5 mitybos pokyčiai figūrai

Išbandykime šiuos nesunkius sveiko maisto technologės Ramintos Bogušienės siūlomus žingsnius, padedančius išsaugoti normalų kūno svorį.

  1. Vietoj rafinuotų miltų kepinių – visagrūdžiai produktai

Miltiniai gaminiai neturi būti kasdienis produktas. Geriausia rinktis kruopas, dribsnius, iš kurių galima pasigaminti košes, apkepus ir pan. Vietoj rafinuotų baltų miltų bandelių, batonų, blynelių, pyragėlių, baltos duonos ir t.t. rinkitės visagrūdžius produktus be mielių, su mažiau cukraus, druskos ir sočiųjų riebalų. Visagrūdžiuose produktuose daugiau skaidulinių medžiagų, vitaminų, jie ilgiau suteikia sotumo jausmą.

  1. Vietoj saldintų gėrimų – vanduo ar arbata

Blogis yra ne cukrus, o jo perteklius. Net nepajuntame, kaip „išgeriame“ visą tortą. Cukraus perteklius organizme virsta sočiaisiais riebalais, kurie žaloja sveikatą ir augina papildomus kilogramus. Nieko gero ir gėrimai be cukraus, be kalorijų, bet su sintetiniais saldikliais. Tyrimai patvirtina, kad tokie produktai skatina persivalgymą, taigi – ir svorio augimą. Kai kurie sintetiniai saldikliai turi kancerogeninių savybių. Jei vartojame daug produktų su saldikliais, nesunkiai net kelis kartus viršijame leistiną jų kiekį. Tad vietoj saldintų gėrimų rinkitės vandenį ir nesaldintą arbatą.

  1. Bulvės neturi būti pagrindinės daržovės

Jei bulves valgote kasdien ir be kitų daržovių, o mėgstamiausi patiekalai cepelinai, bulvių plokštainis ir žemaičių blynai, nesistebėkite papildomais kilogramais, sunkumo jausmu, mieguistumu, sutrikusiu virškinimu. Bulves virkite, bet ne skrudinkite ar gruzdinkite. Netinka ir bulvių košė, ji greičiau pasisavinama ir sotumo suteikia trumpam. Bulves visada valgykite su kitomis daržovėmis, ir su baltyminiu maistu (mėsa ar žuvimi) ne dažniau kaip 2–3 kartus per savaitę. Trintų bulvių patiekaluose dalį šių daržovių keiskite kitomis: cukinijomis, moliūgais, pastarnokais, salierais, morkomis.

  1. Pirktinius padažus keiskite naminiais

Pirktiniai padažai yra visiškai bevertis, tuščių kalorijų pagardas. Be to, juose daug cukraus, riebalų, o tai beregint virsta papildomais kilogramais. O kur dar krakmolas, skonio stiprikliai, dažikliai… Padažą galite pasigaminti patys – iš naminių pomidorų, avokadų, graikiško jogurto, nerafinuoto ypač tyro alyvuogių aliejaus, citrinų sulčių, įvairių šviežių ar džiovintų žolelių – čiobrelių, rozmarinų, bazilikų, petražolių, krapų… Jis bus ne tik skanesnis, bet ir sveikesnis, o svarbiausia – žinosite, ką valgote.  

  1. Nepasikliaukite dietiniais baltyminiais produktais

Baltymai yra pagrindinė statybinė organizmo medžiaga, raumenų maistas. Tačiau naivu tikėtis, kad batonėlis, užpilama sriuba ar iki molekulių sutrintas kokteilis padės išsaugoti sveikatą ir liekną kūną. Visų pirma, tokiuose „liekninamuosiuose“ produktuose daug cukraus. Jeigu batonėlyje jo yra 27 g/100 g, suvalgę vos vieną, galite viršyti visą pridėtinio cukraus dienos normą. Druskos saldžiame produkte yra daugiau nei 1 g/100 g. Negana to, pridedama tiek kvapiųjų medžiagų, dažiklių, konservantų, kad beveik visa sudėtis atrodo kaip cheminių elementų lentelė! Sriubose puikuojasi ir garsusis maisto priedas E 621, kuris mažina saiko jausmą ir skatina persivalgyti. Geriau rinkitės natūralią mėsą, žuvį, kiaušinius.

 Pagal sveiko maisto technologės Ramintos Bogušienės parengtą medžiagą

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook