Slidinėti į kalnus – su vaikais

Keliaujame su vaikaisĮ slidinėjimo keliones vis dažniau vykstama su vaikais. Dainininkas, prodiuseris ir slidinėjimo instruktorius Lukas Pačkauskas neseniai kalnų trasas išbandė su sūnumi Matu. Jo nuomone, slidinėjimas su vaikais yra puiki investicija į jų ateitį: įgūdžius, pomėgius, vaikas įpranta prie aktyvaus gyvenimo būdo, susiranda draugų.

Slidinėjimas su vaikais dažnai yra tėvų kantrybės išbandymas, tačiau vaiko džiaugsmas visada su kaupu atperka tėvų vargą. Ypač kai į kalnus vaikas vyksta jau trečius ar ketvirtus metus ir jau gali čiuožti kaip lygiavertis partneris – kartu, o įvairios baimės sumažėja iki minimumo“, – pasakojo L. Pačkauskas.

Kas gimsta su slidėmis ant kojų?

L. Pačkauskas pasakoja, jog kai vaikai mokomi stotis ant slidžių nuo mažų dienų, slidinėjimas dažniausiai tampa gražia tradicija: „Tose valstybėse, kuriose kalnų sportas labiau išvystytas nei Lietuvoje, vaikai slidinėti mokosi bendrojo lavinimo mokyklose per kūno kultūros pamokas. Tai populiaru kalnų šalyse – Austrijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje. Dažnai juokauju, jog tų kraštų žmonės – jau tarsi gimę su slidėmis ant kojų“.

Anot slidinėjimo instruktoriaus, kuo anksčiau vaikas susipažįsta su kalnais bei čiuožimu, tuo jam lengviau ateityje – atsiranda vis daugiau pasitikėjimo savimi, o trasos nebeatrodo tokios baisios.

„Vis dėlto jaunesnių nei keturmečiai, kol dar stuburas nėra visiškai susiformavęs, ant slidžių statyti nereikėtų, – perspėjo L. Pačkauskas. – Geriausia pažintį su kalnų sportu pradėti nuo 6-7 metų. Nesame kalnų tauta, slidinėjimas nėra mums kasdienis ir natūralus užsiėmimas“.

Automobiliu ar lėktuvu?

Pasak slidinėjimo entuziastės ir kelionių organizatoriaus „Pro Arte“pardavimų vadovės Skirmantės Vaitkutės, su vaikais geriau skristi lėktuvu nei važiuoti automobiliu. „Slidinėjimas vaikus ir taip išvargina, tad kuo trumpesnė ir patogesnė kelionė, tuo daugiau teiks džiaugsmo kalnai“, – sakė S. Vaitkutė.

„Tikri kalnai, pavyzdžiui, Alpės, yra gana toli nuo Lietuvos, tad automobiliu keliaujantys vaikai jame turės praleisti beveik parą. Net ir pakeliui sustojus nakvynei, vaikas greičiausiai nuvargs, o dar lauks tolimas kelias atgal ir jums daugiau rūpesčių, nes mažąjį keliautoją teks nuolat užimti“, – įspėjo S. Vaitkutė. – Lėktuvu iki populiariausių slidinėjimo kurortų Italijoje ar Austrijoje nuskrisite per 2-3 valandas“.

Kur geriausia su vaikais?

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ duomenimis, slidinėjančių su vaikais nuolat daugėja. Populiariausios kryptys – Austrija ir Italija. Šiose šalyse trasos tvarkingos ir tinkamai prižiūrimos, o darbuotojai – atidūs. Pavyzdžiui, tik susvirduliuokite ir „pagrasinkite“, kad krisite nuo keltuvo ir jis sustos akimirksniu ir prišoks padėti pasišovęs darbuotojas, – pasakojo ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Aukštuolytė. Visi darbuotojai atidūs – nuo slidinėjimo mokančių instruktorių, kurie ir tvarką kalnuose palaiko, iki keltuvų prižiūrėtojų ar nuomos punktų darbuotojų, kurie sureguliuos slides pagal jūsų svorį ar jas paaštrins. Taigi žiemos sporto aistruoliai bus saugūs ir patogiai jausis“.

Pasak kelionių organizatoriaus atstovės, šiemet tarp slidinėjančių su vaikais itin populiarus Italijos Val di Fasa regionas su Kampitelo, Kanazėjaus, Alba, Poca, Vigo di Fasa ir Moena kurortais. Val di Fasa regionas garsėja itin aukšta aptarnavimo kokybe ir technine trasų įranga, taip pat jis patenka į garsųjį „Sela Ronda“ regioną – keltuvai į originaliomis formomis ir spalvomis garsėjančius kalnus kelia iš Kampitelo ir Kanazėjaus kurortų. Val di Fasa kurortų trasos labiausiai tinka pradedantiesiems bei vidutinio pasirengimo slidininkams, tad ir slidinėjantiems su vaikais.

Patogi, šeimoms su vaikais pritaikyta infrastruktūra bei geros slidinėjimo mokyklėlės ir Austrijoje. Įsimintinoms atostogoms su visa šeima rekomenduojamas Cel am Zė (yra tiesiog iš miestelio į kalnus keliantis keltuvas) kurortas. O vietinė Kapruno kurorto slidinėjimo zona ant Maiskogelio kalno praktiškai visa skirta pradedantiesiems ir šeimoms su mažais vaikais – itin plačios trasos puikiai tinka mokytis.

„Austrijoje, Italijoje sniego užtenka, o jei per mažai, slidinėtojų komfortu pasirūpina dirbtinio sniego mašinos“, – sakė I. Aukštuolytė.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook