Gydytoja: ištikus saulės smūgiui – nedelskite!

Saulės smūgio požymiaiNeįprastai karštos dienos vis dažniau kelia nerimą. Vyresniems žmonėms, mažiems vaikams ar tiems, kurie lauke praleidžia kone visą darbo dieną, dėl netinkamo elgesio per karščius gresia saulės arba kitaip vadinamas – šilumos smūgis.

Kokių priemonių reikėtų imtis ištikus saulės smūgiui ir kaip apsisaugoti nuo jo pataria Medicinos diagnostikos ir gydymo centro vidaus ligų gydytoja, endokrinologė Irena Degutienė.

Ką daryti norint išvengti šilumos smūgio?
– Pirmiausia venkite saulės, ypač nuo 11 iki 15 val., kuomet ji aktyviausia. Vartokite pakankamai skysčių. Jauni žmonės, kurių inkstai veikia gerai, per dieną turėtų išgerti apie 3 litrus skysčių. Pasirūpinkite tinkama apranga: dėvėkite natūralaus pluošto drabužius, nešiokite galvos apdangalus.

– Kokie saulės smūgio simptomai?
– Galvos skausmas, pykinimas, silpnumas, padažnėjęs kvėpavimas bei pulsas, veido paraudimas, pakilusi kūno temperatūra, sutrikusi koordinacija, mirgėjimas akyse – tai dažniausiai pasitaikantys saulės smūgio požymiai.

Kam saulės smūgis pavojingiausias?
– Atidesni tūrėtų būti vyresni žmonės, nes jų kraujagyslių sienelės yra standesnės, labiau užkalkėjusios, todėl organizmas sunkiau atiduoda šilumą ir atvėsta. Labiau rizikuoja maži vaikai, nėščios moterys, turintieji viršsvorio ir tie, kurie visą dieną karštymečiu būna lauke, užsiima aktyvia fizine veikla.

– Kaip elgtis ištikus saulės smūgiui?
– Pirmiausia, jeigu tai įmanoma, pasitraukti į vėsią vietą ir bandyti atvėsti. Galima dėti šaltus kompresus, apsivynioti drėgna paklode, išgerti vėsaus vandens. Rekomenduočiau stebėti kūno temperatūrą. Jei jaučiate, kad savijauta negerėja ar blogėja – važiuokite į artimiausią gydymo įstaigą.
Perkaitusiems asmenims negalima šokti į vandenį ir taip bandyti atvėsti – organizmas patirs šoką.

Kuo rizikuojame nepaisydami saulės smūgio sukeltų simptomų?
– Jus gali ištikti insultas ar infarktas.
Tad jei karštą dieną pasijutote blogai ir būklė tik sunkėja, nedelskite ir kreipkitės į medikus.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook