Nusidegino

Vaikas nusideginoNusideginus vaikui, reikia ypatingai susirūpinti, nes atrodytų nedidelis nudegimas gali virsti rimta problema. Nudegimai pavojingi dar ir tuo, kad jie sukelia organizmo dehidrataciją. Vaikų odos plotas palyginti su saugusiaisiais daug mažesnis. Todėl per pažeistus odos plotus vaikas netenka daug daugiau vandens. Skysčių vaiko organizme taip pat mažiau.

Bet kokį vaiko nudegimą, apimantį daugiau kaip 10 procentų odos ploto, reikia gydyti ligoninėje, gali prireikti ir lašelinės.

10 procentų odos plotas yra maždaug kaip visos rankos oda arba didesnės kojos dalies. Vaiko delno oda sudaro maždaug 1 proc. visos jo odos.

Mažesnių odos plotų nudegimus gali taip pat prireikti gydyti ligoninėje – dėl infekcijų ir randų rizikos.

Dažnai pasitaiko nudegimai karštu skysčiu. Vaikas gali nusiplikyti karštu gėrimu, jis gali nusideginti išsipylusiu arbatinuko ar puodo verdančiu vandeniu.

Pirmoji pagalba

Nudegusios vietos šaldomos 8–23 laipsnių temperatūros vandeniu tol, kol nebeskauda. Vanduo turi būti švarus. Vandenį galima pilti ant nudegusios vietos arba įmerkti ją, galima dėti šalto vandens kompresus. Nudegus daugiau kaip 15 proc. kūno, kompreso dėti negalima, o nudegus kūdikiui, šaldyti reikia ne ilgiau kaip 5 minutes. Tvarstant nereikia naudoti antiseptinių tirpalų. Skausmą galima malšinti paracetamoliu.

Esant cheminiam nudegimui, pažeista vieta 15–30 minučių plaunama tekančiu vandeniu, o kietos dalys švelniai nuimamos medžiagos skiaute. Reikia nurengti užterštus drabužius.

Suteikus pirmąją pagalbą, ligoniuką reikia vežti pas gydytoją, o jeigu nudegė didelis kūno plotas –kviesti greitąją pagalbą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook