Apyvarpės problemos

Apyvarpė – tai oda, dengianti varpos galvutę. Suaugusio vyro apyvarpės oda taip atsismaukia, kad atidengia visą varpos galvutę.

Apipjaustymas – chirurginis apyvarpės pašalinimas. Nors šios procedūros dėka išsprendžiamos kai kurios problemos, sveikatai ir higienai ji neturi jokios įtakos. Dažnai ji atliekama religiniais arba kultiniais sumetimais.

Naujagimių apyvarpė būna sulipusi su galvute. Tai netrukdo kūdikiui šlapintis, nes šlaplės anga neuždengta. Apyvarpė nuo galvutės dažniausiai atsismaukia pirmaisiais gyvenimo metais. Tačiau kartais  apyvarpė pilnai neatsismaukia. Jokiu būdu negalima panaudojant jėgą stengtis atitraukti apyvarpę, tai gali sukelti pažeidimus. Vaikui augant apyvarpė atsismaukia vis daugiau. Dalinių sąaugų būna 40 proc. 7-8 metų berniukams ir kai kuriems paaugliams. Paprastai tai netrukdo šlapintis ir pradėjus berniukui bręsti sąaugos pamažu išnyksta.

Berniukų apyvarpė būna įvairaus ilgio ir pločio. Vienų ji trumpa ir plati, ne visai dengia galvutę. Kitų – nutįsusi, o jos anga siaura ir sunkiai atsismaukia.

Jau pirmaisiais gyvenimo metais galima pabandyti švelniai, nenaudojant jėgos atitraukti kūdikio apyvarpę. Jei neatsimaukia, reiškia dar išlikusi fiziologinė fimozė.

Fimozė

Jeigu apyvarpė taip glaudžiai prigludusi prie varpos galvutės, kad atsidengus lieka atvira tik nedidelė skylutė, berniukui – pirminė  fimozė. Tokiam vaikui šlapinantis apyvarpė išsipučia, o šlapimas teka  plonyte srovele. Būtinai kreipkitės į gydytoją. Fimozė gali būti gydoma chirurginiu būdu: dažniausiai daromos šoninės apyvarpės žiedo įpjovos, paplatinančios apyvarpės angą.

Balanopostitas

Apyvarpės skausmas – dažnas negalavimas. Visa apyvarpė gali parausti, gali pasirodyti baltų arba gelsvų išskyrų. Tai balanopostitas – apyvarpės ir varpos galvutės infekcija.  Šiuo uždegimu sergančiam vaikui sunku šlapintis ir dalis šlapimo lieka pūslėje. Dėl kartotinio apyvarpės uždegimo gali atsirasti antrinė fimozė.

Ką daryti esant uždegimui?

Gali padėti nuolatinis plovimas vandeniu be muilo ar kitų prausiklių. Jeigu higiena nepadeda, reikia kreiptis į gydytoją. Jis gali pasiūlyti antibiotikų tepalą arba sirupą. Taip pat reikia kreiptis į gydytoją, jeigu balanopostitas kartojasi.

Apyvarpę gali skaudėti ir nesant paraudimui ir išskyroms. Tai silpnos infekcijos požymis. Negalavimas paprastai praeina negydomas.

Rimtesnė problema – skausmas šlapinantis. Dažniausiai tai būna infekcijos pasekmė, bet reikia pasikonsultuoti su gydytoju, nes tai gali būti ir šlapimo takų infekcijos požymis. (Šlapimo takų infekcijos).

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook