigauti nebent anksti ryte ir vėlai vakare. Todėl langus atidarykite vos išaušus ir jau temstant, kai lauke vėsiau. Vėdindami namus dieną, pro langus teįsileisite karštį ir temperatūra dar labiau pakils. Jeigu į jūsų langus plieskia saulė, uždenkite juos storomis užuolaidomis arba žaliuzėmis.

Geri pagalbininkai, ginantis nuo karščio – kondicionierius ir ventiliatorius. Tik jais naudokitės atsargiai, kad vaiko neperšaldytumėte: pirmiausia atvėsinkite kambarį, išvedę iš ten vaiką, paskui sugrįšite į gaivią vėsą.

Dažniau plaukite kambarius ir tai darykite šaltu vandeniu. Drėkinti kambarių orą galite purkštuvu keletą kartų per dieną. Taip pat – apipurkšdami vandeniu kambarinių augalų lapus. Kitas būdas – vandens talpos namuose. Atgaivinti orą bute padeda vėdinamo kambario balkone arba ant lango pakabinta drėgna paklodė.

Tinkamas pasivaikščiojimų laikas

Kai lauke 28 laipsniai ir dar karščiau, dieną iš namų nosies nekiškite. Iš lauko sugrįžkite iki 11 valandų, o vėl galėsite išeiti po 17 val. Su kūdikiu keliaukite į parką, kuriame maloniai atsigaivinsite medžių pavėsyje. Gatvių triukšmas, teršalai ir kone besilydantis asfaltas – netinkamos sąlygos vaikštinėti su mažu vaiku.

Eidamos  į lauką su kūdikiu, pasiimkite į lauką drėgnų servetėlių, jos pravers vaikui suprakaitavus. Išsklaidyti karštą orą galima vėduokle. Jeigu pastebėsite, kad vaikas sukaito, uždėkite jam ant kaktos vandeniu suvilgytą nosinę ar audinio skiautę. Visada turėkite buteliuką vandens.

Maudynės ir aptrynimai

Vandens procedūros – puikus išsigelbėjimas tėvams, kurių kūdikiai sunkiai pakelia karštį. Mažylį dažniau maudykite, tik ne per šaltame vandenyje, o po maudynių sausai nušluostykite. Prausiklių kaskart nenaudokite – užtenka kartą per dieną. Keletą kartų per dieną vaiką galite aptrinti drėgnu rankšluosčiu. Ruošdamiesi į sodybą, nepamirškite vaikiškos vonelės – ji puikiai pasitarnaus maudynėms pačiame sode.

Tinkama apranga

Lengvučiai medvilniniai ar lininiai kostiumėliai gerai vėdinasi, leidžia kvėpuoti mažylio odelei ir apsaugo nuo saulės spindulių. Drabužėliai turi būti laisvi ir šviesių spalvų. Lauke mažylis turi mūvėti kepurėlę, geriausia – su veiduką nuo saulės apsaugančiu snapeliu. Ypatingai karštomis dienomis namuose tegu vaikas pabėgioja be drabužėlių ir sauskelnių.

Dažniau žindykite ir duokite vandens

Karštyje mažylių apetitas prastesnis, bet mažesnėmis porcijomis jie valgo dažniau. Todėl žindomus kūdikius pediatrai pataria maitinti daugiau kartų, negu įprasta. Motinos pienas – ne tik maistas, bet ir skysčių šaltinis, o jų karštyje reikia daugiau. Papildomai girdyti žindomų kūdikių nereikia. Dažniau duokite vandens dirbtiniais mišiniais maitinamam kūdikiui ir nuo 6 mėnesių – jau primaitinamam mažyliui.  

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook