Didžiausias iššūkis auginant pametinukus

Vos pusantrų sūnelį auginantiems Karolinai Zubei  ir jos vyrui Tomui gerokai prisidėjo tėvystės džiaugsmų ir rūpesčių gimus dar ir dvynukams. Tačiau prie aktyvaus gyvenimo ritmo įpratę treneriai dienotvarkę susidėliojo taip, kad vaikų auginimas nesustabdė Karolinos veiklos ir neapvertė šeimos gyvenimo aukštyn kojom. Trys augantys vyrai: vyresnėlis pusšeštų Aronas ir birželį sulaukę jau ketverių metų broliukai Herkus ir Tauras Karolinai nėra našta.

Susilaukus trijų sūnelių, greičiausiai teko pakeisti įprastinį gyvenimo ritmą, kažkiek apriboti darbus?

Susilaukus vaikų iš esmės per daug niekas nepasikeitė. Vaikų nepaliekam niekam, visada laviruojame su vyru patys, labai retai paprašau savo mamos pabūti su jais, kai norime kažkur išeiti kartu su vyru. 

Gal sūneliai jau lanko darželį? Kaip ten sekasi?

Kadangi buvome nusprendę, kad mažiausiai iki trejų vaikai privalo būti su tėveliais, į darželį leidome tik šiemet ir tai jų pačių prašymu. Vaikai pradėjo eiti į darželį jau pakankamai dideli ir sąmoningi, taigi mūsų adaptacija buvo labai lengva. Sūneliai labai noriai ten eina, jie lanko lauko darželį, todėl labai daug nemonotoniškos veiklos gryname ore: žygiai, tyrinėjimai, miškas – tai labai jiems patinka.

Esate ne tik trenerė, kas paskatino įgyti dar vieną profesiją – vizažistės? Atrodo, šią veiklą pradėjote susilaukusi pirmagimio. Kaip suderinate abu darbus, galbūt vienas iš jų hobis?

Vizažistės specialybė atsirado visai netikėtai ir nelauktai. Tai buvo seniai, dar prieš susipažįstant su vyru. Tada kaip gretutines studijas prie sporto bakalauro pasirinkau kosmetologiją. Tiesiog visai dėl savęs. Na, ir atsitiko taip, kad kažkaip užkabino tas vizažas, ir visai netyčia, mokytojų skatinama, pradėjau dirbti. Treniruotės yra pagrindinė mano veikla, makiažus daugiau darau vasarą, taip ir derinu, manevruoju. Makiažų nukelti kitai dienai negaliu, tad tenka atidėti treniruotes, jei jos susidubliuoja.

Dirbate viename sporto klube su vyru, kaip abu suderinate vaikelių priežiūrą su darbais? Koks jūsų šeimos laisvalaikis?

Kol vaikai nelankė darželio, vyras dirbdavo iki pietų, grįždavo, tada aš važiuodavau dirbti. Taip ir susiderindavome. Dabar dirbame kartu, kol vaikai darželyje. Laisvalaikį visada leidžiame su vaikais, ar tai būtų namai, kiemas, ar važiuotume į gamtą, į žaidimų kambarius. Dažniausiai viskas būna orientuota į vaikus, visų pasirenkamų vietų akcentas būna vaikai.

Ar dažnai vyras išleidžia atitrūkti nuo namų darbų, kad galėtumėte skirti laiko sau?

Mūsų su vyru namų rutina yra bendra: tiek aš, tiek jis darome visus darbus, tokius kaip maisto gaminimas sau ir vaikams, rūbų skalbimas ir pan. Kada mums to reikia, visada išleidžiame vienas kitą, bet šiaip daugiausia laiko praleidžiame visi kartu.

Sakoma, kad dvynukai – ne tik dvigubas džiaugsmas, bet ir dvigubas darbas. Kaip sekasi susitvarkyti – juk ir pirmasis dar ne daug didesnis?

Na, mes dažnai sulaukiame užuojautos iš praeivių gatvėje ir visiškai to nesuprantame. Kai tu planuoji vaikus, žinai, dėl ko tai darai, kokią turi viziją, kaip juos auklėsi, kokį modelį rinksiesi ir pan. Kadangi mes visada laikomės disciplinos, režimo ir taikomės prie vaikų dienotvarkės, tai kaip ir viskas labai paprasta. Aš tik kartais juokiuosi, kad trynukus auginti lengviau negu pametinukus, nes poreikiai tokie pat, o čia jau vienas gudresnis, stipresnis, apsukresnis. Taigi šiuo metu turbūt didžiausias mūsų iššūkis yra jų tarpusavio bendravimas, muštynės, pasierzinimai. Visa kita nuo pat pirmojo vaiko gimimo mums atrodo labai lengva ir paprasta. Svarbiausia suprasti vaiko poreikius, o visa kita susidėlioja savaime.

Ar sportavote nėštumo metu? Kaip Jums sekėsi atgauti kūno formas po gimdymų? Ir ką galėtumėte patarti kitoms moterims?

Nėštumo metu sportavau, pati vedžiau nėščiųjų pilateso užsiėmimus. Bet tas sportas nebuvo labai intensyvus. Nėštumo metu priaugau tik 9 kilogramus, o tos formos kažkaip grįžo savaime. Žinoma, visada yra ką norisi patobulinti. Kadangi tos patirties, kai intensyviai auga svoris nelabai turiu, galėčiau patarti tiesiog kaip specialistė: nėštumas nėra liga ar kažkokia atsipalaidavimo būsena. Jei moteris yra linkusi pilnėti, tai sveika ir visavertė mityba nėštumo metu ir po jo turėtų būti svarbiausia kiekvienos nėštukės galvoje. Stebuklų nebūna: arba laikaisi disciplinos ir esi sąmoninga, arba nesilaikai ir turi pasekmes.

Kokių norų vedamos dažniausiai moterys ateina į jūsų treniruotes – gražių formų, numesti svorio?

Norų yra įvairių: ir sustiprėti, ir numesti svorio, ateina ir dėl įvairių skausmų, kūno disbalanso. Žinoma, visos mes norime gražių kūno linijų, skirtumas tik tas, kad vienos investuoja į tai laikydamosi disciplinos, pastovumo, o kitos – ne. Ir visos mes turime tiek, kiek dirbame su savimi!

Kalbėjosi Neringa Grabauskienė

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook