Pučia pilvuką, kamuoja diegliai: kaip padėti kūdikiui?

Kartais aplinkybės susiklosto taip, kad paties geriausio maisto kūdikiui – mamos pieno neužtenka ir mažylį tenka primaitinti mišiniais, arba mama negali žindyti ir pieną nutraukia. Tuomet prireikia pirmojo vaiko gyvenime maitinimo reikmens – buteliuko. Parduotuvių lentynose jų yra įvairiausių ir tėveliams kyla daug klausimų, kaip išsirinkti geriausią, kokiomis savybėmis vadovautis? Pataria prekinio ženklo Dr.Brown’s produkto vadovė Ona Jaruševičienė.

Mamos bijo, kad, pradėjus maitinti iš buteliuko, pilvo diegliukai kamuos kūdikį dar dažniau. Ar yra buteliukų, galinčių padėti jų išvengti?

Kūdikio virškinimo sistema nėra visiškai išsivysčiusi – žarnynas dar tik pamažu mokosi dirbti, jame kol kas neužtenka virškinti maistą padedančių gerųjų bakterijų. Jei kūdikis kartu su pienu nuryja daug oro, virškinimas darosi dar sunkesnis, kamuoja skrandžio ir žarnyno spazmai – vadinamieji pilvuko diegliai. Valgant į virškinimo sistemą patekęs oras sukelia pilvuko skausmus, vaikas gali dažniau atpylinėti, blogiau įsisavinamos maisto medžiagos.

Godžiai ir skubėdamas pienuką geria išalkęs kūdikis. Todėl neleiskite mažyliui peralkti ir jis mažiau nuris pilvuko problemas sukeliančio oro. 

Kad į skranduką nepatektų oro, rinkitės buteliuką Dr.Brown’s su užpatentuota vidine oro cirkuliacijos sistema. Buteliuko viduje yra oro cirkuliacijos vamzdelis, kuris, pakreipus buteliuką, orą iš žinduko nustumia į viršų, ir vaikas jo nepraryja kartu su pienuku. Maitinant kūdikį be burbuliukų, mažiau vargina pilvo diegliai, dujų kaupimasis, kūdikis mažiau atpila, greičiau atsirūgsta. Toks buteliukas puikiai padeda ir vaikams, kuriuos kamuoja gastroezofaginis  refliuksas. Tuomet rūgštus skrandžio turinys patenka į stemplę, o kartais ir į burną, kūdikis dažnai ir gausiai atpila, atsiranda skausmo priepuoliai.

Tokie buteliukai rekomenduojami ir vaikams, kurie nesiskundžia žarnyno negalavimais –prevencijai, norint išvengti problemų.

Ar yra buteliukų per anksti gimusiems kūdikiams?

Ankstukų virškinimo sistema ypač silpna, jie dažniau atpila, šiuos mažylius labai vargina pilvuko pūtimas ir diegliai. Tokių naujagimių savijauta ypač suprastėja, jei kartu su pienuku jie nuryja ir oro. Šios problemos galima išvengti, parinkus tinkamą buteliuką ir būtinai reikia turėti specialų žinduką, skirtą neišnešiotukui. Šių žindukų skylutė labai mažytė ir pienukas bėga labai lėtai, kad vaikas nespringtų. Tokius specialius buteliukus bei žindukus neišnešiotiems kūdikiams siūlo ir prekės ženklas Dr.Brown’s.

Vieni buteliukai platesni, kiti siauresni, kuo jie skiriasi?

Buteliukai Dr.Brown’s skiriasi kakliuko anga­, jie yra dvejopi – su siauru ir plačiu kakliuku. Natūraliai maitinamiems kūdikiams, kurių mamoms tik kartais prireikia buteliuko, rekomenduojami turintys platų kaklelį. Kai mamai tenka palikti mažylį ir jo priežiūrą patikėti auklei ar artimiesiems, iš tokio buteliuko vaikui bus patogu gerti nutrauktą mamos pieną.  Platus žindukas primena mamos krūties anatomiją, pienas tekės panašiai kaip iš krūties, todėl iš tokio buteliuko maitinamas kūdikis neatpras žįsti krūties.

Platesnis buteliukas patogesnis ir per mažai svorio priaugančiam kūdikiui, kuriam vien mamos pieno neužtenka. Tada, pamaitinusi krūtimi, mama gali pasiūlyti pieno mišinio būtent iš tokio buteliuko.

Tik pieno mišiniais ir nutrauktu mamos pienu nenatūraliai maitinamam ir visiškai nežindomam kūdikiui rekomenduojamas buteliukas su siauru kakliuku ir tokiu pat žinduku. Prie mamos krūties neįpratusiam kūdikiui lengviau iš jo valgyti ir jis greičiau pasisotins.

Ar skirtingo amžiaus mažyliams reikia vis kitokių buteliukų?

Buteliukus Dr.Brown’s galima naudoti kūdikiams nuo gimimo ir visą laiką, kol jų reikės. Kai vaikelis paauga ir nebevargina pilvuko diegliai, oro cirkuliacijos sistemą, esančią buteliukuose OPTIONS, galima išimti ir juos naudoti toliau. Buteliukai pagaminti iš vaikui saugių medžiagų. Jų yra įvairių dydžių. Tėveliai neturėtų pamiršti, kad žindukai susidėvi ir juos reikia keisti.

Žindukas parenkamas ir pagal vaiko amžių, kuris visada nurodomas ant pakuotės ir skaičiuojamas mėnesiais.  Pienas neturi piltis didele čiurkšle, nes mažylis gali užspringti. Kuo didesnis vaikelis, tuo turi būti didesnė žinduko skylutė. Vietoj žinduko vyresniems vaikams galima naudoti silikoninius snapelius, iš jų skystis bėga greičiau. Kai ateina laikas pradėti mokytis gerti iš puodelio, buteliukas su silikoniniu snapeliu padeda kūdikiui lengviau pereiti prie puodelio ar gertuvės.

Kaip prižiūrėti buteliukus?

Visas buteliukų dalis patogu bei paprasta išrinkti. Kiekvienoje pakuotėje yra šepetėlis, kuriuo gerai išplausite oro cirkuliacijos sistemą. Visas dalis galima sterilizuoti elektriniuose bei mikrobangų krosnelių sterilizatoriuose arba tiesiog gerai išplauti ir apipilti verdančiu vandeniu.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook