Moters higiena: ko moko mama ir ko nori dukra?

Intymi moters higiena - sveikataiMama ir dukra apie moters higieną mano skirtingai. „Dr. G. Kravčenkos klinikos” ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako, kad dukros pirmos sužino apie naujoves ir dažnai jaučiasi išmanančios daugiau už mamas. Tad, kas geriau – mamos siūlomi laiko patikrinti metodai ar modernios naujovės. Ginekologė kartu su „o.b.” specialistais bando atsakyti šį klausimą.

„Vidutinio ir vyresnio amžiaus moterys yra dažniau naudojasi tradicinėmis higienos priemonėmis, o į naujoves žiūri įtariai. Jaunesnės merginos smalsesnės ir atviresnės. Kas geriau? Kiekvienu atveju kitaip. Kai kurie tradiciniai higienos metodai jau atgyvenę, tačiau taip pat ir kai kurios naujovės nėra patikimesnės už seniai žinomas priemones“, – teigia gydytoja.

Intymi higiena mėnesinių dienomis – tamponų bijoti neverta

Mamai patogūs higieniniai paketai.
Dukrai atrodo geriausi tamponai.

„Kai kurios mamos vis dar neapsitiki tamponais, tačiau ne dėl objektyvių jų trūkumų, o dėl to, kad trūksta informacijos. Pakankamai gajūs įvairūs mitai apie tamponus „, – pastebi I. Kravčenkienė.

Pasak ginekologės, ši higienos priemonė, gaminama iš kliniškai patikrintų medicinoje ir chirurgijoje naudojamų medžiagų, todėl tinka moters higienai. Svarbiausia pasirinkti patikimų gamintojų higienos produktus. Tokie tamponai ne tik patogūs, leidžia odai kvėpuoti ir galima dėvėti bet kokius drabužius, bet ir puikiai tinka sportuojančioms, keliaujančioms moterims.

„Svarbiausia, kad tamponai būtų tinkamo dydžio bei atitiktų kraujo kiekį, o keisti juos kiekviena mergina ir moteris turėtų taip pat reguliariai kaip ir higieninius paketus„- sako specialistė.

Nesvarbu , kokias higienos priemones pasirinksite – nepamirškite pagrindinės higienos taisyklės: mėnesinių metu, kaip ir bet kurią kitą dieną, būtina nuolatinė švara.

Intymios higienos prausiklis – svarbu nepersistengti

Mama verčiau naudotų muilą.
Dukra– specialų intymios higienos prausiklį.

Intymiai moterų higienai pritaikytos priemonės padeda išvengti lytinių organų uždegimų. Jos padeda išlaikyti natūralią makšties floros rūgščių ir šarmų pusiausvyrą, nesausina ir nedirgina itin jautrios intymių vietų odos. Paprastas muilas šių savybių neturi ir dėl to gali sukelti uždegimus”, – sako specialistė.

Ginekologė pataria išsiaiškinti intymios higienos prausiklių sudėtį ir rinktis kuo mažiau sudedamųjų dalių turinčius ir bekvapius produktus. „Be to, prausti intymias vietas geriau be jokios kempinės, nes joje gali būti bakterijų”, – teigia ji.

Rinkdamasi apatinius drabužius mergina ar jauna moteris turėtu klausyti mamos

Mama mano, kad geriau natūralios medvilnės apatiniai.
Dukrai norisi besiūlių, šilkinių ir kitokių medžiagų apatinių, kelnaičių su juostele.

Ginekologė sako, kad jaunos merginos besirinkdamos apatinius rūbus dažniausiai vadovaujasi dviem taisyklėm – kad būtų gražu ir kad nesimatytų po aptemptais rūbais. Į apatinių drabužių sudėtį jos retai atkreipia dėmesį, todėl dažnai mūvi sintetines kelnaites. Mamos pirmenybę teikia ne gražiems, o natūralių audinių apatiniams. Ginekologė įsitikinusi, kad jos teisios.

Sintetinės kelnaitės arba kelnaitės su juostele – papuošalas trumpam, kaip aukštakulniai, o ne kasdienis apatinis trikotažas. Juk medvilnė leidžia odai kvėpuoti, jos nedirgina, maloniai priglunda prie kūno. Šiuolaikinio medvilninio audinio apatiniai lengvi, ploni ir nepersišviečia per rūbus. Natūralūs apatiniai visuomet geriau negu sintetiniai, todėl jaunos merginos kasdien turi stengtis dėvėti būtent medvilnines apatines kelnaites”, – sako I. Kravčenkienė.

Depiliacija – pagal odos poreikius

Mama tai daro skutimosi peiliuku.
Dukra renkasi depiliaciją vašku, cukrumi, depiliacinių kremu, epiliatoriumi, plaukų šalinimą lazeriu.

Anot ginekologės, vidutinio amžiaus moterys renkasi skutimosi peiliukus dėl to, kad tai seniai patikrinta, pigi, lengvai naudojama, priemonė, kuri nesukelia alerginės reakcijos. Dukros linkusios eksperimentuoti, taigi drąsiai bando depiliaciją vašku, cukrumi, epiliatoriumi ir kitus plaukelių šalinimo būdus.

Ginekologės nuomone, intymių vietų iš viso negerėtų depiliuoti, nes jų oda labai jautri. Plaukelius jautriose vietose geriau kirpti. Tačiau, jei moteris vis dėlto nori depiliuoti šią sritį, derėtų išsirinkti savo odai tinkamas depiliacijos priemones.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook