Žiemą į lauką – nuo pirmųjų savaičių

Net ir mažiausiam vaikui pabūti lauke naudinga bet kuriuo metų laiku. Juk lauke jis kvėpuoja grynu oru, kuriame mažiau virusų ir bakterijų nei prastai vėdinamose patalpose. Grynas oras padeda stiprinti imunitetą, gerina miegą ir apetitą. Tačiau reikėtų žinoti, kada ir kiek laiko žiemą galima vaikštinėti lauke su pačiais mažiausiais – naujagimiais ir kūdikiais.

Pirmoji pažintis su lauku

Pirmą kartą su naujagimiu išeisite į lauką keliaudama namo iš gimdymo namų. Jei kūdikis gimė žiemą, jo pažintis su grynu oru prasidės net ir žvarbiausią dieną. Tiesa, vežamas į namus, paprastai mažylis pabūna lauke trumpai: kol tėvai prieis prie automobilio ir įeis į namus, užtruks vos kelias minutes.

Tuomet neatsižvelgsime į oro temperatūrą: juk bet kokiu oru reikia kažkaip grįžti namo iš ligoninės. Todėl būtina pasirūpinti šiltais drabužiais mažyliui – pagal temperatūrą lauke. Pravartu iš anksto paruošti drabužėlius naujagimiui, kurie tiktų, jei vežant jį namo už lango temperatūra gerokai nukris. Pirmiausia rengiame marškinėliais ir šliaužtinuku, po kuriuo, žinoma, apmautos sauskelnės. Antram sluoksniui tiks šiltas kombinezonas su pirštinėmis ir uždengtomis kojytėmis. Reikės plonos kepurėlės, ant kurios uždėsime kitą – šiltesnę. Taip aprengtą kūdikį paguldykite į šiltą žieminį vokelį. Praktiškas viršutinis drabužis naujagimiui – vokelis-kombinezonas, t. y. vokelis, kurį vėliau galėsite lengvai transformuoti į kombinezoną.

Kiek laiko galima būti lauke?

Sveiką naujagimį, grįžus iš gimdymo namų, gydytojai pataria į lauką išvežti jau kitą dieną. Tačiau žiemą turite atsižvelgti į orą. Kūdikį iki 6 mėnesių galite pavežioti lauke, kai temperatūra ne žemesnė kaip minus 5 laipsniai, nėra itin drėgna, nepučia stiprus vėjas. Bet kai lauke žvarbus vėjas ir drėgna, pasivaikščiojimams tinkama temperatūra yra aukštesnė.

Su 6–12 mėnesių kūdikiu galite eiti į lauką, kai šaltis ne didesnis kaip 10 laipsnių. Tačiau taip pat turite įvertinti drėgmę ir vėjo stiprumą.

Pirmasis išėjimas į lauką gali trukti 5 minutes, kitą dieną galima pabūti 10 min. Atidžiai stebėkite vaiko būklę. Jei viskas gerai, trečią dieną buvimo lauke laiką galite pailginti dar penkiomis minutėmis. O po savaitės lauke praleisti galėsite valandą. Įpratęs prie pasivaikščiojimų kūdikis gali išbūti lauke iki dviejų valandų. Jeigu negalite išeiti į lauką, kūdikį palaikykite ant rankų arba vežimėlyje balkone, terasoje.

Kitaip reikės elgtis, jeigu vaikelis gimė neišnešiotas arba mažo svorio. Tuomet, parsivežę jį namo, į lauką galėsite išeiti tik po kelių savaičių, kai mažylis sustiprės.

Žieminiai kūdikio drabužėliai

Kūdikį renkite keliais sluoksniais. Pirmam jų tinka medvilninis arba vilnonis siaustinukas, po to aprengiate šliaužtinuką, o esant šaltesniam orui dar reikės megztinio. Viršutiniam sluoksniui tinka vėjui atsparus kombinezonas su pirštinėmis, būtina šilta kepurėlė, galite pasiimti ir antklodę. Svarbu, kad nebūtų šaltas vežimėlio lopšio dugnas, todėl jį uždenkite čiužinuku arba vilnone antklodėle.

Stebėkite, ar kūdikiui lauke ne per šalta ir ne per karšta. Kai mažyliui šalta, oda išbąla, pamėlynuoja, sukaitęs jis išrausta. Palieskite odelę už vaiko apykaklės, kad patikrintumėte, ar ji nesuprakaitavusi.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook