Patogesnės gydymo sąlygos vaikams

Nauja vaikų gydymo ligoninėje tvarkaArtimiausiu metu įsigalios dar viena sveikatos priežiūros naujovė vaikai iki 18 metų, kurių nesudėtingos ligos ir negalavimai gydomi ligoninėse, galės vykti į namus vos tik sulaukę visų gydymo įstaigoje jiems paskirtų procedūrų ir kitą dieną atvykti tik tada, kai paskirtos kitos. Vaikas nebeturės būti ligoninėje laukdamas gydymo paslaugų – tėveliai kartu su vaikais galės atvykti konkrečiu paskirtu laiku ir vykti namo, kai paslaugos bus suteiktos.

Tokiems siūlymams pritarta Privalomojo sveikatos draudimo taryboje, kuri yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui.

Be abejo, pirmiausia tokie pokyčiai būtų naudingi vaikams ir jų tėveliams. Jiems tai būtų paprasčiau ir patogiau. Vaikas patirtų mažiau streso, nes gydymo įstaigose jis praleistų mažiau laiko. Buvimas tarp medikų mažiesiems pacientams paprastai sukelia daug neigiamų emocijų ir įtampos, jie tampa emociškai jautresni. Ramiau jaustųsi ir tėvai, nes jie žinotų konkrečiai kokios procedūros, kiek jų, kada ir kur turės būti atliktos jų atžalai ir kada vaikas galės keliauti namo.

Šie pokyčiai būtų naudingi ir gydymo įstaigoms: padėtų mažinti pacientų eiles. Esant didesniam laisvų vietų skaičiui palatose, jos galėtų priimti daugiau jaunuolių gydymui. Taigi kiti pacientai galėtų greičiau gauti jiems paskirtas sveikatos priežiūros paslaugas.

Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik suaugusiems pacientams, kurie, gydydamiesi dienos stacionare ir sulaukę visų jiems gydytojo paskirtų procedūrų, galėdavo vykti namo ir atvykti konkrečiu paskirtu laiku kitą dieną, negaišdami laiko laukiant kitų gydymo procedūrų.

Šios naujovės galiotų tik nesudėtingomis ligomis sergantiems vaikams iki 18 metų, kuriems nereikia ypatingos medikų priežiūros. Tai nebūtų taikoma sergantiems ūmiomis ar sunkiomis ligomis vaikams bei tiems, kuriems reikalingos chirurginės paslaugos.

Taigi įsigaliojus naujovėms, būtų praplėstas dienos stacionarinių paslaugų spektras. Į jį būtų įtrauktos minėtos vaikų sveikatos priežiūros paslaugos, už kurias atsiskaitoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt

arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook