Du kartus vaiko priežiūros atostogose buvęs Tomas sako, kad vaikai nėra našta

Naujos pramogos Lietuvoje – golfo takelių – sukūrimas ne vienintelis Tomo Žemgulio iššūkis. Jis yra vienas iš tų drąsių tėčių, išėjusių vaiko priežiūros atostogų ir išleidusių žmoną į darbą. Tėčio prižiūrimos augo dvi dukrelės – dabar šešerių Urtė ir trejų Eva. Taip buvo geriausia jų šeimai ir neverta kreipti dėmesio į dar populiarų stereotipą, kad vaikus auginti turi moteris. Tomas drauge su kitais tėčiais yra puikus pavyzdys, kad vaiko priežiūros atostogose gali sėkmingai būti ir vyrai.

Anksčiau Tomas dirbo įvairiose verslo srityse, buvo krašto apsaugos savanoris, septynerius metus tarnavo Karinėse jūrų pajėgose, o palikti karinę tarnybą ir pradėti savo verslą ryžosi prižiūrėdamas antrą dukrelę. Tad dabar, kai abi mergaitės lanko darželį, Tomas sėkmingai vysto nuosavą verslą.

Ar lengvai ryžotės išeiti iš darbo ir auginti dukreles?

Tai buvo mūsų su žmona sprendimas: vaiko priežiūros atostogų buvo palankiau išeiti man, nes žmona turi nuosavą verslą, atnešantį šeimai geras pajamas. Visgi iš kariuomenės išėjau su skaudančia širdimi, bet iškėlęs galvą, o vaikus ėjau auginti su džiaugsmu – kas gali būti maloniau gyvenime negu auginti savo dukreles.

Kas labiausiai dėl to palaikė ir ar daug buvo priešingų nuomonių?

Nesuprantu, kodėl kai kurie žmonės mano, jog vaikų auginimas yra moters pareiga. Mane palaikė kariuomenės kolegos ir net viršininkai, sakė, kad esu pavyzdys šeimoms, kokie turi būti tėvai. Dauguma pažįstamų taip pat gyrė tokį mano pasirinkimą.

Buvo ir neigiamų vertinimų, pavyzdžiui, kad „kaip boba, sėdžiu namie su vaikais“. Bet į tokį pasenusį požiūrį nekreipiu dėmesio.

Kokios buvo pirmosios savaitės su pirmagime namuose, ar nesinorėjo verčiau grįžti į darbą?

Na, su pirmąja dukrele buvo sunkiau, bet, kaip ir minėjau, vaikai negali būti našta, tai yra mūsų džiaugsmas, o su antrąja sekėsi kur kas lengviau. Svarbiausia yra tėvams gyventi pagal vaikų režimą, pavyzdžiui, miegoti tuo metu, kai miega vaikai, tada nepavargsim ir auginimas nesukels nepatogumų ir sunkumų. Padeda tiksliai sudaryta dienotvarkė: valgymai, ėjimas į lauką, pietų miegas.

Auginant vaikus, namuose begalės darbų nuo maisto gaminimo iki priežiūros ir užsiėmimų su mažaisiais, kaip sekėsi susitvarkyti su jais?

Labai puikiai! Žmona dėl mūsų labai stengėsi: nors intensyviai dirbo darbovietėje, bet prieš išvažiuodama ryte dar spėdavo mums paruošti valgį, o ko nesuspėdavo, padarydavau aš. Mes su dukromis esame labai dėkingi mamai ir žmonai: ji man pagimdė dvi nuostabias dukras, o dukroms yra nuostabi mama. Sutarti su dukromis man sekėsi neįtikėtinai puikiai – labai geros mūsų dukrelės. Man vaikai nebuvo kliūtis ir tikrai dirbau visus darbus, kurių netrūksta nuosavame name ir jo teritorijoje, tvarkydavausi tada, kai dukra miegodavo. Jeigu reikėdavo važiuoti į miestą, parduotuvę, pasiimdavau ir mažylę kartu.

Gal sugalvojote kokių įdomių veiklų dukrelėms?

Stengiausi su dukromis daug užsiimti įvairaus pobūdžio darbais. Net ir dabar, kai dukrelės paūgėjo, dirbti namo kieme visada einame kartu su jomis. Noriu, kad mergaitės matytų, kaip reikia atlikti vieną ar kitą darbą. Skiname, rauname, žaidžiame – visą laiką veikiame kartu.

Ką mano dukrelės apie tai, kad su jomis namuose ne mama, o tėtis?

Dukros labai myli mamą, bet joms be galo gera leisti laiką su manim, nes žino, kad aš joms leisiu daugiau nei mama.

Augindamas dukreles ir sumanėte verslą – iki šiol nematytų nedidelių modulinių golfo takelių gamybą. Kaip kilo ši idėja?

Sumanymas pradėti gaminti golfo takelius brendo ilgai. Dirbdamas pardavimų srityje, atlikdamas karinę tarnybą, vis pagalvodavau, jog trūksta kažkokio užsiėmimo, kuris praskaidrintų mintis, būtų naudingas kolegoms, gerintų jų ir vadovų tarpusavio santykius. Ir štai vieną kartą draugai padovanojo miniatiūrinį golfo takelį su maža lazdele ir kamuoliuku. Ši dovanėlė ir buvo postūmis veikti.

Ėmiau braižyti, pjaustyti metalą, dairytis kiliminės dangos, tik suvirinimo darbus teko patikėti kitiems. Didelė paskata kurti golfo takelį buvo ta, kad tiesiog nebenorėjau grįžti į samdomas pareigas, be to, turėjau ilgai brandintą idėją, kurią rūpėjo įgyvendinti, ir mintys apie tai, vis nedavusios ramybės, pastūmėjo mane judėti pirmyn.

Ar lengvai prasiskynė kelią ši Lietuvoje nauja pramoga?

Susidomėjimas labai didelis, dabar jau derinu verslui skirtų golfo takelių tiekimą į skandinavų šalis.

Manau, kad golfas puikai padeda užmegzti socialinius ryšius, gerus santykius su būsimu ar esamu verslo partneriu ir tiesiog atsipalaiduoti darbo metu, taip pat tokie golfo takeliai yra įdomi fizinio krūvio forma. Tikiu, jog ši pramoga paįvairins sveikatinimo įstaigų, viešbučių, laisvalaikio centrų paslaugas.  

Golfas lavina mąstymą, koordinaciją, stiprina komandinius įgūdžius. Šis žaidimas įdomus ir vaikams. Tokį golfo takelį galima sumontuoti name – pramogai ir fiziniam aktyvumui. Mažiausią golfo takelį galima įsirengti net nedidelėje erdvėje, iš atskirų detalių jį galima išdėlioti įvairių formų.

Ar savo namuose įsirengėte golfo takelį? Tikriausiai ir pats žaidžiate golfą, gal šį žaidimą mėgsta visa šeima?

Pažaidžiame ir namuose, pats nesu profesionalus golfo žaidėjas, bet manau, kad nuo pavasario tikrai startuosiu kaip pradedantysis ir gilinsiu savo žinias dar daugiau.

Dabar, kai dukrelės paūgėjo, ko gero, darbą namuose derinate su tolimesne jų priežiūra?

Taip, visada ir vežu į darželį, ir parsivežu namo. Man smagu, kai jos manęs laukia darželyje, atėjus apkabina, kai jauti savo vaikų šilumą ir meilę. Vaikai mūsų šeimai nėra našta.

Kalbėjosi Neringa Grabauskienė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook