Koks būrelis vaikui geriausias?

Vaiko mėgstamas užsiėmimasMėgstamas užsiėmimas vaikui, kaip ir suaugusiajam, padeda realizuoti save, atskleisti gebėjimus, padidinti savivertę. Be to, užklasinė veikla – tai ir puiki proga pabendrauti su bendraamžiais, surasti naujų draugų.

Išrinkti mažyliui tinkamą veiklą nelengva. Tėveliams tenka pasukti galvas, nes įdomių ir naudingų būrelių gausu. Dažniausiai mamos ir tėčiai veda vaikus į sportinius ir muzikinius būrelius. Ne mažiau populiarūs šokių užsiėmimai, techninio modeliavimo būreliai.

Kaip mama ir tėtis išrenka?

Renkantis būrelį, reikšmės turi vaiko charakteris. Ramesnis vaikas gerai jausis šachmatų arba konstravimo būrelyje. Jeigu vaikui išskirtinai sekasi kuris nors mokslo dalykas, jam pravers gilesnės tos srities žinios – tokių būrelių yra ir mokyklose. Ramiam ir drovesniam vaikui naudingas teatro būrelis. Čia jis išmoks ne tik nugalėti auditorijos baimę, bet ir įgis pasitikėjimo savimi.

Mama ir tėtis turėtų atsižvelgti ne tik į mažojo gabumus, bet ir pageidavimus – galbūt vaikas pats pasakys, ko jis norėtų. Juk užklasinė veikla turėtų būti ne tik mokymosi tęsinys, bet ir poilsis, atsipalaidavimas po pamokų. Šie vaiko užsiėmimai turėtų teikti malonumą.

Vaiko vystymuisi reikia ne tik protinės, bet ir fizinės veiklos. Per atostogas dėl fizinės veiklos problemų nekyla – vaikas daug laiko praleidžia judėdamas lauke. Nuo rugsėjo jo pečius prislegia gausybė pamokų ir namų darbelių. Tad vaikas ilgai sėdi mokykloje, o grįžęs – namuose prie knygų. Todėl protinę veiklą pravartu paįvairinti fizine. Būtent fizinis aktyvumas ne tik vysto vikrumą bei jėgą, bet ir suteikia energijos nugalėti bet kokias kliūtis.

Sporto būrelių nauda

Sportas padeda vaikui fiziškai vystytis, stiprina sveikatą ir grūdina. Mažieji sportininkai treniruotėse lavina vikrumą, judesių koordinaciją, stiprina raumenis.

Sportas lavina ir psichiką. Vaikas mokosi atkaklumo, labiau pasitiki savimi, ugdo valią. Jis pasidaro kantresnis – įgunda ištverti nemalonius pojūčius, drąsiai pasitikti įvairius iššūkius, išmoksta veikti komandoje.

Negana to, sportuodamas moksleivis pailsi nuo mokslų, pamokų, kuriose jis priverstas sėdėti vienoje vietoje ištisas valandas. Treniruotėje vaikas tinkamu būdu iškrauna energijos perteklių. Todėl sportas ypač naudingas aktyvumu išsiskiriantiems berniukams.

Šokių būrelis – ypač mėgstamas mergaičių

Choreografija, kaip ir sportas, gerina bendrą vaiko fizinę būklę, lavina miklumą, judesių koordinaciją. Šokiai padeda tobulinti ritmo jausmą, lavina lankstumą. Tai ypač mergaičių mėgstamas užsiėmimas. Be to, šokyje atsiskleidžia kiekvieno mažo žmogučio individualybė.

Antra vertus, šokiai – gana sudėtinga meno rūšis, reikalaujanti valios. Vaikas priverstas atkakliai siekti tikslo, mokosi įveikti sunkumus ir nesėkmes. Viešų pasirodymų metu vaikas išsiugdo pasitikėjimą savimi.

Šokis – tai smagus užsiėmimas, kuris padeda vaikui atsikratyti įtampos mokykloje ir protinio nuovargio. Be to, įvaldyta įvairių šokio elementų technika gyvenime tikrai pravers, nors ir vaikas netaps profesionaliu šokėju.

Dailės būreliai lavina vaiko vaizduotę

Piešimas patiems mažiausiems padeda įvaldyti smulkiąją motoriką. Anksti pradėjęs piešti vaikas tampa darbštesnis, kantresnis, lengviau koncentruoja dėmesį, įgyja savikontrolės įgūdžių. Dailė formuoja meninį pasaulio suvokimą ir kūrybiškumą, lavina vaizduotę.

Vaikas išmoksta piešti guašu, akvarele, vaškine kreida, spalvotais pieštukais, flamasteriais. Šiame būrelyje mažasis dailininkas susipažins su piešimu, tapyba, grafika, kompozicija, meno istorijos pagrindais.

Taikomosios kūrybos užsiėmimuose mažasis menininkas pamažu išmoksta dirbti su įvairiomis medžiagomis, pavyzdžiui, oda, tekstile, medžių lapais, žieve, riešutų kevalais ir pan. Tokiame būrelyje vaikas tobulina smulkiąją motoriką bei judesių koordinaciją. Mažylis įpranta būti kantrus, ištvermingas ir atkaklus. Kūryba panaudojant įvairias detales ir medžiagas reikalauja ypatingo dėmesio ir savikontrolės, be to, vysto meninius gebėjimus. Papildomas šios srities užsiėmimų privalumas, kad vaikas gali įgyti ateityje praversiančių įgūdžių.

Muzikos mokyklos ir būreliai – valiai ir kantrybei

Muzika lavina ritmo jausmą ir muzikinę klausą. Grojant muzikos instrumentu vystosi smulkioji motorika, rankų judesių koordinacija. Reguliarūs muzikos užsiėmimai ugdo atkaklumą, kantrybę, stiprina valią ir drausmę. Grojančiam muzikos instrumentu ar dainuojančiam vaikui taip pat reikia pasitelkti atmintį ir dėmesį. Vokalo pamokos išmoko dainavimo technikos, vaikas gali išbandyti įvairius žanrus – nuo folkloro iki estrados.

Tik mama su tėčiu neturėtų pamiršti, kad profesionalūs muzikos užsiėmimai atims daug vaiko laiko, mažyliui prireiks nemažai kantrybės ir pastangų.

Drovus vaikas įsidrąsins teatro studijoje

Kalbos technikos užsiėmimai tobulina vaiko kalbą ir dikciją. Sceninio judesio užsiėmimuose vaikas išmoksta valdyti savo kūną. Vaidyba padeda ir psichiniam vystymuisi – tobulėja vaiko komunikaciniai gebėjimai, jis įgunda aiškiai reikšti mintis ir jausmus, sugeba geriau suprasti save ir aplinkinius. Teatras skatina įsigilinti į sudėtingas nūdienos problemas.

Teatro studija padeda vystyti pagrindines psichines funkcijas – dėmesį ir atmintį. Vaikas atsikrato baimės viešai kalbėti, gali išreikšti save, vystosi jo vaizduotė. Galbūt susipažinęs su teatro kultūra talentingas vaikas ateityje taps šios profesijos atstovu.

Parengė Dalia Petrutytė

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook