Rudeninė apranga – pagal orą

Rudeninė vaiko aprangaMedikai rekomenduoja vesti vaiką į lauką kasdien, nes tai naudinga sveikatai: grynas oras stiprina imunitetą, teigiamai veikia kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemas. Rudenį oras permainingas: dažnai lyja, žvarbu, bet kartais palepina saulė, o ryto ir dienos temperatūra labai skiriasi. Kai aprengti mažylį, kad jis nesušaltų ir neperkaistų?

Pačių mažiausių apranga

Kūdikių šilumos apykaita spartesnė, jie yra labiau linkę perkaisti, todėl ypač svarbu juos aprengti atsižvelgiant į orą. Rinkitės drabužius vaikui taip, kaip rengtumėtės pati, tik pridėkite dar vieną sluoksnį.

Kad kūdikiui būtų patogu, svarbu pasirinkti tinkamą aprangą: malonią prie kūno, be duriančių etikečių ir trinančių siūlių, nevaržančią judesių. Šiltesnė yra daugiasluoksnė apranga, nes nuo šalčio geriau apsaugo tarp atskirų sluoksnių susikaupiantis oras. Todėl ir esant žvarbokam orui geriau ne vienas šiltas megztukas, o keli plonesni drabužėliai.

Jei lauke ne itin šalta, nepučia stiprus vėjas ir nelyja, gali užtekti 3 sluoksnių drabužių: smėlinuko, šliaužtinukų ir kombinezono. Pasiimkite ir apklotą – galbūt bevaikštinėjant pasikeis oras. Būtinas kūdikio aprangos elementas kepurė, geriausia – šalmuko tipo, kuri apsaugo ir kaklą.

Šaltuoju sezonu patogu vaiką paguldyti į vokelį: jeigu tik aplosime, bus šalta nugarytei. Kūdikiui galite įsigyti kombinezoną – vokelį, kuris yra su rankovėmis, gobtuvu, o kojytės nuo šalčio paslėptos vokelyje.

Jei lauke labai vėjuota, drėgna, nors ir termometras rodo ne žemą temperatūrą, aprenkite kūdikį šilčiau. Tokiomis oro sąlygomis visi jaučiame didesnį šaltį.

Patikrinti, ar kūdikiui ne per karšta, galite palietusi kaklą ar nugarytę. Jei šios vietos karštos ir oda suprakaitavusi – mažylį aprengėte per šiltai. Kitą kartą, esant panašiam orui, jį aprenkite vienu drabužių sluoksniu mažiau.

Kūdikiui, kaip ir paūgėjusiam mažyliui, labai svarbu neperkaisti, nes, sukaitęs ir suprakaitavęs, papūtus skersvėjui jis gali greitai susirgti.

Bėgiojantiems po balas

Jau vaikščiojantiems vaikams galioja kitos taisyklės. Norint suprasti, kaip aprengti vienerių metų ir didesnį vaiką, svarbu atsižvelgti į jo fizinį aktyvumą: ilgiau sėdi vežimėlyje ar bėgioja žaidimų aikštelėje. Pagal tai renkamės, kiek drabužių sluoksnių jam apvilkti.

Jei dar nepaspaudė stipresnis šaltukas, vaikui gali užtekti dviejų plonesnių sluoksnių drabužių, o viršutiniai turėtų apsaugoti nuo vėjo ir drėgmės.

Renkite vaiką natūralių audinių ir patogiais drabužiais. Viršutinis rūbas gali būti kombinezonas arba striukytė su kelnėmis, po kuriomis galima užmauti pėdkelnes. Patogios ir nesmunkančios kelnės su petnešomis. Megztukas neturi būti per trumpas, kad neapnuogintų nugarytės.

Lietingą rudenio dieną pravers neperšlampamas ir nuo vėjo apsaugantis lietpaltis, po kuriuo apvilksite šiltesnį megztinį. Tiks ir žvarbiam rudens orui pritaikytas neperšlampamas kombinezonas.

Kad vaikas neperšaltų, svarbi kojų šiluma. Vaikai lauke laksto ne tik takeliais, bet ir per balas, todėl jų batai turi būti ne tik šilti, bet ir neperšlampami. Reikėtų rinktis su šalčio ir drėgmės nepraleidžiančiu storesniu padu ir, žinoma, geros kokybės, iš natūralių medžiagų.

Vaikščiojančiam mažyliui svarbios neperšlampamos pirštinės, kurios turi būti ilgesnės, kad apsaugotų riešus. Kaip ir kūdikiams, paūgėjusiams mažyliams patogi kepurė – šalmas.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook