Supergalių turintys chameleoniniai akiniai!

Fotochrominiai akinių lęšiaiAr žinojote, kad suaugusieji yra linkę dvigubai dažniau pasirūpinti savo akių sveikata ir jų saugumu nei savo vaikų? Tyrimai rodo, kad net 80 proc. akies pažeidimų dėl besaikio išmaniųjų ekranų naudojimo ir intensyvios akinančios saulės šviesos nutinka nesulaukus 18 metų. Vaikų akys yra itin jautrios aplinkos poveikiui, todėl jas reikia ypatingai saugoti.

Pandemijos laikotarpiu vaikai ir paaugliai praleido daugybę valandų dirbtinio LED apšvietimo aplinkoje su išmaniaisiais ekranais, t.y. jų dėmesys buvo nuolat sutelktas į skaitmeninius įrenginius, skirtus mokymuisi nuotoliniu būdu. Toks nepertraukiamas žiūrėjimas į ekranus iš arti gali būti sulyginamas su sunkumų kilnojimu valandų valandas sporto salėje, t. y. tiek kūno, tiek ir akių raumuo gaudamas didelį krūvį, įsitempia, pavargsta ir galiausiai jį pradeda skaudėti. Ignoruojant per didelius krūvius ir nesilaikant poilsio nuo ekranų režimo, akys pervargsta, pradedama prasčiau matyti, todėl vizitas pas gydytoją oftalmologą ir akinukų nešiojimas tampa neišvengiami.

Pastarąjį dešimtmetį nuolat kalbama apie apsaugą nuo kenksmingos mėlynosios šviesos, tačiau ne kiekvienas žino, kokią įtaką regai daro vis didėjantis akių jautrumas aplinkai. Naujausių tyrimų duomenimis, net 9 iš 10 apklaustųjų skundėsi padidėjusiu akių jautrumu šviesai, viena to priežasčių – besaikis išmaniųjų ekranų naudojimas, sukeliantis skaitmeninę akių įtampą ir sausų akių sindromą. Visi suprantame, kad visiškai atsiriboti nuo skaitmeninio pasaulio tikrai nepavyks, tad vertėtų pasirūpinti tinkama akių apsauga esant bet kokioms aplinkos sąlygoms.

Transitions fotochrominiai akinių lęšiai – puikus sprendimas ne tik mažųjų, bet ir suaugusiųjų akims! Blokuodami ne tik UV spindulius, bet ir mėlynąją šviesą, jie padės akis išsaugoti sveikesnes ir atitolins ateityje pasireikšiančias įvairias akių tinklainės ligas. Taigi šiuo atveju su vieneriais akiniais bus „nušauti net trys zuikiai”! „Fielmann” optikos specialistai pastebi itin spartėjančią tendenciją – vis daugiau mažųjų akinių nešiotojų renkasi būtent chameleoninius akinių lęšius. Kokios to priežastys ir kodėl būtent jie yra būtini sugrįžus į mokymosi įstaigas?

– Didžiąją laiko dalį būnant mokykloje vaikai praleidžia su skaitmeniniais ekranais ar išmaniosiomis lentomis, kurios skleidžia ne tik mėlynąją šviesą, bet ir turi itin daug akis varginančių atspindžių. Transitions akinių lęšiai ne tik turi apsaugą nuo kenksmingos mėlynosios šviesos, bet ir atspindžius šalinančią dangą, kuri padeda išvengti atspindžių sukeliamo akių nuovargio;

– Tyrimai rodo, kad skaitmeninių ekranų skleidžiama šviesa sutrikdo cirkadinį ritmą ir sumažina miego hormono – melatonino – išsiskyrimą, dėl ko vaikams sunku užmigti, atsiranda nuolatinis nuovargis, irzlumas, sunku susikaupti mokykloje, todėl suprastėja mokymosi rezultatai. Dalis mėlynosios šviesos yra reikalinga mūsų akims cirkadinio ritmo palaikymui, tačiau jos perviršis yra kenksmingas – būtent fotochrominiai akinių lęšiai blokuoja per didelį mėlynosios šviesos srautą ir taip jas apsaugo ne tik nuo pažeidimų, bet ir turi tiesioginę įtaką puikiai vaiko savijautai;

– Neretai saulėtuoju sezonu tėvai yra daugiau linkę rūpintis savo akimis įsigydami akinius nuo saulės, tačiau ne kiekvienas juos nuperka ir savo vaikams, motyvuodami tuo, kad vaikai yra linkę juos nuolat laužyti ar pamesti, tad neverta mėtyti pinigų į balą. Tačiau vaikų akis būtina saugoti nuo saulės, kuri, beje, skleidžia ne vien tik kenksmingus UV spindulius, bet ir yra itin didelis mėlynosios šviesos šaltinis lauke! Patalpoje būdami skaidrūs, o lauke reaguodami į UV spindulių intensyvumą, Transitions ne tik tampa saulės akiniais, bet ir blokuoja net iki 95 % saulės skleidžiamos mėlynosios šviesos;

– Chameleoniniai akinių lęšiai puikiai tinkami net ir judriausiems ar aktyviai užsiimantiems sportine veikla vaikams, nes jie yra gaminami iš specialios Airwear medžiagos, kurią NASA naudoja gamindama astronautų šalmų priekinius skydelius! Tai yra itin saugus ir patvarus plastikas, galintis atlaikyti net 150 m/s skriejančios kietos dalelės smūgį, t. y. susidūręs su kliūtimi lęšis įdumba, tačiau nesuskyla į aštrias dalis, galinčias sunkiai sužaloti vaikų akis.

Dažnai įsigyjančių ne pirmą porą akinių su Transitions lęšiais „Fielmann” specialistai pasmalsauja mažųjų akinių nešiotojų, kodėl nori būtent tokių ir ne kitokių? Vienas iš atsakymų – su chameleoniniais akiniais atrodau kietai tarp draugų, visiems smalsu matyti, kaip patalpoje skaidrūs akinių lęšiai išeinant į lauką keičia spalvą, jaučiuosi tarsi turintis supergalių! Kiti pamini, kad turėti vienerius akinius visiems gyvenimo atvejams, yra itin patogu, nes nereikia su savimi turėti keleto porų, kurias dažnai pamiršta, ir akims tenka vargti. Treti, kuriems nereikia akinukų su dioptrijomis, taip pat nori būti tokie patys kieti kaip ir jų draugai, tad ir apie tai Transitions akinių lęšių gamintojai pagalvojo – tokie akiniai galimi ir be dioptrijų – ir dėl stiliaus, ir maksimaliai akių apsaugai.

„Fielmann” rūpi kiekvienas – ir didelis, ir mažas, tad visuomet galite užsukti pasitarti, juk akinių kaip ir batų – privalome turėti ne vieną porą!

Partnerio turinys

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook