Į kelionę – su kūdikiu

Vaiko gimimas pakeičia įprastinį šeimos gyvenimą – tėvams tenka atsisakyti kai kurių pomėgių, o, artėjant atostogų sezonui, ramybės neduoda dilema – važiuoti į kelionę su kūdikiu, ar likti namuose. Bijantys leistis į kelionę su vaiku iki vienerių metų abejoja dėl jo saugumo arba, kad tokios atostogos bus malonios. Bet daugumai jaunų šeimų kūdikis netrukdo geram ir įdomiam poilsiui. Atostogos – puikus metas pabūti visai šeimai drauge, atsipalaidavus nuo darbų ir namų rūpesčių. Svarbiausia tėvams pasirengti būsimai kelionei, atsižvelgiant į mažojo keliautojo poreikius.

Ar kelionė su kūdikiu tokia jau sudėtinga?

Pradėti keliauti drauge su kūdikiu drąsiai galima, kai jam sukanka trys mėnesiai. Per pirmuosius keletą gyvenimo mėnesių mažylis prisitaikė prie aplinkos, geriau miega naktimis, jau nusistovėjusi tam tikra dienotvarkė. Mama per šį laiką spėjo apsiprasti su naujais rūpesčiais.

Kūdikiai lengvai pakelia netolimas keliones, todėl suaugusiesiems kelia daug mažiau problemų nei vyresni vaikai. Jeigu išlieka įprastinė dienotvarkė ir nepakinta maistas, kūdikiui nesunku prisitaikyti prie naujos vietos. Be to, jie daug laiko miega, taigi, tėvams lieka visiškai laisvų valandų savo pomėgiams. Keliauti su pačiais mažiausiais lengviau, nes jų neužsupa transporto priemonėje ir dėl to kelionėje jie nevemia. Be to, žindomo kūdikio maitinimo problema yra išspręsta savaime.

Mamos pienas kelionėje ir maistas, ir vaistas

Kūdikio žindymas padės sumažinti stresą dėl pokyčių. Be to, mamos piene yra daug antivirusinių ir antibakterinių komponentų, kurie apsaugos mažylį nuo dažnai kelionėje pasitaikančių žarnyno infekcijų.

Kad kūdikiui nesutriktų virškinimas arba neapniktų alergija, mamai derėtų valgyti įprastinius maisto produktus. Verčiau atsisakyti specifinių vietinės virtuvės patiekalų ir egzotinių vaisių.

Kur geriausia važiuoti?

Laipiojimą kalnais ar plaukiojimą srauniomis upėmis su kūdikiu ant rankų vargu ar rinksitės. Kelionė neturėtų trukti ilgai – 2–3 valandas kūdikis tikrai nesunkiai ištvers. Patariama rinktis šalis, kurių klimatas labai nesiskiria nuo įprastinio. Svarbu, kad būtų prieinama kvalifikuota medicininė pagalba.

Jei pagrindinis kelionės tikslas yra ekskursijos ir muziejų lankymas, pageidautina, kad visi įdomūs objektai nebūtų labai toli nuo gyvenamosios vietos.

Ilsėtis su kūdikiu geriausia šiltuoju sezonu, bet venkite didelės kaitros. Geriausia planuoti kelionę vasaros pradžioje ar ankstyvą rudenį.

Kokiu transportu keliauti?

Patogiausia keliauti su kūdikiu traukiniu, asmeniniu automobiliu ar lėktuvu. Autobuse tėvams bus sunkiau pamaitinti mažylį ar pakeisti sauskelnes.

Jei ketinate važiuoti traukiniu, verčiau nusipirkite visą kupė: kad svetimi žmonės netrikdytų ar neišgąsdintų mažylio, o mama galėtų saugiai ir ramiai maitinti krūtimi. Traukinyje bet kuriuo metu galima prigulti, pavaikštinėti su kūdikiu. Vagonuose yra kūdikių vystymo stalai.

Skrendant lėktuvu, visą laiką mama ar tėtis turės laikyti vaiką ant rankų. Žinoma, galima įsitaisyti ir patogiau – nusipirkti papildomą sėdimą vietą ir į lėktuvo saloną pasiimti automobilinę kėdutę. Lėktuvo salono galinėje dalyje yra kūdikių vystymo stalas (gerai būtų jį užtiesti vienkartiniu vystyklu).

Pakilimo ir nusileidimo metu kūdikis gali pradėti verkti dėl užgultų ausų. Šią problemą išspręsti paprasta: pakanka duoti jam krūtį, buteliuką su čiulptuku arba žinduką. Čiulpimas ir rijimas padės pašalinti arba susilpninti nemalonų jausmą ausytėse.

Labiausiai nepriklausoma kelionė privačiame automobilyje. Į saloną galėsite pasiimti visus kūdikiui reikalingus daiktus. Bet kuriuo metu sustosite jį pamaitinti ar perrengti. Pasirūpinkite, kad karštą vasaros dieną vaikas automobilyje neperkaistų. Atsargiai naudokite kondicionierių, nes galima ir peršalti. Kad automobilio salonas neįkaistų ir saulė nespigintų mažyliui į akis, prie langų pritvirtinkite apsaugas.

Kraunamės lagaminą

Kūdikio daiktus sudėkite į atskirą lagaminą ir greitai bei lengvai rasite prireikusį drabužėlį, žaisliuką ar kitką.

Vaiko drabužius parinkite pagal poilsio vietos klimato sąlygas. Net jei keliaujate prie jūros, vaikiškiems daiktams skirtame lagaminėlyje turi būti šiltesnių drabužių, kuriuos vilkėdamas kūdikis patogiai jausis esant prastesniam orui.

Verta pasiimti nešioklę. Tėveliams bus lengviau vaikščioti ir laukti eilėje oro uoste, taip pat patogu kurorte. Ramiau bus ir prie mamos ar tėčio prisiglaudusiam kūdikiui. Sėdinčiam mažyliui pravers sportinis vežimėlis.

Kad lagaminas nebūtų pernelyg sunkus, tėvai turėtų pasiimti tik būtinus daiktus. Neverta apsikrauti daugybe žaislų, taip pat – sauskelnių, kurių galėsite nusipirkti ir poilsio vietoje. Bet jeigu abejojate, kad ten bus tokių, kurias naudojate, teks pasiimti visam poilsio laikui.

Primaitinamam ar maitinamam pieno mišiniais mažyliui į kelionę verta pasiimti jo įprastinio maisto, nes kitoje šalyje galite tokio nerasti. Jei ketinate skristi lėktuvu, kūdikių maisto stiklainiukus reikia gerai supakuoti, kad jie nesudužtų. Kiekvieną maisto indą apvyniokite polietileno plėvele, tada įdėkite į maisto konteinerį ir likusias tuščias ertmes užpildykite plėvele su oro burbuliukais arba vienkartinėmis servetėlėmis. Konteinerį su kūdikių maistu sandariai uždarykite dangteliu ir įdėję į lagaminą iš visų pusių apkamšykite drabužiais.

Į lėktuvo saloną pasiimkite keletą vienkartinių sauskelnių, vystyklų, drėgnų ir sausų servetėlių, porą mėgstamų kūdikio žaislų, papildomų drabužių ne tik vaikui, bet ir sau, antklodėlę, maisto, buteliuką vandens.

Pasirūpiname saugumu

Prieš kelionę svarbu pasirūpinti ir vaistinėle. Šeimos atostogų rinkinyje turėtų būti apsaugos nuo saulės ir nudegimų priemonių, dezinfekuojamasis skystis, nuo vabzdžių įkandimo saugantis preparatas, medvilnės tamponų, tvarsčių ir pleistrų. Nepamirškite termometro ir vaistų nuo temperatūros. Taip pat – vaistų, kurių duodate kūdikiui nuo įvairių negalavimų.

Kūdikiui iki šešių mėnesių negalima būti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Eidami į paplūdimį pasiimkite saulės skėtį arba įsikurkite pavėsyje. Į paplūdimį kūdikį geriausia vestis iki 11 ir nuo 16 valandos, kai saulė mažiau aktyvi. Mažylį aprenkite lengvais šviesiais drabužėliais ilgomis rankovėmis, kepurė turėtų nuo saulės apsaugoti ir veiduką, todėl rinkitės su snapeliu arba su plačiais bryliais.

Parengė Undinė Gilė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook