Kaimiško maisto skonis, atvedęs į „Gilės kromelį“

Mama Jurgita Žukauskienė su vaikaisPrieš septyniolika metų vieną gražų pavasarį susitikę aukštaitis Nerijus ir dzūkė Jurgita augina du vaikučius – Saulytė Martyna baigė pirmąją klasę, o Kristupas šį rudenį jau keliaus į ikimokyklinukų grupę darželyje. Žukauskai dalinasi ne tik bendrais namų rūpesčiais ir džiaugsmais, bet ir dirba drauge pasakiškai pavadintoje elektroninėje parduotuvėje „Gilės kromelis“, kuri yra abiejų kūrybos rezultatas. Nors biuras namuose, todėl neišvengiamai susipina darbiniai ir šeimos santykiai, Jurgita sako, kad jau išmoko ilsėtis po darbo: „Labai pagelbėja vaikai, jie sudėlioja, ką veiksime po darbo – stalo žaidimai, dviračiai, išvykos į parką, prie ežero…“

Verslas – gimęs iš bendro pomėgio

Prekyba Jurgitai ir Nerijui nebuvo visiškai svetima sritis, mat pirmoji Nerijaus profesija – barmeno, mechanikos specialybę įgijusi Jurgita taip pat kurį laiką dirbo aptarnavimo srityje. Pasirinkti prekybą maistu paskatino bendras pomėgis – kaimiškas maistas. Iš pradžių buvo nedidelė parduotuvėlė, kurią atidarė drauge su partneriais, o vėliau negalėjo atsispirti idėjai sukurti nuosavą elektroninį verslą, kurio pradžia sutapo su sūnaus gimtadieniu. Jurgita sako, kad noras buvo didesnis už visas baimes, o iniciatoriumi tapo verslo vadybą baigęs Nerijus, tai kaipgi vyro nepalaikysi! Darbo patirties parduotuvėje jau abu turėjo, taigi žinojo, nuo ko pradėti, bet labiausiai viliojo naujas – internetinis prekybos būdas.

Anksčiau dirbusi banke, po vaiko auginimo atostogų Jurgita atgal nebegrįžo, o kad ir ji galėtų profesionaliai prisidėti prie bendrų darbų, šiuo metu studijuoja ekonomiką.

ŠeimaTaupantiems laiką ir vertinantiems šviežią maistą

Nors ir perkant maistą internetu negali įvertinti jo išvaizdos, pačiupinėti, pauostyti, bet greitesnis ir patogesnis apsipirkimas greitai pakeičia įpročius. Beje, patikrinti visada galima jau atvežtus produktus. Užsakyti maistą į namus ypač paranku skubantiems, auginantiems vaikus. Sveikai maitintis patariama, žinoma, ir sveikiems, o jei jau sutriko sveikata – tiesiog nebėra kitos išeities. Todėl daug kas vietoj perdirbtų parduotuvinių produktų ieško natūralių kaimiškų.

Žinoma, mažame ūkyje išaugintų ar pagamintų produktų galima rasti turguje. Bet būtent tavo mėgstamiausio maisto, nesuskubus, gali nebelikti, o elektroninėje parduotuvėje užsakai tiesiai iš ūkininko, dar šviežesnį negu turguje – net nepabuvusį ant prekystalio. Be to, nereikia stumdytis turguje žmonių būryje. Laikas – didelė vertybė, kai turi ir namuose apsiruošti, ir vaikus sužiūrėti, ir ne tik darbais norisi pasidalinti su šeima, bet ir papramogauti drauge.

„Žmonės taupo laiką – yra drąsiai perkančių internetu, kai kurie tai daryti pradėjo tik apsilankę paprastoje krautuvėlėje – iš pradžių apžiūrėjo, susipažino, pabandė. Šiuo metu jau prekiaujame tik internetu“, – pasakoja Jurgita.

Renkasi tik patikimus ūkininkus

„Gilės kromelio“ šeimininkai puikiai pažįsta visus ūkininkus, kurių produkcija prekiauja, ir pirmiausia naujo maisto paragauja patys. Todėl tikri, kad jų parduotuvėje produktai natūralūs ir kokybiški. Į namus vežioja termodėžėse, todėl jie pas pirkėją atkeliauja tokie pat švieži. Dabar, vasaros sezonu, kaimiškas maistas į vilniečių ir kauniečių namus keliauja trečiadieniais, nes ūkininkai darbymečiu atveža produktus rečiau. Rugsėjo-gegužės mėnesiais Kaune maistas pristatomas trečiadieniais, o Vilniuje – ketvirtadieniais.

„Ekologiškiems maisto produktams keliami didžiuliai reikalavimai, ūkininkai privalo turėti sertifikatus. Tokius tik ir renkamės. Iš pradžių mes turėjome prisibelsti į ūkius, daug važinėjome, o dabar patys ūkininkai siūlosi. Su nemažai ūkininkų draugaujame nuo pat pradžių, su kai kuriais, deja, atsisveikinome, vadovaudamiesi pirkėjų atsiliepimais“, – sako Jurgita Žukauskienė.

Gilės kromelyje“ galima nusipirkti ne tik lietuviškų vaisių ir daržovių tiesiai iš daržo, šviežios mėsos ir žuvies, kaimiško pieno, sviesto, varškės ir grietinės, duonos, kruopų, taip pat medaus; bet ir įvairių konditerijos kepinių, ekologiškų saldumynų, grybų, gėrimų ir daugelio kitų produktų. Taip pat čia yra ekologiškų švaros ir higienos prekių. Mamos ras ir maistelio pačiam mažiausiam šeimos nariui.

Kaimiškas maistas ir sveikesnis, ir sotesnisDukra ir sūnus

Paklausta apie geriausią maistą šeimai Jurgita sako, kad tai labai individualu, o svarbiausia, kad jis būtų šviežias ir kuo mažiau perdirbtas – toks maistas daug sotesnis ir jo reikia mažiau. „Manau, tėvai maistą turėtų derinti prie vaikų, o ne atvirkščiai. Atsiradus vaikams, vartojame daug mažiau prieskonių, druskos, daugiau valgome virto, troškinto maisto. Vaikai labai mėgsta vištieną, makaronus, blynus. Vakarienei mielai valgo vaisių asorti – iš obuolių, kriaušių, persikų, melionų, o dabar ir braškių, šilauogių, trešnių… “ – sako Jurgita.

Traškučiais Saulytė Martyna su Kristupu smaližiauja tik per šventes ir pramogai – sunku visiškai atimti tą skanėstą, kuriuo mėgaujasi kiti vaikai. Bet mažieji žino, kad šiuos gardėsius galima valgyti tik po tikro maisto, o priešingai – ne.

Jurgita sako, kad jų šeima valgo tą patį maistą, kurį ir pardavinėja. Kol jauni, kaimiško maisto poveikio įvertinti negali. Bet, pavyzdžiui, vaikai dėl ligų darželio nelanko – maždaug tik po dvi dienas per metus – mažiausiai iš visos grupės. Tai gal ir yra šviežio maisto įtaka?

Jurgitos receptai

Jurgita mielai dalinasi mėgstamiausiu šeimos patiekalu. Beje, jos išbandytų receptų galite rasti ir elektroninėje parduotuvėje www.gileskromelis.lt.

Tobulas ėrienos plovas

Mums reikia:

  • maždaug 500 g guliašinės ėrienos (tinka visa mėsa be kaulo);
  • maždaug 500 g indiškų ryžių;
  • 0,5 galvos česnako (kapoto);
  • 1 „apvalytos“ česnako galvos (neišskaidykite, dėsime visą);
  • 2 morkų;
  • 2 pjaustytų kubeliais svogūnų;
  • 1 kubelio sultinio;
  • druskos, pipirų, pomidorų padažo;
  • papildomų daržovių: galite dėti įvairių – paprikų, žirnelių, brokolių…

Gaminimas. Daržoves nuvalome ir susipjaustome kubeliais arba taip, kaip Jums patinka. Mėsa, anot Jurgitos, skaniausia smulkiai supjaustyta.Šiam patiekalui geriausia naudoti storo dugno puodą, kad pirmiausiai tiktų kepti, o po to – virti. Pirmiausia, su trupučiu aliejaus įkaitiname puodą. Tada beriame česnaką, pamaišome, po to beriame svogūnus ir vėl pamaišome. Apkepame 2-3 minutes,sudedame morkas ir kepame dar 3 min.

Pasiruošiame verdančio vandens. Suberiame sausus ryžius ir maišome, kol susilipdys su daržovėmis. Tada užpilame karštu vandeniu ir dedame kubelį sultinio. Galima užpilti ir karštu sultiniu.

Beriame prieskonius, pamaišome ir palaukiame, kol užvirs. Tada dedame česnako galvą – per vidurį, sumažiname ugnį ir sandariai uždengiame puodą. Verdame 15-16 min.Vandens turėtų būti per 2 pirštus nuo ryžių.Baigus virti, vandens praktiškai neturėtų likti – tik daug skylučių tarp ryžių.

Dabar supilame pomidorų padažą, pamaišome – ir viskas. SKANAUS!

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook