Rankų odos priežiūra žiemą

Rankų odos priežiūra žiemąRankų oda paprastai sensta daug greičiau nei veido ar kaklo, todėl ją reikia nuolat prižiūrėti ir puoselėti. Žiemą odą reikia prižiūrėti ypač kruopščiai, kadangi šiuo metu laiku ją veikia daug nepalankių išorinių veiksnių, pvz., nuolatinis judėjimas iš sauso (kambario) į vėjuotą orą ar stingdantį šaltį. Tai padidina išgaruojančios iš epidermio drėgmės kiekį ir pažeidžia lipidų barjerą. Epidermio apsauginis sluoksnis susilpnėja, oda greičiau išsausėja ir netenka drėgmės. Vandens netekusi oda sukelia diskomforto jausmą, susitraukia ir peršti. Ji tampa jautri, ją dirgina daugelis kosmetinių preparatų. Jei į tai nekreipsime dėmesio, oda gali suskeldėti taip, kad atsiras žaizdelių.

• Grožio procedūros bus efektyvesnės, jei prieš jas odą bus nušveista specialiu kremu (šveitikliu). Pašalinus negyvas ląsteles, kremai, kaukės ar kitos priemonės geriau pasisavinamos. Šveičiamieji kremai žiemą turi būti riebesni. Pigiausias ir paprasčiausias rankų šveitimo variantas – naudoti kavos tirščius. Šveitiklį reikėtų naudoti vieną ar du kartus per savaitę. Įtrynus jį į rankų odą reikia šiek tiek palaukti, o paskui nuplauti pakaitomis – šiltu ir šaltu vandeniu.

• Rankas reikėtų plauti tik skystu muilu, nes jis nedžiovina odos;

• Žiemą reikia rinktis riebesnes rankų priežiūros priemones. Tiesa, pats riebiausias kremas nebūtinai bus pats geriausias rankų drėkinimui – perdozavus riebalų mirusios ląstelės gali nepasišalinti, oda atrodys papilkėjusi.

• Rinkitės tik kokybiškus rankų kremus. Kokybiškas kremas užtepamas nedideliu kiekiu, o rankos iškart tampa elastingos ir švelnios. Prastos kokybės kremai gali būti tepami ir dideliais kiekiais, tačiau jokio drėkinamojo ar maitinamojo poveikio nesuteikia.

• Jautriai odai tinka kūdikiams skirta kosmetika. Ji suminkština rankų odą,kuri tampa švelnesnė, elastingesnė. Galima naudoti kremą su šaltalankių ekstraktu, nes jis itin tinka vėjo nugairintos ir šalčio paveiktos odos priežiūrai.

• Kremą patartina naudoti kaskart nusiplovus rankas arba bent du kartus per dieną, priklausomai nuo rankų būklės. Vanduo sausina odą, tad drėkinimas itin svarbus. Yra kremų, kurių poveikis išlieka net plaunant rankas. Jų sudėtyje dažniausiai yra glicerino, saulėgrąžų, ryžių kevalų aliejaus.

• Rankų odai ypač tinka alyvuogių aliejus. Šiek tiek jį pašildžius reikia pamirkyti rankas.

• Išteptas kremu rankas reikėtų masažuoti. Keletą minučių sukamaisiais, spaudžiamaisiais judesiais įvairiomis kryptimis masažuokite rankas, tai padės ne tik geriau įsigerti kremui, bet ir atpalaiduos. Kremas geriau įsigeria į šiltų rankų odą, tad jas galima įsukti į rankšluostį, užsimauti pirštines ar apvynioti polietileno plėvele.

• Gydymui galima rinktis ramunėlių, liepų žiedų, pušų ar eglių spyglių nuovirą. Apie 15 minučių palaikykite rankas šiltame skystyje, po to patepkite kremu su vitaminu E.

• Žiemą skilinėjančioms, žaizdotoms rankoms gydyti tinka taukės arbata.Vaistinių taukių šaknyse yra alantoino, kuris skatina naujų odos ląstelių augimą. Įpilkite tris puodelius vandens į puodą, užvirinkite, įdėkite 3 valgomuosius šaukštus džiovintos taukės ir uždenkite dangčiu. Virkite apie 10 min. Užgesinkite ugnį ir leiskite atvėsti iki tol, kol nuoviras taps šiltas. Pamirkykite rankas arbatoje maždaug 15 min. Išsausinkite rankas ir užtepkite gydomojo losjono su alaviju ar medetkom. Kartokite šią procedūrą kasdien, kol rankų oda taps lygi ir minkšta.

• Ypač šiurkščiai rankų odai atgaivinti naudokite aliejaus voneles – pašildykite aliejų (geriau alyvuogių), įpilkite į dubenėlį, įlašinkite kelis citrinos lašus ir panardinkite rankas 20 minučių (arba apvyniokite rankas šiltame aliejuje pamirkytomis servetėlėmis, užsimaukite specialias pirštines ir laikykite 1-1,5 valandos). Po procedūros rankas nusausinkite, tačiau nenuplaukite ir leiskite įsigerti likusiam aliejui.

• Po lygiai sumaišykite alyvuogių aliejų ir arbatinio grybo užpilą. Šią priemonę galima naudoti po kiekvieno rankų plovimo, o ypač prieš miegą. Rankų oda tampa glotni ir elastinga. Šią priemonę galima naudoti viso kūno odos priežiūrai.

• Išmaišykite po vieną valgomąjį šaukštą žemės migdolų, avižinių kruopų, cinko oksido pastos,medaus ir vieną kiaušinio trynį. Ištepkite šiuo mišiniu rankas ir užsimaukite natūralios medžiagos pirštines. Būkite su jomis naktį,o ryte nuplaukite rankas šaltu vandeniu.

• 1 valgomąjį šaukštą aliejaus sumaišykite su kiaušinio tryniu, įtrinkite plaštakas, 20 minučių palaukite, nuplaukite šiltu vandeniu, nušluostykite ir patepkite kremu.

• Rankų odai apsaugoti labai naudingi bulvių nuovirai ar košelės. Sutrinkite dvi virtas bulves su lupenomis, įpilkite šiek tiek pieno ar kefyro, gautą masę užtepkite ant rankų. Palaikykite pusvalandį, nuplaukite pakaitomis šiltu ir šaltu vandeniu, galiausiai užtepkite drėkinamuoju kremu.

• Kai rankų odos įtrūkiai gilūs, tinka bulvių krakmolo arba virintų linų sėmenų vonelė, po kurios rankos apšluostomos (bet neplaunamos vandeniu), įtrūkusios vietos patepamos žuvų taukais.

• 1/4 litro grietinėlės sumaišykite su 4 valgomaisiais šaukštais alyvų aliejaus ir panardinkite į tokį mišinį rankas. Rankų oda taps švelni ir maksimaliai sudrėkinta.

• Kad rankos būtų minkštos ir elastingos, įtrinkite kelis citrinos lašus ryte, o gliceriną vakare.

• Namų ruošos darbus būtina atlikti su pirštinėmis, nes buitinė chemija,plovikliai, milteliai kenkia odai ir sukelia nemalonius pojūčius. Pirštines gali pakeisti apsauginiai kremai, kurie beveik neįsigeria ir ant odos sudaro ploną plėvelę.

• Gerkite daug vandens. Tai padės pašalinti toksinus iš jūsų kūno bei išlaikyti odos drėgmę.

• Niekada neikite į lauką šlapiomis ar drėgnomis rankomis, nes dėl šalčio jos pradės skilinėti.

• Šaltuoju metų laiku eidami į lauką visada mūvėkite pirštines. Jos turėtų būti vilnonės ar medvilninės, venkite sintetinių.

Visuomenės sveikatos specialistė Agnė Dvylaitytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook